Folders |
2018 Results - Burnt Hills InvitationalPublished by
Burnt Hills High School HY-TEK's Meet Manager
2018 Burnt Hills Cross Country Invitational - 10/13/2018
37th Annual Invitational
Saratoga Spa State Park
Last Completed Event
Event 14 Boys 4892 Meter Dash CC Div 3 Var Boys
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Burnt Hills-Ballston Lake 44 1 2 4 16 21 34 52
Total Time: 1:16:28.44
Average: 15:17.69
2 Essex High School 96 3 8 27 28 30 37 81
Total Time: 1:18:33.50
Average: 15:42.70
3 Xavier 138 11 12 25 42 48 55 79
Total Time: 1:19:41.05
Average: 15:56.21
4 Guilderland 153 7 20 31 45 50 57 60
Total Time: 1:19:58.11
Average: 15:59.63
5 Washingtonville 177 9 22 36 39 71 78 83
Total Time: 1:20:40.25
Average: 16:08.05
6 Ballston Spa 182 10 29 41 46 56 77 99
Total Time: 1:20:46.26
Average: 16:09.26
7 Northport 184 13 17 35 58 61 63 64
Total Time: 1:20:39.61
Average: 16:07.93
8 Burlington High School 240 19 26 33 70 92 113
Total Time: 1:21:53.81
Average: 16:22.77
9 Monroe-Woodbury 253 24 32 47 74 76 85 98
Total Time: 1:22:13.63
Average: 16:26.73
10 Minisink Valley 278 14 40 66 69 89 109 115
Total Time: 1:22:31.35
Average: 16:30.27
11 McQuaid Jesuit 319 49 51 65 68 86 94 101
Total Time: 1:23:26.72
Average: 16:41.35
12 Scotia-Glenville 344 23 53 75 96 97 125 127
Total Time: 1:23:59.62
Average: 16:47.93
13 Bethlehem Central 366 5 44 67 117 133 134 143
Total Time: 1:24:31.56
Average: 16:54.32
14 New Hartford 371 6 80 87 93 105 106 129
Total Time: 1:24:09.10
Average: 16:49.82
15 Brockport HS 411 18 72 102 107 112 124 135
Total Time: 1:25:15.61
Average: 17:03.13
16 Greece Arcadia 412 15 84 100 103 110 116 121
Total Time: 1:25:09.80
Average: 17:01.96
17 South Burlington 425 38 59 95 114 119 122
Total Time: 1:25:45.08
Average: 17:09.02
18 Mohonasen 482 62 88 104 108 120 131 146
Total Time: 1:26:46.07
Average: 17:21.22
19 Bellows Free Academy-St A 564 82 90 118 136 138 142 150
Total Time: 1:28:41.42
Average: 17:44.29
20 South Glens Falls 591 73 91 130 144 153 155 159
Total Time: 1:30:28.20
Average: 18:05.64
21 Albany High School 615 54 128 137 145 151 156 157
Total Time: 1:31:06.57
Average: 18:13.32
22 Middletown 625 43 126 140 154 162
Total Time: 1:34:40.03
Average: 18:56.01
23 Roy C. Ketcham 678 111 132 139 147 149 158 161
Total Time: 1:32:18.06
Average: 18:27.62
24 Gloversville 724 123 141 148 152 160
Total Time: 1:35:17.72
Average: 19:03.55
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Berg, Tyler 12 Burnt Hills- 4:52.0 14:47.57 1
2 Gillooley, Aidan 12 Burnt Hills- 4:56.5 15:01.27 2
3 Farrington, Henry 11 Essex High School 4:56.8 15:02.12 3
4 Brennan, Evan 12 Burnt Hills- 5:01.5 15:16.37 4
5 Cavaliere, Matt 12 Bethlehem Central 5:02.3 15:18.82 5
6 Farmer, Josh 12 New Hartford 5:02.6 15:19.77 6
7 Soldevere, Nicholas 12 Guilderland 5:03.1 15:21.12 7
8 Alden, Peter 12 Essex High School 5:04.0 15:24.04 8
9 Garrison, Thomas 12 Washingtonville 5:04.3 15:24.95 9
10 Guerin, Ben 11 Ballston Spa 5:04.8 15:26.50 10
11 Branham-Upton, Oliver 11 Xavier 5:05.7 15:29.00 11
12 Hassler, Owen 10 Xavier 5:06.5 15:31.66 12
13 Ryan, Sean 12 Northport 5:06.9 15:32.86 13
14 Berlinski, Aiden 12 Minisink Valley 5:07.0 15:33.15 14
15 Laframboise, Matt 12 Greece Arcadia 5:07.2 15:33.68 15
16 Hunziker, Nick 12 Burnt Hills- 5:07.8 15:35.45 16
17 Gibbons, Jason 12 Northport 5:08.5 15:37.67 17
18 Andrews, Nicholas 12 Brockport HS 5:10.5 15:43.73 18
19 Kissam, Simon 12 Burlington H 5:10.6 15:43.96 19
20 Tindale, Noah 12 Guilderland 5:10.8 15:44.65 20
21 Metacarpa, David 11 Burnt Hills- 5:11.8 15:47.78 21
22 Gildea, Liam 12 Washingtonville 5:14.0 15:54.31 22
23 Winters-Bona, Gabe 12 Scotia-Glenville 5:14.5 15:56.03 23
24 Yi, Andrew 11 Monroe-Woodbury 5:14.7 15:56.61 24
25 Rice, Ethan 11 Xavier 5:15.0 15:57.50 25
26 Ford, Kent 12 Burlington H 5:15.6 15:59.12 26
27 Wagner, Jake 12 Essex High School 5:16.0 16:00.30 27
28 Mack, Liam 10 Essex High School 5:16.6 16:02.12 28
29 Anderson, Tommy 12 Ballston Spa 5:17.4 16:04.56 29
30 Martisus, Brady 10 Essex High School 5:17.5 16:04.92 30
31 O'Brien, Sean 11 Guilderland 5:18.0 16:06.52 31
32 Hynes, Daniel 12 Monroe-Woodbury 5:18.6 16:08.25 32
33 Summa, Wondu 11 Burlington H 5:18.8 16:09.10 33
34 Board, Kevin 11 Burnt Hills- 5:20.1 16:12.88 34
35 Grillo, Will 12 Northport 5:20.6 16:14.43 35
36 Castro, Lorenzo 11 Washingtonville 5:21.0 16:15.58 36
37 Stewart, Ben 12 Essex High School 5:21.1 16:15.85 37
38 Valin, Sam 11 South Burlington 5:21.4 16:16.77 38
39 Smith, Matt 11 Washingtonville 5:21.6 16:17.37 39
40 Struk, Steven 10 Minisink Valley 5:21.8 16:18.01 40
41 Hansen, Ian 10 Ballston Spa 5:22.0 16:18.75 41
42 Tuffey, Michael 10 Xavier 5:22.2 16:19.31 42
43 Downs, Joe 10 Middletown 5:22.4 16:19.92 43
44 Culley, Kyle 12 Bethlehem Central 5:22.6 16:20.54 44
45 Parsons, Jack 11 Guilderland 5:22.7 16:20.89 45
46 Garland, Patrick 11 Ballston Spa 5:23.0 16:21.57 46
47 Allen, Keith 10 Monroe-Woodbury 5:23.1 16:22.11 47
48 O'Brien, Michael R. 12 Xavier 5:23.6 16:23.58 48
49 Dovi, Spencer 11 McQuaid Jesuit 5:23.8 16:24.24 49
50 Gent, Alexander 11 Guilderland 5:24.1 16:24.93 50
51 Chew, Max 11 McQuaid Jesuit 5:24.9 16:27.60 51
52 Ubriaco, Dante 11 Burnt Hills- 5:25.3 16:28.80 52
53 Ostrander, Kyle 11 Scotia-Glenville 5:25.5 16:29.43 53
54 Eveleth, Jason 12 Albany High School 5:25.6 16:29.75 54
55 Flett, Calvin 11 Xavier 5:26.6 16:32.55 55
56 Fletcher, Brennan 12 Ballston Spa 5:27.3 16:34.88 56
57 Tindale, Micah 9 Guilderland 5:27.9 16:36.52 57
58 Corbeaux, Julian 12 Northport 5:28.0 16:36.83 58
59 Mckay, Colin 12 South Burlington 5:28.1 16:37.19 59
60 Spanbauer, Daniel 11 Guilderland 5:28.2 16:37.49 60
61 Serra, Thomas 10 Northport 5:28.3 16:37.82 61
62 Troyan, Mikhail 11 Burnt Hills- 5:28.8 16:39.35
63 Belcastro, Nathan 11 Mohonasen 5:29.1 16:40.15 62
64 Cotter, Tyler 10 Northport 5:29.2 16:40.46 63
65 Drzymala, Benjamin 12 Guilderland 5:29.3 16:40.87
66 Matthews, Aidar 10 Northport 5:30.2 16:43.50 64
67 Cusato, Will 9 Guilderland 5:30.3 16:43.79
68 Martin, Ryan 11 McQuaid Jesuit 5:30.7 16:45.09 65
69 Heinzman, Dillon 10 Northport 5:30.8 16:45.39
70 Dewhurst, Joseph 9 Minisink Valley 5:31.1 16:46.30 66
71 Colonno, Alex 11 Bethlehem Central 5:31.2 16:46.64 67
72 Penwarden, Brent 11 McQuaid Jesuit 5:31.3 16:47.07 68
73 Mason, Nate 12 Minisink Valley 5:31.4 16:47.36 69
74 Treadwell, Ethan 12 Burlington H 5:31.5 16:47.69 70
75 Brockway, Michael 11 Washingtonville 5:31.7 16:48.04 71
76 Breslawski, Royce 11 Brockport HS 5:32.0 16:48.93 72
77 Leininger, Cowen 10 South Glens Falls 5:32.5 16:50.63 73
78 Anderson, Tyler 10 Monroe-Woodbury 5:33.0 16:52.23 74
79 Greski, Noah 10 Scotia-Glenville 5:33.5 16:53.78 75
80 Leitner, Kajetan 12 Monroe-Woodbury 5:33.8 16:54.43 76
81 Washington, Eric 12 Ballston Spa 5:34.0 16:55.29 77
82 Marchese, Shane 11 Washingtonville 5:34.1 16:55.55 78
83 Abernethy, Dylan 12 Xavier 5:34.6 16:57.05 79
84 Green, Jason 11 New Hartford 5:34.7 16:57.37 80
85 Goodrich, Connor 12 Essex High School 5:34.9 16:57.76 81
86 Maher, Riley 11 Bellows Free 5:35.2 16:58.91 82
87 Dzikowicz, Trevor 10 Amsterdam 5:35.4 16:59.36
88 Delrio, Chris 10 Washingtonville 5:35.6 17:00.00 83
89 O'Dell, Kaleb 11 Greece Arcadia 5:35.8 17:00.56 84
90 Linn, Alex 11 Monroe-Woodbury 5:35.8 17:00.76 85
91 Gunderman, Bryce 11 McQuaid Jesuit 5:36.5 17:02.72 86
92 Gato, Sebastiao 12 New Hartford 5:37.1 17:04.49 87
93 Sherameta, Kevin 12 Mohonasen 5:37.3 17:05.30 88
94 Stapleton, Walker 10 Essex High School 5:37.5 17:05.82
95 Munsch, Caelen 12 Minisink Valley 5:37.7 17:06.53 89
96 Mashtare, Ethan 9 Bellows Free 5:38.0 17:07.32 90
97 Lieter, Derek 9 Washingtonville 5:38.2 17:07.83
98 Nagle, Nate 12 South Glens Falls 5:39.5 17:11.86 91
99 Barringer, Jesse 12 Washingtonville 5:40.0 17:13.28
100 Rock-Jones, Davis 10 Burlington H 5:40.2 17:13.94 92
101 Cook, Malachi 12 Washingtonville 5:40.3 17:14.24
102 Stappenbeck, Mike 12 New Hartford 5:40.4 17:14.75 93
103 Avery, Ryan 12 Guilderland 5:40.6 17:15.07
104 Trost, Henry 11 McQuaid Jesuit 5:40.9 17:16.24 94
105 Uttecht, Trey 11 South Burlington 5:41.9 17:19.12 95
106 Tebano, Alex 10 Scotia-Glenville 5:42.2 17:20.06 96
107 Bruce, Ryan 12 Scotia-Glenville 5:42.3 17:20.32 97
108 Weaver, Kieran 12 Northport 5:43.2 17:23.24
109 Whitfield, Brian 10 Monroe-Woodbury 5:43.4 17:23.67 98
110 Dirmaier, Kurt 12 Essex High School 5:44.1 17:25.92
111 Hansen, Peter 12 Ballston Spa 5:44.2 17:26.18 99
112 Wood, Jonny 12 Greece Arcadia 5:44.5 17:26.98 100
113 Klee, Jr 11 McQuaid Jesuit 5:44.9 17:28.19 101
114 Reddick, Robert 12 Brockport HS 5:45.1 17:28.88 102
115 Ramos, Nathaniel 12 Greece Arcadia 5:46.1 17:32.01 103
116 Polsinelli, Mike 11 Mohonasen 5:46.2 17:32.24 104
117 Ronan, Liam 12 New Hartford 5:46.4 17:32.72 105
118 Macera, Juliano 12 New Hartford 5:46.5 17:33.18 106
119 Farrell, Patrick 11 Brockport HS 5:46.6 17:33.51 107
120 Brooks, Alex 11 Mohonasen 5:47.1 17:35.00 108
121 Howard, Jonathan 11 Minisink Valley 5:47.3 17:35.47 109
122 Contestabile, Dylan 11 Greece Arcadia 5:47.6 17:36.57 110
123 Vitulli, Vincent 9 Roy C. Ketcham 5:47.8 17:37.11 111
124 Krueger, Nicholas 11 Brockport HS 5:48.9 17:40.56 112
125 Hart, Wyatt 10 Burlington H 5:49.7 17:42.91 113
126 Main, Parker 11 South Burlington 5:49.9 17:43.38 114
127 Goldsmith, Will 11 Minisink Valley 5:50.2 17:44.47 115
128 Bell, Ben 12 Greece Arcadia 5:50.4 17:45.10 116
129 Rosenblum, Leo 12 Bethlehem Central 5:50.6 17:45.65 117
130 Byrne, Brendan 12 McQuaid Jesuit 5:50.8 17:46.14
131 Storms, Calvin 9 Bellows Free 5:51.0 17:46.76 118
132 Oiumet, Rene 12 McQuaid Jesuit 5:51.1 17:47.04
133 Parascando, Lucas 11 South Burlington 5:51.6 17:48.62 119
134 Berube, Nick 12 Mohonasen 5:53.2 17:53.38 120
135 Havens, Kevin 12 Greece Arcadia 5:53.5 17:54.52 121
136 Mcnight, Tristan 12 South Burlington 5:53.8 17:55.41 122
137 Reed, Skyler 12 Gloversville 5:54.8 17:58.33 123
138 Stein, Damien 11 Brockport HS 5:55.3 17:59.76 124
139 Jeffes, Josh 11 Scotia-Glenville 5:55.4 18:00.09 125
140 Campbell, Leon 11 Middletown 5:55.4 18:00.32 126
141 Pino, Mike 10 Scotia-Glenville 5:56.0 18:02.09 127
142 Richard, Graham 12 Albany High School 5:56.9 18:04.83 128
143 Goggin, Blake 11 New Hartford 5:58.9 18:10.74 129
144 Taylor, Aiden 10 South Glens Falls 6:00.7 18:16.28 130
145 Tallman, Duncan 12 Mohonasen 6:01.2 18:17.75 131
146 Mcgowan, Michael 10 Roy C. Ketcham 6:01.7 18:19.31 132
147 Vincelette, Jack 11 Bethlehem Central 6:01.9 18:19.91 133
148 Kaptein, Jayden 11 Burnt Hills- 6:02.1 18:20.46
149 Devolder, Artemus 12 Bethlehem Central 6:02.3 18:21.17 134
150 Reddick, Alexander 10 Brockport HS 6:02.4 18:21.48 135
151 Tremblay, Jacob 9 Bellows Free 6:03.0 18:23.41 136
152 Binyamin, Barak 12 Albany High School 6:03.4 18:24.47 137
153 Gonyeau, Matthew 9 Bellows Free 6:03.6 18:25.02 138
154 Derise, Alex 11 Roy C. Ketcham 6:03.7 18:25.38 139
155 Lopez, Alexis 11 Middletown 6:05.1 18:29.64 140
156 Phillips, Dylan 11 Gloversville 6:05.5 18:30.84 141
157 Handy, Samuel 12 Bellows Free 6:06.9 18:35.29 142
158 Moak, John 12 Bethlehem Central 6:09.1 18:41.82 143
159 Johnson, Connor 10 New Hartford 6:09.5 18:42.98
160 Rafferty, Jacob 12 South Glens Falls 6:10.1 18:44.83 144
161 Molyneux, Ethan 10 Brockport HS 6:10.1 18:45.04
162 Martinelli, Santino 12 Albany High School 6:11.7 18:49.63 145
163 Smith, Felip Marv 12 Mohonasen 6:12.7 18:52.70 146
164 Usher, Jackson 12 Roy C. Ketcham 6:13.3 18:54.59 147
165 Pinckney, Devon 12 Gloversville 6:14.5 18:58.13 148
166 Long, Patrick 10 Roy C. Ketcham 6:15.6 19:01.67 149
167 Lomonaco, Joe 11 Brockport HS 6:15.9 19:02.42
168 Vlaanderen, Peter 11 Bellows Free 6:20.1 19:15.42 150
169 Rabbia, Anthony 11 New Hartford 6:20.8 19:17.43
170 Saha, Pratik 11 Albany High School 6:21.0 19:17.89 151
171 Rocas, Zachary 12 Gloversville 6:21.7 19:20.16 152
172 Stevens, Jordan 9 South Glens Falls 6:23.2 19:24.60 153
173 Sangare, Dramane 12 Middletown 6:24.3 19:27.92 154
174 Law, Bryce 11 South Glens Falls 6:24.9 19:29.90 155
175 Sears, Tyler 12 Bellows Free 6:26.2 19:33.85
176 Bromirski, Sam 12 Albany High School 6:27.0 19:36.33 156
177 English, Grady 9 New Hartford 6:28.4 19:40.47
178 Bublak, Daniel 11 Amsterdam 6:32.5 19:52.96
179 Karki, Lucius 9 Edmeston 6:33.3 19:55.53
180 Place, Cody 12 Brockport HS 6:37.3 20:07.53
181 Wiley, Peter 12 Albany High School 6:38.6 20:11.59 157
182 Pollock, Kyle 9 Roy C. Ketcham 6:40.7 20:17.81 158
183 Philo, Tillman 9 South Glens Falls 6:42.3 20:22.70 159
184 Sowle, Arron 11 Gloversville 6:44.8 20:30.26 160
185 Fisher, Cj 9 Bellows Free 6:45.2 20:31.56
186 Hernandez, Aaron 10 Burnt Hills- 6:47.3 20:37.88
187 Carlough, Brandon 12 Roy C. Ketcham 6:48.5 20:41.47 161
188 Rifenberger, Ian 12 Roy C. Ketcham 6:53.6 20:57.01
189 Wagner, James 10 Roy C. Ketcham 7:17.8 22:10.68
190 Prevost, Nick 10 South Glens Falls 7:21.0 22:20.36
191 Thomas, Devonte 12 Middletown 7:21.6 22:22.23 162
192 Corso, Logan 9 South Glens Falls 7:21.9 22:23.07
193 Daigneault, Caleb 9 South Glens Falls 7:22.2 22:23.98
194 Robataille, Keegan 11 Amsterdam 8:03.3 24:29.14
Event 13 Girls 4892 Meter Dash CC Div 3 Var Girls
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Burnt Hills-Ballston Lake 90 2 5 21 29 33 50 54
Total Time: 1:35:53.73
Average: 19:10.75
2 Essex High School 106 11 18 22 27 28 41 51
Total Time: 1:36:51.26
Average: 19:22.26
3 Bethlehem Central 118 4 9 12 24 69 71 72
Total Time: 1:36:55.88
Average: 19:23.18
4 Guilderland 124 13 14 26 31 40 46 65
Total Time: 1:37:40.47
Average: 19:32.10
5 Washingtonville 141 17 20 23 39 42 66 73
Total Time: 1:38:19.37
Average: 19:39.88
6 Fairport 144 8 15 19 49 53 59 64
Total Time: 1:38:23.30
Average: 19:40.66
7 Minisink Valley 161 3 30 32 35 61 76 99
Total Time: 1:38:46.22
Average: 19:45.25
8 Burlington High School 183 10 25 37 44 67 80 86
Total Time: 1:39:38.34
Average: 19:55.67
9 Ballston Spa 246 1 34 52 75 84 87 96
Total Time: 1:41:19.14
Average: 20:15.83
10 Albany High School 249 16 36 47 55 95 103 104
Total Time: 1:42:24.30
Average: 20:28.86
11 Bellows Free Academy-St A 279 38 48 60 63 70 77 83
Total Time: 1:43:23.97
Average: 20:40.80
12 New Hartford 289 6 43 57 89 94 117 119
Total Time: 1:43:20.61
Average: 20:40.13
13 Northport 363 45 58 79 88 93 98 102
Total Time: 1:46:20.84
Average: 21:16.17
14 Amsterdam 420 56 62 82 106 114 118 120
Total Time: 1:49:53.96
Average: 21:58.80
15 Colonie 430 74 81 85 90 100 110
Total Time: 1:48:56.69
Average: 21:47.34
16 South Glens Falls 435 68 78 91 97 101 107 109
Total Time: 1:49:18.29
Average: 21:51.66
17 Middletown 453 7 108 111 112 115 116
Total Time: 1:52:34.69
Average: 22:30.94
18 Brockport HS 553 92 105 113 121 122 123 124
Total Time: 2:02:19.89
Average: 24:27.98
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Demars, Faith 11 Ballston Spa 5:51.0 17:46.83 1
2 Graham, Rory 12 Burnt Hills- 5:59.8 18:13.61 2
3 Sadler, Giuliana 12 Minisink Valley 6:01.7 18:19.43 3
4 Roeder, Gillian 11 Bethlehem Central 6:03.8 18:25.80 4
5 Berg, Emily 9 Burnt Hills- 6:06.2 18:32.89 5
6 Lacreta, Kaylee 10 New Hartford 6:06.7 18:34.51 6
7 Lynch, Dana 12 Middletown 6:10.7 18:46.58 7
8 Suiter, Jessica 10 Fairport 6:11.5 18:49.15 8
9 Davis, Rylee 8 Bethlehem Central 6:12.2 18:51.16 9
10 Barker, Emma 11 Burlington H 6:12.7 18:52.92 10
11 Preston, Natalie 10 Essex High School 6:13.9 18:56.33 11
12 Hodge, Rachel 11 Bethlehem Central 6:15.3 19:00.79 12
13 Fanshawe, Olivia 12 Guilderland 6:17.8 19:08.37 13
14 Cusato, Gabby 9 Guilderland 6:18.0 19:08.94 14
15 Prosperi, Jenna 11 Fairport 6:20.2 19:15.68 15
16 Penna, Natalie 11 Albany High School 6:20.4 19:16.35 16
17 Messler, Kristina 10 Washingtonville 6:20.6 19:16.93 17
18 Martell, Lizzie 11 Essex High School 6:20.9 19:17.76 18
19 Reback, Ari 7 Fairport 6:21.4 19:19.26 19
20 Murphy, Amanda 10 Washingtonville 6:22.8 19:23.54 20
21 Vendetti, Jamisen 9 Burnt Hills- 6:23.2 19:24.85 21
22 Chadwick, Emma 11 Essex High School 6:23.5 19:25.58 22
23 Hanubal, Maanasa 11 Washingtonville 6:23.9 19:26.81 23
24 Smith, Emily 11 Bethlehem Central 6:24.1 19:27.30 24
25 Vivanco, Isabel 11 Burlington H 6:24.2 19:27.79 25
26 Anagnostopulos, Alexis 12 Guilderland 6:25.0 19:30.18 26
27 Brisson, Hannah 12 Essex High School 6:26.5 19:34.59 27
28 Miller-Johnson, Olivia 12 Essex High School 6:27.2 19:37.00 28
29 Whited, Madison 10 Burnt Hills- 6:30.1 19:45.73 29
30 Mccarey, Kathleen 12 Minisink Valley 6:30.3 19:46.23 30
31 Scanlan, Kate 9 Guilderland 6:31.0 19:48.50 31
32 Burger, Victoria 11 Minisink Valley 6:31.4 19:49.74 32
33 Krogh, Delaney 10 Scotia-Glenville 6:31.7 19:50.45
34 Smith, Madison 10 Burnt Hills- 6:33.7 19:56.65 33
35 Bashant, Ruby 10 Ballston Spa 6:33.8 19:57.02 34
36 Povill, Rebecca 9 Minisink Valley 6:34.0 19:57.60 35
37 Strich, Ellisol 12 Albany High School 6:34.9 20:00.19 36
38 Massey-Bier, Quincy 10 Burlington H 6:35.3 20:01.57 37
39 Dasaro, Caitlyn 10 Bellows Free 6:35.5 20:01.95 38
40 Hagan, Anne 9 Washingtonville 6:35.6 20:02.34 39
41 Capuano, Anna 12 Guilderland 6:36.3 20:04.48 40
42 Marckres, Morgan 11 Essex High School 6:37.1 20:07.00 41
43 Smith, Jamie 11 Washingtonville 6:38.0 20:09.75 42
44 Christman, Daley Jo 12 Gloversville 6:38.7 20:11.92
45 Quinn, Emily 10 New Hartford 6:38.9 20:12.50 43
46 Rainville, Giselle 12 Burlington H 6:39.5 20:14.21 44
47 Reid, Allison 9 Northport 6:39.7 20:14.74 45
48 Czaban, Nicole 10 Guilderland 6:40.6 20:17.70 46
49 Dollar, Brianna 10 Albany High School 6:41.2 20:19.46 47
50 Mashtare, Meredith 12 Bellows Free 6:42.0 20:21.86 48
51 Allen, Julia 12 Fairport 6:42.8 20:24.26 49
52 Lewis, Hannah 10 Burnt Hills- 6:43.8 20:27.33 50
53 Stewart, Heidi 9 Essex High School 6:43.9 20:27.64 51
54 Skylstad, Olivia 10 Ballston Spa 6:45.3 20:32.02 52
55 Leo, Emily 9 Fairport 6:46.3 20:34.95 53
56 Rounds, Lindsey 10 Burnt Hills- 6:46.6 20:35.92 54
57 Levy, Dalia 10 Albany High School 6:47.6 20:38.77 55
58 Santiago, Lauren 12 Amsterdam 6:47.9 20:39.70 56
59 Desanctis, Ruth 10 New Hartford 6:48.0 20:40.05 57
60 Winter, Rhea 11 Gloversville 6:48.5 20:41.65
61 Ewanyk, Rachel 12 Northport 6:50.0 20:46.03 58
62 Pink, Laura 10 Fairport 6:50.5 20:47.80 59
63 Bourdeau, Calla 9 Bellows Free 6:51.9 20:51.84 60
64 Brenner, Claire 12 Minisink Valley 6:52.3 20:53.22 61
65 Sondrup, Kayla 11 Amsterdam 6:52.7 20:54.30 62
66 Leclair, Anna 12 Burnt Hills- 6:53.0 20:55.33
67 Hodgeman, Lydia 9 Bellows Free 6:53.6 20:57.01 63
68 Loui, Alicia 12 Fairport 6:53.7 20:57.51 64
69 Mcferran, Grace 11 Guilderland 6:54.3 20:59.22 65
70 Moskowitz, Ashley 12 Washingtonville 6:54.7 21:00.54 66
71 Higgins, Nora 12 Burlington H 6:55.2 21:01.85 67
72 Hasan, Sidra 12 Guilderland 6:55.8 21:03.90
73 Cooper, Mia 11 South Glens Falls 6:57.3 21:08.26 68
74 Hettrich, Jillian 12 Bethlehem Central 6:58.1 21:10.83 69
75 Sweeney, Kayleigh 11 Bellows Free 6:58.3 21:11.31 70
76 Gough, Meghan 11 Bethlehem Central 6:58.8 21:12.92 71
77 Burns, Caroline 10 Guilderland 6:59.6 21:15.44
78 Evans, Amelia 11 Bethlehem Central 6:59.7 21:15.79 72
79 Frisbee, Samantha 11 Washingtonville 6:59.9 21:16.12 73
80 Wang, Julia 10 Colonie 7:00.6 21:18.42 74
81 Bray-Jones, Kieran 9 Washingtonville 7:00.9 21:19.28
82 Fay, Mollyanne 10 Essex High School 7:02.1 21:23.06
83 Cowit, Sage 12 Ballston Spa 7:02.4 21:23.86 75
84 Jones, Rebekah 10 Minisink Valley 7:02.8 21:25.01 76
85 Fanning, Brianna 10 Washingtonville 7:02.9 21:25.52
86 Christman, Josie 11 Gloversville 7:03.3 21:26.69
87 Menard, Emma 11 Bellows Free 7:03.5 21:27.07 77
88 Colvin, Marissa 9 South Glens Falls 7:03.6 21:27.45 78
89 Haubrich, Giana 11 Northport 7:04.4 21:29.96 79
90 Allard, Brynn 11 Burlington H 7:05.5 21:33.17 80
91 DiBernardo, Alexis 12 Colonie 7:05.8 21:34.31 81
92 Feliciano, Gabby 12 Amsterdam 7:06.3 21:35.68 82
93 Burns, Iris 10 Bellows Free 7:06.9 21:37.43 83
94 Gottmann, Greta 12 Ballston Spa 7:07.5 21:39.41 84
95 Cogan, Julia 12 Colonie 7:07.6 21:39.74 85
96 Adams-Kollitz, Grace 11 Burlington H 7:07.8 21:40.27 86
97 Greco, Karina 10 Ballston Spa 7:08.6 21:42.75 87
98 Gilmore, Sydney 10 Northport 7:09.0 21:43.86 88
99 Gray, Kayla 12 New Hartford 7:09.2 21:44.61 89
100 Connington, Taylor 11 Washingtonville 7:11.5 21:51.50
101 Wang, Catherine 12 Colonie 7:12.8 21:55.57 90
102 Hammond, Kara 11 South Glens Falls 7:13.6 21:57.86 91
103 John, Miranda 11 Greece Arcadia 7:13.7 21:58.24
104 Macdonald, Cassidy 12 Brockport HS 7:14.4 22:00.23 92
105 Liotta, Sierra 12 Guilderland 7:15.0 22:02.24
106 Kevorkian, Lilit 12 Northport 7:16.3 22:06.25 93
107 Stetson, Brynn 10 New Hartford 7:17.2 22:08.94 94
108 Patnaude, Claire 12 Albany High School 7:17.4 22:09.53 95
109 Milman, Meredith 10 Ballston Spa 7:17.6 22:10.12 96
110 Bennett, Kiana 12 South Glens Falls 7:19.4 22:15.67 97
111 Hayes, Erin 11 Northport 7:19.6 22:16.23 98
112 Dugan, Niki 11 Scotia-Glenville 7:22.3 22:24.51
113 Wallace, Julia 11 Minisink Valley 7:23.0 22:26.52 99
114 Durant, Maddie 11 Scotia-Glenville 7:23.2 22:27.14
115 Greco, Julia 12 Ballston Spa 7:23.4 22:27.76
116 Borkowski, Faith 12 Colonie 7:23.7 22:28.65 100
117 Fuller, Abby 12 South Glens Falls 7:23.8 22:29.05 101
118 Frech, Emily 10 Greece Arcadia 7:24.3 22:30.44
119 Shaffery, Nicole 10 Northport 7:24.6 22:31.39 102
120 Fournier, Quincy 10 Bellows Free 7:25.7 22:34.73
121 Kebade, Zelalem 12 Albany High School 7:28.2 22:42.23 103
122 Su-Morrill, Casey 12 Albany High School 7:28.4 22:42.75 104
123 Ferris, Maria 10 Brockport HS 7:30.1 22:48.08 105
124 Vanlaere, Margaret 12 Northport 7:30.3 22:48.62
125 Grybos, Skylar 11 Amsterdam 7:31.0 22:50.87 106
126 Chateauneuf, Nathalie 9 Ballston Spa 7:31.1 22:51.20
127 Bouffard, Josilyn 10 South Glens Falls 7:31.5 22:52.42 107
128 Sangare, Rokia 12 Middletown 7:32.1 22:54.10 108
129 Barcomb, Flynn 11 Essex High School 7:33.7 22:59.11
130 Townsend, Madison 12 Roy C. Ketcham 7:35.5 23:04.49
131 O'Donnell, Maddy 11 South Glens Falls 7:36.5 23:07.46 109
132 Amato, Dyllan 10 Greece Arcadia 7:37.8 23:11.56
133 Distefano, Andrea 10 South Glens Falls 7:38.0 23:12.00
134 Fields, Brianna 12 Colonie 7:39.3 23:16.01 110
135 Saverino, Arianna 11 Middletown 7:40.8 23:20.67 111
136 Michaelides, Alessandra 11 Essex High School 7:43.6 23:28.98
137 Garcia, Jocelyn 11 Middletown 7:44.4 23:31.48 112
138 Seaman, Rachel 11 South Glens Falls 7:47.4 23:40.78
139 Esposito, Isabella 9 Roy C. Ketcham 7:47.6 23:41.36
140 Maar, Natalie 12 Brockport HS 7:51.2 23:52.28 113
141 Szcezpanik, Sydney 10 Amsterdam 7:51.6 23:53.41 114
142 Cortes, Andrea 12 Middletown 7:54.4 24:01.86 115
143 Jackson, Morgan 12 South Glens Falls 7:58.3 24:13.94
144 Denton, Kaylah 9 Roy C. Ketcham 7:59.8 24:18.47
145 Casimiro, Amanda 11 Middletown 8:00.1 24:19.32 116
146 Sanders, Emma 12 Bellows Free 8:00.6 24:20.76
147 Valete, Katelyn 12 New Hartford 8:03.2 24:28.71 117
148 Kelly, Emma 11 Amsterdam 8:03.7 24:30.19 118
149 Nelson, Katie 12 New Hartford 8:05.2 24:34.62 119
150 Cohen, Rachel 12 Greece Arcadia 8:06.6 24:39.00
151 Sprague, Olivia 10 New Hartford 8:15.0 25:04.41
152 Friedel, Emma 9 New Hartford 8:21.1 25:23.14
153 Smith, Josie 10 Amsterdam 8:48.7 26:47.03 120
154 Grego, Leah 11 Brockport HS 8:49.2 26:48.60 121
155 Carletta, Paige 10 Brockport HS 8:49.9 26:50.70 122
156 Wilbur, Hope 11 Brockport HS 9:33.2 29:02.17 123
157 Curry, Maeve 12 Brockport HS 10:44.0 32:37.57 124
Event 12 Boys 4892 Meter Dash CC Div 2 Var Bo
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Saranac Lake 52 5 6 10 12 19 20 27
Total Time: 1:22:25.07
Average: 16:29.02
2 Franklin Academy 134 8 9 23 24 70 78
Total Time: 1:25:37.53
Average: 17:07.51
3 Schalmont 140 1 2 18 59 60 62 66
Total Time: 1:24:56.99
Average: 16:59.40
4 Pawling High School 156 15 16 28 44 53 54 80
Total Time: 1:26:46.44
Average: 17:21.29
5 Hampshire Regional 191 3 29 45 56 58 67 100
Total Time: 1:27:16.43
Average: 17:27.29
6 Schuylerville 246 22 35 47 65 77 97 112
Total Time: 1:29:24.32
Average: 17:52.87
7 Beekmantown 269 33 34 51 75 76 85 135
Total Time: 1:30:02.17
Average: 18:00.44
8 Stillwater 279 21 31 40 93 94 117 132
Total Time: 1:30:03.19
Average: 18:00.64
9 Broadalbin-Perth 285 39 41 52 72 81 83 151
Total Time: 1:30:30.34
Average: 18:06.07
10 Albany Academy 289 13 25 64 88 99 103
Total Time: 1:29:59.61
Average: 17:59.93
11 Ichabod Crane 335 38 43 57 96 101 106 116
Total Time: 1:31:52.31
Average: 18:22.47
12 Plattsburgh HS 336 26 42 46 109 113 121 140
Total Time: 1:31:35.29
Average: 18:19.06
13 Oneonta HS 350 14 50 63 71 152 164 168
Total Time: 1:32:06.02
Average: 18:25.21
14 Saranac 372 32 55 73 105 107 146 179
Total Time: 1:32:29.81
Average: 18:29.97
15 Fonda-Fultonville 376 17 84 86 87 102 160 162
Total Time: 1:32:16.01
Average: 18:27.21
16 Greenville 393 30 36 82 114 131 144 150
Total Time: 1:32:57.55
Average: 18:35.51
17 Canton 399 49 61 79 92 118 119
Total Time: 1:32:58.71
Average: 18:35.75
18 Johnstown 445 11 98 110 111 115 120 124
Total Time: 1:33:42.63
Average: 18:44.53
19 Peru 467 48 68 104 122 125 133 149
Total Time: 1:34:35.06
Average: 18:55.02
20 Cobleskill-Richmondville 485 69 74 89 123 130 138 139
Total Time: 1:34:59.73
Average: 18:59.95
21 Voorheesville 499 4 95 127 136 137 142 154
Total Time: 1:35:02.33
Average: 19:00.47
22 Rensselaer 633 7 145 153 161 167
Total Time: 1:42:17.19
Average: 20:27.44
23 Corinth 680 128 129 134 141 148 163 170
Total Time: 1:40:36.70
Average: 20:07.34
24 Fort Plain 705 91 143 147 158 166 171 172
Total Time: 1:43:58.07
Average: 20:47.62
25 Cairo-Durham 715 37 159 169 173 177 178
Total Time: 1:50:36.62
Average: 22:07.33
26 Rhinebeck 722 108 126 156 157 175
Total Time: 1:46:12.50
Average: 21:14.50
27 Notre Dame-Bishop Gibbons 760 90 155 165 174 176
Total Time: 1:50:53.80
Average: 22:10.76
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Beltran, Antonio 12 Schalmont 5:11.3 15:46.13 1
2 Beltran, Francisco 12 Schalmont 5:11.9 15:48.09 2
3 Vayda, Chris 11 Hampshire Regional 5:12.4 15:49.49 3
4 Ensslin, Evan 12 Voorheesville 5:16.2 16:01.06 4
5 Catania, James 10 Saranac Lake 5:18.8 16:08.85 5
6 Gray, Anderson 12 Saranac Lake 5:20.9 16:15.48 6
7 Goca, Henry 12 Rensselaer 5:22.7 16:20.74 7
8 Dumas, Sam 12 Franklin Academy 5:23.7 16:23.78 8
9 Perry, Dylan 10 Franklin Academy 5:24.7 16:26.87 9
10 Fogarty, Peter 10 Saranac Lake 5:25.5 16:29.44 10
11 Mills, Sebastian 12 Johnstown 5:26.6 16:32.60 11
12 Mcculley, Micah 10 Saranac Lake 5:27.3 16:34.73 12
13 Graziano, Nick 12 Albany Academy 5:27.4 16:35.07 13
14 Zimmer, Paul 12 Oneonta HS 5:28.3 16:37.75 14
15 Brightman, Noah 9 Pawling High School 5:30.5 16:44.41 15
16 Petruso, Alex 11 Pawling High School 5:31.5 16:47.65 16
17 Viscosi, Shane 10 Fonda-Fultonville 5:33.9 16:54.97 17
18 Wilson, Jacob 12 Schalmont 5:34.3 16:56.13 18
19 Fogarty, Andrew 10 Saranac Lake 5:34.5 16:56.57 19
20 Hesseltine, Adam 12 Saranac Lake 5:35.6 17:00.16 20
21 Yusaitis, Joe 12 Stillwater 5:36.4 17:02.30 21
22 Burch, Ethan 12 Schuylerville 5:37.5 17:05.90 22
23 Reyome, Keegan 12 Franklin Academy 5:39.3 17:11.18 23
24 Bombard, Brandon 12 Franklin Academy 5:39.5 17:11.74 24
25 Hada, Vishal 11 Albany Academy 5:39.7 17:12.47 25
26 Campbell, Ian 11 Plattsburgh HS 5:40.9 17:16.21 26
27 Alberga, Jacob 12 Saranac Lake 5:42.5 17:21.07 27
28 Brightman, Caleb 8 Pawling High School 5:43.6 17:24.39 28
29 Macfadzen, Max 11 Hampshire Regional 5:44.2 17:26.08 29
30 Calvo, Manuel 10 Greenville 5:45.3 17:29.55 30
31 Gannon, John 11 Stillwater 5:45.5 17:29.96 31
32 Carter, Sam 11 Saranac 5:46.2 17:32.34 32
33 Goodwin, Connor 9 Beekmantown 5:46.8 17:34.01 33
34 Moravec, Grant 12 Beekmantown 5:46.9 17:34.46 34
35 Dwyer, Max 12 Schuylerville 5:48.3 17:38.58 35
36 Revell, Jared 12 Greenville 5:48.9 17:40.43 36
37 Digiovanni, Danté 11 Cairo-Durham 5:49.2 17:41.47 37
38 Warner, Louis 10 Ichabod Crane 5:49.6 17:42.56 38
39 Dylong, Daniel 10 Broadalbin-Perth 5:50.8 17:46.07 39
40 Sicko, Erik 12 Stillwater 5:50.9 17:46.56 40
41 Hadley, Preston 12 Broadalbin-Perth 5:51.2 17:47.33 41
42 Mulholland, Ethan 8 Plattsburgh HS 5:51.4 17:48.16 42
43 Christian, Alex 12 Ichabod Crane 5:51.7 17:48.84 43
44 Colombo, Mike 12 Pawling High School 5:51.8 17:49.15 44
45 Kopie, Jadyn 10 Hampshire Regional 5:51.9 17:49.64 45
46 Suarez, Malcolm 10 Plattsburgh HS 5:52.0 17:49.94 46
47 Conway, Lars 12 Schuylerville 5:52.3 17:50.92 47
48 Luck, Riley 12 Peru 5:52.6 17:51.82 48
49 Allen, Tim 12 Canton 5:53.8 17:55.37 49
50 Jones, Korbin 9 Oneonta HS 5:54.0 17:56.08 50
51 Giltz, Declan 12 Beekmantown 5:54.3 17:56.79 51
52 Couperus, Wyatt 12 Broadalbin-Perth 5:54.5 17:57.36 52
53 Watkins, Garrett 12 Pawling High School 5:55.6 18:00.84 53
54 Hickey, Jack 11 Pawling High School 5:55.7 18:01.08 54
55 Woodruff, Andrew 10 Saranac 5:56.3 18:02.81 55
56 Eline, Nick 12 Hampshire Regional 5:56.7 18:04.27 56
57 Vecellio, Michael 11 Ichabod Crane 5:57.4 18:06.28 57
58 Roncone, Nitesh 9 Hampshire Regional 5:57.6 18:06.95 58
59 Miranda, Matthew 11 Schalmont 5:59.7 18:13.21 59
60 Roohan, Aj 12 Schalmont 5:59.8 18:13.43 60
61 Reed, Robert 11 Canton 5:59.9 18:13.91 61
62 List, David 12 Schalmont 6:00.1 18:14.35 62
63 Flynn, Liam 12 Oneonta HS 6:00.2 18:14.70 63
64 Madan, Jay 10 Albany Academy 6:00.7 18:16.43 64
65 Stewart, Jonah 10 Schuylerville 6:01.4 18:18.30 65
66 Dearstyne, John-Michae 12 Schalmont 6:01.9 18:19.97 66
67 Adams, Neil 11 Hampshire Regional 6:02.5 18:21.65 67
68 Mazzella, Andy 12 Peru 6:02.6 18:22.14 68
69 Lasher, Samuel 10 Cobleskill-R 6:03.1 18:23.71 69
70 Mcpherson, Isaac 12 Franklin Academy 6:03.2 18:23.96 70
71 Sorenson, Dylan 10 Oneonta HS 6:03.4 18:24.41 71
72 Becker, Devin 12 Broadalbin-Perth 6:03.6 18:25.11 72
73 Borner, Dylan 11 Saranac 6:03.9 18:25.94 73
74 Foote, Charles 9 Cobleskill-R 6:04.1 18:26.66 74
75 Gadway, Cody 12 Beekmantown 6:04.5 18:27.74 75
76 Couture, Kameron 12 Beekmantown 6:04.9 18:29.17 76
77 Belden, Cody 10 Schuylerville 6:05.4 18:30.62 77
78 Fluery, Tyler 12 Franklin Academy 6:06.3 18:33.27 78
79 Caldwell, Jaden 12 Canton 6:06.4 18:33.66 79
80 Bai, Michael 11 Pawling High School 6:06.5 18:34.00 80
81 Nellis, Patrick 11 Broadalbin-Perth 6:06.7 18:34.47 81
82 Thompson, Kyle 10 Greenville 6:06.9 18:35.25 82
83 Couperus, Connor 8 Broadalbin-Perth 6:07.1 18:35.69 83
84 Pearce, Christian 11 Fonda-Fultonville 6:08.4 18:39.84 84
85 Giltz, Tim 12 Beekmantown 6:09.0 18:41.53 85
86 Cline, Trevor 10 Fonda-Fultonville 6:10.0 18:44.47 86
87 Anderson, Myles 12 Fonda-Fultonville 6:10.1 18:44.88 87
88 Saville, Ayden 12 Hudson Falls 6:10.8 18:46.98
89 Simeone, Joseph 9 Albany Academy 6:11.1 18:47.86 88
90 Treis, Dexter 10 Cobleskill-R 6:11.4 18:48.95 89
91 Verbicky, Ben 11 Notre Dame-B 6:11.7 18:49.77 90
92 Perue, Ty 10 Fort Plain 6:12.2 18:51.32 91
93 Stuntz, Cooper 11 Canton 6:12.3 18:51.58 92
94 Rubenstein, Jack 11 Stillwater 6:12.4 18:52.02 93
95 Ghorayeb, Michel 9 Stillwater 6:12.6 18:52.35 94
96 Ensslin, Dylan 8 Voorheesville 6:14.3 18:57.76 95
97 Baker, Ivan 11 Ichabod Crane 6:16.6 19:04.73 96
98 Mcgloine, Patrick 10 Schuylerville 6:17.2 19:06.37 97
99 Cwiakala, Mark 12 Johnstown 6:17.3 19:06.90 98
100 Li, Alex 11 Albany Academy 6:17.6 19:07.78 99
101 Williams, River 12 Hampshire Regional 6:17.7 19:08.10 100
102 Fores, Lucas 12 Ichabod Crane 6:18.3 19:09.90 101
103 Viscosi, Liam 12 Fonda-Fultonville 6:19.0 19:11.85 102
104 Drucker, Aviv 9 Albany Academy 6:19.1 19:12.17 103
105 Dustin, Hayden 12 Peru 6:19.3 19:12.88 104
106 Stanton, Kaleb 10 Saranac 6:19.4 19:13.27 105
107 Tapler, Dantes 10 Ichabod Crane 6:19.6 19:13.72 106
108 Madden, Ryan 12 Saranac 6:20.2 19:15.45 107
109 Szwed, Liam 12 Rhinebeck 6:20.7 19:17.24 108
110 Nephew, Chris 11 Plattsburgh HS 6:21.4 19:19.39 109
111 Hayes, Nolan 12 Johnstown 6:21.7 19:20.14 110
112 Wesley, Jake 12 Johnstown 6:21.8 19:20.46 111
113 Greene, Owen 12 Schuylerville 6:21.9 19:20.78 112
114 Mansfield, Gareth 11 Plattsburgh HS 6:22.2 19:21.59 113
115 Metcalf, Gavin 10 Greenville 6:22.4 19:22.13 114
116 D'Amore, August 12 Johnstown 6:22.5 19:22.53 115
117 Race, Scott 10 Ichabod Crane 6:22.6 19:23.00 116
118 Kirkwood, Jack 11 Stillwater 6:22.8 19:23.56 117
119 Shannon, Sean 10 Canton 6:23.0 19:24.19 118
120 Lyndaker, Nick 9 Canton 6:23.6 19:25.84 119
121 Ferrera, Justin 11 Johnstown 6:24.2 19:27.70 120
122 Flora, Nick 10 Plattsburgh HS 6:24.6 19:28.97 121
123 Pandolph, Landon 8 Peru 6:25.1 19:30.56 122
124 Chichester, Ethan 12 Cobleskill-R 6:26.9 19:35.91 123
125 Cwiakala, Alex 9 Johnstown 6:27.0 19:36.30 124
126 Burgette, Jacob 10 Peru 6:27.5 19:37.66 125
127 Cale, Dylan 10 Rhinebeck 6:28.7 19:41.32 126
128 Hosgood, Quinn 12 Voorheesville 6:28.9 19:42.00 127
129 Hanson, Tyler 11 Corinth 6:29.4 19:43.45 128
130 Richards, Alec 10 Corinth 6:29.5 19:43.75 129
131 Brooker, Nathan 11 Cobleskill-R 6:29.7 19:44.50 130
132 Regan, Alex 11 Ichabod Crane 6:30.6 19:47.32
133 Dederick, Sam 10 Greenville 6:31.6 19:50.19 131
134 Cotton, Nate 11 Johnstown 6:32.2 19:52.12
135 Barkley, Nick 9 Ichabod Crane 6:32.5 19:53.10
136 Mcclements, Aaron 11 Stillwater 6:32.7 19:53.59 132
137 Howe, Evan 10 Peru 6:33.8 19:56.96 133
138 Granger, Paul 8 Corinth 6:34.7 19:59.54 134
139 Paul, Alex 9 Ichabod Crane 6:35.5 20:01.96
140 Loughan, Riley 9 Beekmantown 6:37.0 20:06.51 135
141 Prancl, Colin 11 Voorheesville 6:37.3 20:07.61 136
142 Wikstrom, Samuel 11 Voorheesville 6:39.4 20:13.90 137
143 Mummenthy, Andrew 10 Cobleskill-R 6:40.3 20:16.63 138
144 Rehberg, Jace 9 Cobleskill-R 6:40.5 20:17.19 139
145 Dague, Ethan 9 Plattsburgh HS 6:41.0 20:18.67 140
146 Peterson, Cole 11 Corinth 6:42.8 20:24.32 141
147 Hosgood, Reese 12 Voorheesville 6:43.2 20:25.53 142
148 Howard, Trevor 11 Fort Plain 6:44.7 20:30.08 143
149 Revell, Ryan 10 Greenville 6:45.1 20:31.43 144
150 Krause, Devin 10 Rensselaer 6:47.2 20:37.70 145
151 Bunker, Carson 10 Saranac 6:47.5 20:38.47 146
152 Elliott, Eric 11 Fort Plain 6:47.8 20:39.60 147
153 Sirchia, Hayden 9 Corinth 6:49.8 20:45.64 148
154 Recore, Nick 9 Peru 6:50.3 20:47.06 149
155 Packard, Ed 11 Greenville 6:50.6 20:47.91 150
156 Gardner, Ryan 12 Broadalbin-Perth 6:51.0 20:49.09 151
157 House, Ian 10 Oneonta HS 6:52.3 20:53.08 152
158 Fiet, Brandon 11 Greenville 6:52.7 20:54.34
159 Hover, Jermey 9 Rensselaer 6:54.7 21:00.34 153
160 Duffy, Yuta 9 Voorheesville 6:58.0 21:10.50 154
161 Smith, Connor 9 Voorheesville 6:58.2 21:11.08
162 Helfrich, Max 9 Notre Dame-B 7:04.8 21:31.11 155
163 Fesmire, David 10 Voorheesville 7:04.9 21:31.56
164 Bowstead, Tom 9 Hudson Falls 7:05.1 21:32.01
165 Oliver, David 10 Rhinebeck 7:05.6 21:33.74 156
166 Dykeman, Jack 12 Rhinebeck 7:06.0 21:34.83 157
167 Barlow, Michael 10 Fort Plain 7:07.5 21:39.28 158
168 Geno, Tyler 11 Cairo-Durham 7:08.2 21:41.52 159
169 Shopmeier, Ryan 11 Fonda-Fultonville 7:11.1 21:50.37 160
170 Kretzschmar, Andrew 11 Rensselaer 7:13.8 21:58.38 161
171 Hall, John 10 Fonda-Fultonville 7:15.2 22:02.75 162
172 Tokarski, Ashton 8 Corinth 7:17.7 22:10.23 163
173 Ghiorse, Jacob 11 Oneonta HS 7:19.1 22:14.60 164
174 Knapick, Anthony 9 Notre Dame-B 7:19.8 22:16.83 165
175 D'Arcangelis, Michael 12 Fort Plain 7:20.1 22:17.79 166
176 Richardson, Jordan 10 Rensselaer 7:20.9 22:20.03 167
177 Tonner, Robert 11 Oneonta HS 7:24.1 22:29.80 168
178 Zeeb, Tyler 11 Cairo-Durham 7:27.8 22:41.14 169
179 Moravec, Blake 10 Beekmantown 7:29.4 22:46.05
180 Martina, Jack 9 Corinth 7:29.6 22:46.68 170
181 Martin, Andrew 10 Fort Plain 7:30.9 22:50.42 171
182 Mahoney, Brendan 10 Voorheesville 7:33.1 22:57.07
183 Wells, Fallon 11 Fort Plain 7:35.9 23:05.61 172
184 Vollmer, Xavier 10 Greenville 7:40.9 23:20.89
185 Inkell, Brandon 12 Cairo-Durham 7:49.1 23:45.74 173
186 Czyzewski, Stephen 10 Greenville 7:50.4 23:49.76
187 Jones, Max 9 Corinth 7:52.4 23:55.90
188 Saliba, George 10 Beekmantown 7:52.5 23:56.17
189 Ciepley, Bob 11 Hudson Falls 7:54.7 24:02.78
190 Trainor, Seamus 11 Notre Dame-B 7:54.9 24:03.55 174
191 O'Brien, Kris 12 Rhinebeck 7:55.5 24:05.37 175
192 Sawitzki, Evan 11 Notre Dame-B 7:57.9 24:12.54 176
193 Hughes, John 12 Cairo-Durham 8:09.1 24:46.75 177
194 Alvarez, Dante 10 Cairo-Durham 8:11.3 24:53.30 178
195 Casey, Caleb 11 Oneonta HS 8:42.1 26:26.95
196 Bellanger, Cj 9 Saranac 9:48.7 29:49.29 179
Event 11 Girls 4892 Meter Dash CC Div 2 Var Gi
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Canton 95 3 4 11 16 61 72 113
Total Time: 1:41:00.83
Average: 20:12.17
2 Saranac 114 1 8 18 36 51 60 70
Total Time: 1:41:25.82
Average: 20:17.17
3 Peru 134 9 17 21 30 57 65 84
Total Time: 1:43:54.77
Average: 20:46.96
4 Greenville 204 2 37 38 54 73 92
Total Time: 1:45:39.96
Average: 21:08.00
5 Emma Willard 223 7 27 47 62 80 89 104
Total Time: 1:46:46.60
Average: 21:21.32
6 Cobleskill-Richmondville 228 15 20 58 67 68 74
Total Time: 1:47:35.26
Average: 21:31.06
7 Saranac Lake 229 14 22 29 77 87 107
Total Time: 1:46:59.64
Average: 21:23.93
8 Hampshire Regional 239 39 40 49 52 59 99 105
Total Time: 1:48:15.20
Average: 21:39.04
9 Broadalbin-Perth 261 13 34 41 45 128 144
Total Time: 1:48:39.14
Average: 21:43.83
10 Ichabod Crane 265 26 33 43 78 85 102 112
Total Time: 1:48:21.12
Average: 21:40.23
11 Franklin Academy 272 32 42 50 66 82 136 142
Total Time: 1:48:58.40
Average: 21:47.68
12 Voorheesville 335 23 63 75 76 98 114 137
Total Time: 1:51:00.20
Average: 22:12.04
13 Pawling High School 352 24 44 64 86 134 135
Total Time: 1:52:19.55
Average: 22:27.91
14 Schuylerville 353 6 19 53 124 151
Total Time: 1:56:54.05
Average: 23:22.81
15 Schalmont 362 5 46 95 101 115 122 148
Total Time: 1:50:57.46
Average: 22:11.50
16 Corinth 363 35 55 71 91 111 121 149
Total Time: 1:51:56.10
Average: 22:23.22
17 Albany Academy 371 31 69 88 90 93 94 117
Total Time: 1:51:53.57
Average: 22:22.72
18 Academy of the Holy Names 396 25 28 100 120 123 125 139
Total Time: 1:53:05.56
Average: 22:37.12
19 Plattsburgh HS 405 12 48 97 118 130 140 146
Total Time: 1:53:33.56
Average: 22:42.72
20 Johnstown 460 10 81 109 129 131 133 143
Total Time: 1:55:35.19
Average: 23:07.04
21 Fonda-Fultonville 494 56 79 108 110 141 145
Total Time: 1:57:41.04
Average: 23:32.21
22 Oneonta HS 535 83 103 106 116 127 132
Total Time: 1:57:46.15
Average: 23:33.23
23 Notre Dame-Bishop Gibbons 626 96 119 126 138 147 150
Total Time: 2:05:12.26
Average: 25:02.46
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Woodruff, Rachael 11 Saranac 5:59.8 18:13.47 1
2 Fitzmaurice, Tess 10 Greenville 6:14.2 18:57.28 2
3 Whittaker, Arianna 11 Canton 6:18.9 19:11.52 3
4 Royce, Claira 11 Canton 6:19.4 19:13.30 4
5 June, Mya 10 Schalmont 6:21.3 19:18.92 5
6 Labounty, Sunni 11 Schuylerville 6:24.2 19:27.85 6
7 Dailey, Skylar 11 Emma Willard 6:25.8 19:32.71 7
8 Lepage, Elise 11 Saranac 6:29.6 19:44.03 8
9 Amoriell, Kaylee 12 Peru 6:35.4 20:01.80 9
10 Smith, Sarah 10 Johnstown 6:35.9 20:03.23 10
11 Noble, Rachel 12 Canton 6:36.9 20:06.34 11
12 Graves, Nora 10 Plattsburgh HS 6:38.0 20:09.76 12
13 Larsen, Gabrielle 12 Broadalbin-Perth 6:38.9 20:12.42 13
14 Samperi, Katie 9 Saranac Lake 6:39.1 20:12.98 14
15 Butler, Danielle 9 Cobleskill-R 6:42.3 20:22.90 15
16 Tupper, Hannah 12 Canton 6:42.5 20:23.26 16
17 Gainer, Harley 10 Peru 6:43.4 20:26.15 17
18 Converse, Mackenzie 9 Saranac 6:44.8 20:30.41 18
19 Vautrin, Anya 10 Schuylerville 6:45.7 20:33.21 19
20 Johnson, Emily 11 Cobleskill-R 6:45.9 20:33.58 20
21 Baggett, Ingrid 10 Peru 6:46.1 20:34.28 21
22 Mader, Gwen 10 Saranac Lake 6:46.3 20:34.96 22
23 Sayahi, Mariem 8 Voorheesville 6:46.5 20:35.67 23
24 Myers, Gabrielle 10 Cairo-Durham 6:47.5 20:38.53
25 Hickey, Julianne 8 Pawling High School 6:48.8 20:42.56 24
26 Ottman, Livingston 9 Academy of t 6:49.0 20:43.05 25
27 Slade, Victoria 9 Ichabod Crane 6:49.1 20:43.58 26
28 Guthrie, Annie 9 Emma Willard 6:49.7 20:45.29 27
29 Donlon, Theresa 11 Academy of t 6:50.7 20:48.40 28
30 Wissler, Bella 8 Saranac Lake 6:52.2 20:52.74 29
31 Messner, Ella 12 Peru 6:52.3 20:53.08 30
32 Tomson, Cate 11 Albany Academy 6:52.8 20:54.78 31
33 Poirier, Bethany 10 Franklin Academy 6:53.5 20:56.78 32
34 Wall, Emily 11 Ichabod Crane 6:54.5 20:59.93 33
35 Murphy, Samantha 10 Broadalbin-Perth 6:54.7 21:00.33 34
36 Dunbar, Rylee 8 Corinth 6:55.0 21:01.41 35
37 Alvarenga, Shania 10 Watervliet 6:57.2 21:08.19
38 Dutko, Heather 12 Saranac 6:57.6 21:09.27 36
39 Smith, Sydney 11 Greenville 6:57.8 21:09.97 37
40 Goyette, Alexandrea 11 Greenville 6:57.9 21:10.30 38
41 Jenkins, Maddy 10 Hampshire Regional 6:59.3 21:14.49 39
42 Mahon-Moore, Sylvie 9 Hampshire Regional 6:59.7 21:15.59 40
43 Frasier, Emma 8 Broadalbin-Perth 7:00.2 21:17.31 41
44 Martin, Elara 12 Franklin Academy 7:01.0 21:19.73 42
45 Oligny-Leggett, Olivia 11 Ichabod Crane 7:01.9 21:22.22 43
46 Huang, Sherry 12 Fort Plain 7:03.9 21:28.43
47 Governale, Juliet 11 Pawling High School 7:04.2 21:29.47 44
48 Phillips, Lauren 8 Broadalbin-Perth 7:05.4 21:33.02 45
49 Pahl, Emily 12 Schalmont 7:05.9 21:34.47 46
50 Gagne, Trisha 11 Cairo-Durham 7:08.7 21:42.87
51 Lagomarsino, Cece 11 Emma Willard 7:09.0 21:43.98 47
52 Clermont, Lily 8 Plattsburgh HS 7:09.6 21:45.82 48
53 Roscher, Lily 11 Hampshire Regional 7:09.8 21:46.35 49
54 Garland, Mattison 11 Franklin Academy 7:10.5 21:48.40 50
55 Fay, Angelena 10 Saranac 7:10.5 21:48.64 51
56 Pellegrini, Caitlyn 10 Hampshire Regional 7:12.9 21:55.87 52
57 Barton, Claire 12 Schuylerville 7:13.6 21:57.92 53
58 Mahne, Kaila 10 Greenville 7:13.7 21:58.34 54
59 Mattison, Hannah 12 Corinth 7:13.9 21:58.72 55
60 Nichols, Madison 11 Fonda-Fultonville 7:14.0 21:59.06 56
61 Owen, Jennifer 11 Peru 7:14.1 21:59.46 57
62 Desroches, Kendyl 10 Cobleskill-R 7:14.4 22:00.47 58
63 Marek, Delaney 10 Hampshire Regional 7:15.2 22:02.90 59
64 Moore, Sarique 11 Saranac 7:16.3 22:06.07 60
65 Kennedy, Lydia 10 Canton 7:16.4 22:06.41 61
66 Quist, Bethany 10 Emma Willard 7:18.4 22:12.42 62
67 Young, Julia 8 Voorheesville 7:18.5 22:12.86 63
68 Torres, Leah 11 Cairo-Durham 7:18.7 22:13.44
69 Ranghelli, Lana 10 Pawling High School 7:19.8 22:16.70 64
70 Rickert, Alexis 10 Peru 7:20.0 22:17.31 65
71 Rust, Destiny 12 Franklin Academy 7:20.4 22:18.45 66
72 Comstock, Rachel 12 Cobleskill-R 7:20.5 22:19.01 67
73 Spohn, Haeley 8 Cobleskill-R 7:20.6 22:19.30 68
74 Ingerson, Morgen 11 Albany Academy 7:21.1 22:20.76 69
75 Borner, Danielle 9 Saranac 7:21.4 22:21.70 70
76 Parnell, Anika 11 Corinth 7:22.0 22:23.41 71
77 Crabtree, Autumn 12 Canton 7:22.1 22:23.74 72
78 Pettit, Skylar 10 Greenville 7:22.2 22:24.07 73
79 Giammattei, Christina 12 Cobleskill-R 7:23.1 22:26.86 74
80 Hampston, Anna 9 Voorheesville 7:24.1 22:29.77 75
81 Mcdonnell, Lily 12 Voorheesville 7:24.2 22:30.06 76
82 Rothaupt, Faith 12 Saranac Lake 7:24.3 22:30.40 77
83 Kubow, Samantha 11 Ichabod Crane 7:24.4 22:30.75 78
84 Avery, Cusack 10 Fonda-Fultonville 7:24.7 22:31.79 79
85 Hsu, Amber 12 Emma Willard 7:24.9 22:32.20 80
86 Preston, Julia 12 Johnstown 7:25.2 22:33.09 81
87 Leroy, Sydney 10 Franklin Academy 7:25.8 22:35.04 82
88 Thorsland, Reece 12 Oneonta HS 7:27.1 22:39.05 83
89 Crippen, Sara 12 Peru 7:28.3 22:42.65 84
90 Grace, Margaret 8 Ichabod Crane 7:29.0 22:44.64 85
91 Lewick, Abigail 11 Pawling High School 7:29.9 22:47.34 86
92 Newman, Frannie 11 Saranac Lake 7:30.3 22:48.56 87
93 Sears, Morgan 12 Albany Academy 7:31.1 22:51.06 88
94 Li, Felicity 11 Emma Willard 7:31.3 22:51.83 89
95 Doolan, Caroline 11 Albany Academy 7:31.5 22:52.21 90
96 Baker, Kelsey 12 Corinth 7:31.6 22:52.62 91
97 Wank, Jess 10 Greenville 7:31.7 22:52.92 92
98 Rainville, Zoe 8 Saranac 7:31.8 22:53.33
99 Fay, Kaelyn 8 Saranac 7:31.9 22:53.62
100 Diedrick, Latasha 11 Albany Academy 7:32.3 22:54.76 93
101 Gomez, Fabiola 11 Albany Academy 7:33.5 22:58.33 94
102 Buzas, Caitlin 12 Schalmont 7:34.3 23:00.91 95
103 Quinn, Jessica 10 Notre Dame-B 7:35.0 23:02.84 96
104 Arguelles, Dorothy 8 Plattsburgh HS 7:36.9 23:08.89 97
105 Drolet, Julia 12 Saranac 7:37.2 23:09.51
106 Wilson, Sydney 12 Voorheesville 7:37.9 23:11.84 98
107 Meunier, Ellie 9 Hampshire Regional 7:38.2 23:12.54 99
108 Drindak, Adrianna 9 Academy of t 7:39.3 23:16.01 100
109 Montgomerey, Molly 9 Schalmont 7:39.5 23:16.52 101
110 Seabury, Maris 11 Ichabod Crane 7:39.7 23:17.36 102
111 Turley, Jocelyn 12 Oneonta HS 7:39.8 23:17.60 103
112 Nguyen, Zoe 11 Emma Willard 7:41.5 23:22.74 104
113 Shallcross, Katie 9 Hampshire Regional 7:42.0 23:24.35 105
114 Poon, Ting 11 Oneonta HS 7:42.3 23:25.11 106
115 Robinson, Ella 10 Fort Plain 7:43.1 23:27.61
116 Bell, Molly 11 Saranac Lake 7:43.9 23:30.07 107
117 Clear, Haley 10 Fonda-Fultonville 7:45.6 23:35.29 108
118 Romano, Katie 11 Johnstown 7:46.1 23:36.77 109
119 Snell, Kimberlee 9 Fonda-Fultonville 7:46.4 23:37.71 110
120 Spieldenner, Rachel 12 Corinth 7:47.2 23:39.94 111
121 Martino, Analisa 10 Ichabod Crane 7:47.5 23:40.85 112
122 Pandel, Emily 10 Canton 7:47.7 23:41.42 113
123 Iacabucci, Victoria 9 Voorheesville 7:47.8 23:41.96 114
124 Macneil, Liz 12 Schalmont 7:49.4 23:46.64 115
125 Ficano, Samantha 10 Oneonta HS 7:50.1 23:48.72 116
126 Broderick, Alina 9 Albany Academy 7:50.5 23:50.13 117
127 Brandmeier, Laura 8 Plattsburgh HS 7:51.0 23:51.74 118
128 Kienzle, Abby 12 Notre Dame-B 7:52.1 23:54.97 119
129 Nguyen, Cate 11 Emma Willard 7:52.8 23:57.09
130 Franchini, Sarah 11 Academy of t 7:53.1 23:57.95 120
131 Richards, Jillian 9 Corinth 7:53.4 23:58.86 121
132 Karker, Emma 9 Fort Plain 7:54.3 24:01.74
133 Albert, Oona 11 Emma Willard 7:55.6 24:05.72
134 Macneil, Amelia 9 Schalmont 7:57.2 24:10.48 122
135 Suarez, Elena 12 Academy of t 8:00.4 24:20.15 123
136 Brown, Camilla 10 Schuylerville 8:00.5 24:20.45 124
137 Dreslin, Nora 9 Academy of t 8:01.0 24:22.12 125
138 Verbicky, Sophia 8 Notre Dame-B 8:02.1 24:25.38 126
139 Ackley, Kate 11 Oneonta HS 8:05.5 24:35.67 127
140 Jennings, Aubrey 10 Broadalbin-Perth 8:05.6 24:36.06 128
141 Grace, Brooke 12 Johnstown 8:05.9 24:36.99 129
142 Dandrow, Jessica 12 Plattsburgh HS 8:06.1 24:37.35 130
143 King, Madison 9 Johnstown 8:08.6 24:45.11 131
144 Dent, Abby 12 Oneonta HS 8:10.3 24:50.32 132
145 Houser, Alexis 12 Johnstown 8:10.4 24:50.66 133
146 Fajardo, Olivia 12 Rhinebeck 8:14.6 25:03.19
147 Sawotka, Alexandra 10 Pawling High School 8:14.6 25:03.48 134
148 Milne, Danielle 10 Pawling High School 8:17.8 25:13.16 135
149 Lawrence, Wynonia 11 Franklin Academy 8:18.4 25:14.92 136
150 Stampalia, Sophia 11 Voorheesville 8:20.1 25:20.05 137
151 Kienzle, Meaghan 10 Notre Dame-B 8:23.1 25:29.30 138
152 Coughlin, Sinead 9 Academy of t 8:24.6 25:33.80 139
153 Yocum, Julia 10 Plattsburgh HS 8:27.7 25:43.31 140
154 Meredith, Hannah 10 Ichabod Crane 8:28.5 25:45.45
155 Hanson, Kianna 10 Fonda-Fultonville 8:32.3 25:57.19 141
156 Payne, Andrea 9 Ichabod Crane 8:36.3 26:09.26
157 Whaley, Alexandria 12 Cairo-Durham 8:37.8 26:13.97
158 Hampston, Katie 11 Voorheesville 8:40.9 26:23.24
159 Royal, Molly 12 Franklin Academy 8:44.3 26:33.69 142
160 Nicolas, Ema 11 Emma Willard 8:53.1 27:00.37
161 D'Amore, Cece 9 Johnstown 8:53.7 27:02.14 143
162 Larsen, Sarah 10 Broadalbin-Perth 8:53.8 27:02.41 144
163 James, Delena 10 Fonda-Fultonville 9:03.5 27:32.09 145
164 Davies, Abigail 9 Rensselaer 9:10.0 27:51.64
165 Middlemiss, Abigail 12 Plattsburgh HS 9:10.2 27:52.31 146
166 Terwilliger, Kym 11 Fort Plain 9:15.3 28:07.88
167 Crumble, Areyanna 12 Notre Dame-B 9:19.2 28:19.77 147
168 Wilder, Sophia 11 Schalmont 9:22.6 28:30.19 148
169 Rodecker, Abby 11 Johnstown 9:25.3 28:38.39
170 Gadsby, Daisy 12 Rhinebeck 9:29.8 28:51.84
171 Mclaughlin, Hailey 12 Corinth 9:31.6 28:57.47 149
172 Hanson, Amy 12 Rhinebeck 9:36.1 29:11.20
173 O'Hea, Lisandra 9 Notre Dame-B 9:40.5 29:24.53 150
174 Delong, Abbie 10 Plattsburgh HS 9:41.2 29:26.46
175 Sitterly, Megan 11 Johnstown 9:52.1 29:59.62
176 Alexanian, Sydney 11 Schuylerville 10:03.6 30:34.62 151
Event 10 Boys 4892 Meter Dash CC Div 1 Var Bo
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Mount Greylock 45 4 5 9 12 15 27 29
Total Time: 1:25:31.27
Average: 17:06.26
2 Lake Placid 70 6 7 18 19 20 68 87
Total Time: 1:27:25.55
Average: 17:29.11
3 East Rochester 100 2 8 10 34 46 47 89
Total Time: 1:28:31.50
Average: 17:42.30
4 Lake George 135 13 21 25 26 50 59 64
Total Time: 1:31:14.93
Average: 18:14.99
5 Duanesburg 191 3 36 40 43 69 84
Total Time: 1:33:23.26
Average: 18:40.66
6 Hadley-Luzerne 206 17 33 48 51 57 93 107
Total Time: 1:34:58.80
Average: 18:59.76
7 Berlin 208 31 35 41 49 52 82 88
Total Time: 1:35:10.33
Average: 19:02.07
8 North Warren - Johnsburg 243 1 38 63 70 71 77 94
Total Time: 1:35:43.09
Average: 19:08.62
9 Ausable Valley 261 11 53 54 62 81 90 111
Total Time: 1:37:57.09
Average: 19:35.42
10 Harley Allendale Columbia 274 44 45 58 61 66 80 97
Total Time: 1:38:35.13
Average: 19:43.03
11 Saratoga Catholic 275 14 22 73 75 91 100 101
Total Time: 1:38:35.86
Average: 19:43.18
12 Galway 283 16 39 74 76 78 95 105
Total Time: 1:39:02.25
Average: 19:48.45
13 Dolgeville 314 24 30 37 108 115
Total Time: 1:44:38.42
Average: 20:55.69
14 Schoharie 348 28 32 79 99 110 118 119
Total Time: 1:43:58.73
Average: 20:47.75
15 Granville Jr/Sr High Sch 350 23 60 72 92 103 109
Total Time: 1:42:22.16
Average: 20:28.44
16 Warrensburg 388 42 55 83 102 106 116
Total Time: 1:44:43.25
Average: 20:56.65
17 Hoosic Valley 408 56 67 85 96 104 117
Total Time: 1:45:29.34
Average: 21:05.87
18 Germantown 474 65 86 98 112 113 114 120
Total Time: 1:52:33.09
Average: 22:30.62
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Olden, Brandon 12 North Warren 5:12.2 15:48.81 1
2 Bathgate, Gavin 12 East Rochester 5:14.8 15:56.73 2
3 Drescher, Andrew 11 Duanesburg 5:19.9 16:12.38 3
4 Seid, Jesse 12 Mount Greylock 5:21.8 16:18.04 4
5 Glicksman, Jake 11 Seton Catholic 5:22.9 16:21.27
6 Cheung, Josh 12 Mount Greylock 5:26.3 16:31.78 5
7 Fine, Noah 12 Lake Placid 5:33.8 16:54.51 6
8 Van Buren, Logan 11 Ekmw 5:34.3 16:56.09
9 Skutt, Mike 11 Lake Placid 5:34.7 16:57.20 7
10 Chambers, Cameron 12 East Rochester 5:41.1 17:16.83 8
11 Fink, Jacob 12 Mount Greylock 5:43.1 17:22.89 9
12 Buechel, Ryan 12 East Rochester 5:45.1 17:28.98 10
13 Daby, Spencer 10 Ausable Valley 5:46.5 17:33.20 11
14 Miller, Jakin 12 Mount Greylock 5:46.8 17:34.08 12
15 O'Keefe, Jake 9 Lake George 5:47.0 17:34.58 13
16 Day, Griffin 12 Saratoga Catholic 5:49.9 17:43.41 14
17 Sandstrom, Theo 12 Mount Greylock 5:50.2 17:44.48 15
18 Decker, Holden 11 Galway 5:50.7 17:46.03 16
19 Schreiner, Erik 12 Hadley-Luzerne 5:50.9 17:46.51 17
20 Jarvis, Connor 10 Argyle 5:51.1 17:47.08
21 Ledger, Van 10 Lake Placid 5:51.2 17:47.39 18
22 Izzo, Jesse 12 Lake Placid 5:52.7 17:51.95 19
23 Flanigan, Max 9 Lake Placid 5:53.5 17:54.50 20
24 Moore, Luke 11 Seton Catholic 5:54.2 17:56.61
25 Cocozza, Joseph 11 Lake George 5:55.1 17:59.38 21
26 Awad, Caden 12 Saratoga Catholic 5:57.0 18:05.03 22
27 Burnham, Owen 10 Granville J 5:57.4 18:06.15 23
28 Dejordy, Sam 7 Seton Catholic 5:57.4 18:06.39
29 Benoit, Dustin 12 Dolgeville 5:57.9 18:07.72 24
30 Harrick, Isaac 9 Lake George 5:58.2 18:08.62 25
31 Unkauf, Jack 11 Lake George 5:58.4 18:09.43 26
32 Mcweeny, Charlie 10 Mount Greylock 5:59.6 18:13.11 27
33 Hahn, Andrew 12 Schoharie 6:01.7 18:19.29 28
34 Jeralds, Caleb 11 Chatham Central 6:02.4 18:21.56
35 Miller, Corban 10 Mount Greylock 6:03.6 18:25.03 29
36 Maxwell, Langford 10 Chatham Central 6:04.8 18:28.77
37 Bolster, Jesse 9 Dolgeville 6:05.3 18:30.22 30
38 Kluck, Matt 9 Berlin 6:06.0 18:32.35 31
39 Lints, Austin 11 Schoharie 6:06.7 18:34.56 32
40 Fraser, Jon 11 Hadley-Luzerne 6:07.2 18:36.19 33
41 Chambers, Nathan 11 East Rochester 6:07.3 18:36.40 34
42 Flowers, Jackson 11 Berlin 6:07.9 18:38.23 35
43 Atanasov, George 11 Duanesburg 6:08.1 18:38.91 36
44 Jackson, Cameron 8 Dolgeville 6:09.9 18:44.43 37
45 Bungay, Brandon 10 Berne-Knox-Westerlo 6:11.0 18:47.67
46 Smith, Gavin 10 North Warren 6:11.5 18:49.12 38
47 Ingle, Ryan 12 Galway 6:14.3 18:57.80 39
48 Gallo, Sal 12 Duanesburg 6:14.8 18:59.30 40
49 Popov, Nikifor 10 Berlin 6:15.6 19:01.59 41
50 Moore, Thomas 11 Warrensburg 6:16.2 19:03.52 42
51 Munson, Paul 11 Duanesburg 6:17.7 19:08.13 43
52 Mogauro, Ryan 10 Harley Allen 6:18.0 19:09.03 44
53 Ellis, Zach 10 Harley Allen 6:18.6 19:10.81 45
54 Dorow, Wesley 12 East Rochester 6:19.2 19:12.56 46
55 Gross, Devin 11 East Rochester 6:19.5 19:13.47 47
56 Peters, Landon 10 Ekmw 6:19.8 19:14.25
57 Wheaton, Reese 12 Hadley-Luzerne 6:20.6 19:16.80 48
58 Douglas, Collin 11 Berlin 6:20.8 19:17.33 49
59 Andrew, Seamus 7 Seton Catholic 6:21.9 19:20.67
60 Jardine, Seth 11 Lake George 6:22.6 19:22.92 50
61 York, Cody 12 Hadley-Luzerne 6:24.3 19:27.98 51
62 Loughlin, Michael 10 Berlin 6:28.5 19:40.83 52
63 Berryment, Walker 12 Edmeston 6:28.7 19:41.53
64 Weerts, Ricky 11 Ausable Valley 6:28.8 19:41.76 53
65 Weerts, Grant 9 Ausable Valley 6:28.9 19:42.00 54
66 Silvan, Mikaio 10 Hawthorne Valley 6:29.2 19:42.95
67 Wallace, James 10 Warrensburg 6:30.3 19:46.31 55
68 Kinnicut, Jake 9 Hoosic Valley 6:31.3 19:49.30 56
69 Spotswood, Gary 12 Hadley-Luzerne 6:32.0 19:51.32 57
70 Surkau-Parkinson, Nolan 9 Harley Allen 6:32.9 19:54.34 58
71 Pogonowski, Roman 9 Lake George 6:34.1 19:57.87 59
72 Gould, Jordan 10 Granville J 6:35.1 20:00.77 60
73 Demers, Thomas 10 Harley Allen 6:36.4 20:04.76 61
74 Coulombe, Jay 9 Ausable Valley 6:36.5 20:05.08 62
75 Smith, Gabe 11 North Warren 6:37.5 20:08.04 63
76 Orr, Cameron 9 Lake George 6:38.1 20:09.93 64
77 Wynkoop, Caleb 11 Germantown 6:39.5 20:14.38 65
78 Reynolds, Logan 9 Hartford 6:39.8 20:15.30
79 Duver, Matthew 11 Harley Allen 6:40.1 20:16.18 66
80 Marotta, Cameron 9 Hoosic Valley 6:40.4 20:17.05 67
81 Gavin, Zach 10 Lake Placid 6:40.5 20:17.27 68
82 Harrington, Brandon 11 Hartford 6:41.1 20:19.00
83 Frost, Haydon 11 Argyle 6:42.1 20:22.06
84 Skiff, Conor 11 Duanesburg 6:42.9 20:24.54 69
85 Murphy, Avery 10 North Warren 6:43.7 20:26.96 70
86 Defayette, Josh 11 Lake George 6:43.7 20:27.16
87 Peet, Colton 12 North Warren 6:44.7 20:30.16 71
88 Mazzotte, Brennen 10 Ekmw 6:45.1 20:31.30
89 Bishop, Ben 12 Granville J 6:46.4 20:35.08 72
90 Bungay, Ryan 10 Berne-Knox-Westerlo 6:47.7 20:39.10
91 Day, Hayden 10 Saratoga Catholic 6:48.0 20:40.20 73
92 Kozlowski, Justin 12 Galway 6:49.2 20:43.83 74
93 Mcdonald, Michael 10 Saratoga Catholic 6:49.4 20:44.45 75
94 Hilton, James 10 Galway 6:50.2 20:46.71 76
95 Jordan, Hunter 10 North Warren 6:50.4 20:47.39 77
96 O'Beirne, Aidan 12 Galway 6:50.6 20:47.88 78
97 Craig, James 11 Schoharie 6:50.8 20:48.70 79
98 Hearne, Ethan 9 Harley Allen 6:51.3 20:50.20 80
99 Manning, Jamie 12 Ausable Valley 6:52.9 20:55.05 81
100 Rifenburg, Brandon 11 Berlin 6:53.4 20:56.45 82
101 Parker, Nick 10 Warrensburg 6:54.3 20:59.17 83
102 Mallory, Brian 11 Duanesburg 6:54.8 21:00.81 84
103 Cipolla, Derek 12 Hoosic Valley 6:54.9 21:01.05 85
104 Somma, John 12 Germantown 6:55.1 21:01.63 86
105 Baneni Jr, Daniel 9 Chatham Central 6:55.3 21:02.37
106 Hollander, Will 9 Lake Placid 6:55.8 21:03.73 87
107 Yerdon, Jeremy 10 Berlin 6:58.9 21:13.10 88
108 Bartholomew, Jesse 12 Argyle 7:00.3 21:17.44
109 Stenglein, Derian 11 East Rochester 7:00.7 21:18.63 89
110 Purtell, Michael 11 Ausable Valley 7:01.6 21:21.47 90
111 Tagliafierro, Michael 12 Saratoga Catholic 7:02.0 21:22.77 91
112 Rollins, Tyler 12 Granville J 7:03.7 21:27.91 92
113 Fair, Patrick 12 Ekmw 7:04.8 21:31.27
114 Nelson, Emmet 11 Hawthorne Valley 7:06.3 21:35.79
115 Hamilton, Gaetano 9 Hawthorne Valley 7:06.4 21:36.06
116 Hoffman, Justin 10 Hadley-Luzerne 7:08.2 21:41.35 93
117 Monroe, Collin 9 North Warren 7:10.5 21:48.39 94
118 Jordan, Ben 10 Galway 7:11.4 21:51.30 95
119 Shane, Yando 11 Hoosic Valley 7:13.6 21:57.83 96
120 Rorapaugh, Gunnar 9 Harley Allen 7:14.1 21:59.32 97
121 Bathrick, Bryan 11 Germantown 7:15.6 22:03.85 98
122 Borthwick, Gabriel 10 Schoharie 7:15.7 22:04.36 99
123 Custer, Dylan 12 Saratoga Catholic 7:15.9 22:05.03 100
124 Lambert, Aiden 10 Saratoga Catholic 7:16.0 22:05.34 101
125 Olden, Brayden 9 Warrensburg 7:16.1 22:05.57 102
126 Brenner, Evan 10 Lake Placid 7:16.4 22:06.51
127 Pietryka, Matt 9 Granville J 7:18.3 22:12.25 103
128 Jarvis, Caden 9 Hoosic Valley 7:22.2 22:24.11 104
129 Troiano, Michael 9 Edmeston 7:22.6 22:25.35
130 Heigel, Darren 12 Galway 7:24.7 22:31.67 105
131 Olson, Aidan 10 Lake George 7:26.2 22:36.16
132 Houlihan, Dennis 10 Hunter-Tannersville 7:27.6 22:40.44
133 Weihing, Evan 11 Lake George 7:28.4 22:42.81
134 Taylor, Dylan 9 Warrensburg 7:30.3 22:48.68 106
135 Barrett, Luke 11 Hadley-Luzerne 7:36.4 23:07.08 107
136 Ashe, Andrew 11 Dolgeville 7:36.5 23:07.59 108
137 Rumsey, Joshua 12 Galway 7:41.0 23:21.27
138 Hamilton, Massimo 11 Hawthorne Valley 7:41.3 23:22.07
139 Balch, Noah 11 Granville J 7:41.6 23:23.07 109
140 Wun, Aidan 9 Harley Allen 7:55.2 24:04.38
141 Brisley, Glenn 11 Schoharie 7:57.7 24:11.82 110
142 Rivers, Travis 10 Ausable Valley 8:05.2 24:34.69 111
143 Comesanas, Nicholas 12 Germantown 8:05.5 24:35.74 112
144 Shinozaki, Laimis 10 Germantown 8:06.1 24:37.49 113
145 Driscoll, Tyler 9 Ausable Valley 8:06.9 24:39.97
146 Sorbera, Tanner 12 Edmeston 8:08.1 24:43.47
147 Smith, Anthony 11 Germantown 8:20.8 25:22.14 114
148 Miller, Russell 9 Berlin 8:24.8 25:34.45
149 Jones, Anthony 10 Hartford 8:25.9 25:37.73
150 Rauch, William 8 Dolgeville 8:36.0 26:08.46 115
151 Page, Bobby 12 Edmeston 8:46.2 26:39.26
152 Parsels, Orion 11 Warrensburg 8:46.3 26:39.74 116
153 Nix, Justin 9 Hartford 9:00.1 27:21.79
154 Toth, Danny 12 Hoosic Valley 9:05.8 27:38.91 117
155 Gill, Christopher 10 Saratoga Catholic 9:08.3 27:46.51
156 Howland, Connor 10 Schoharie 9:18.1 28:16.35 118
157 Fox, Jedidiah 12 Schoharie 9:40.5 29:24.30 119
158 Jackson, Collin 12 Germantown 10:01.7 30:28.76 120
159 Werner, Isaac 10 Germantown 10:11.0 30:57.13
160 Clark, Warren 9 Lake Placid 15:21.1 46:39.73
Event 9 Girls 4892 Meter Dash CC Div 1 Var Gi
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Duanesburg 69 1 5 13 16 34 37 66
Total Time: 1:42:24.82
Average: 20:28.97
2 Berlin 111 10 19 21 28 33 54 69
Total Time: 1:47:43.98
Average: 21:32.80
3 Hoosic Valley 118 2 3 20 44 49 52 83
Total Time: 1:46:58.67
Average: 21:23.74
4 Seton Catholic 135 12 14 22 23 64
Total Time: 1:49:48.93
Average: 21:57.79
5 Lake Placid 155 24 25 30 31 45 50 57
Total Time: 1:51:29.62
Average: 22:17.93
6 East Rochester 187 8 27 36 46 70
Total Time: 1:53:59.95
Average: 22:47.99
7 Lake George 198 6 15 43 61 73 77 87
Total Time: 1:54:43.89
Average: 22:56.78
8 Berne-Knox-Westerlo 200 4 35 39 41 81 92
Total Time: 1:55:24.12
Average: 23:04.83
9 North Warren - Johnsburg 211 17 42 48 51 53 67
Total Time: 1:55:52.45
Average: 23:10.49
10 Harley Allendale Columbia 242 7 29 58 59 89
Total Time: 1:59:42.20
Average: 23:56.44
11 Galway 245 18 32 55 65 75
Total Time: 1:59:11.96
Average: 23:50.40
12 Argyle 261 11 40 47 78 85
Total Time: 2:01:51.04
Average: 24:22.21
13 Saratoga Catholic 270 9 60 62 63 76
Total Time: 2:01:12.88
Average: 24:14.58
14 Granville Jr/Sr High Sch 289 26 38 71 74 80 88 91
Total Time: 2:03:57.04
Average: 24:47.41
15 Warrensburg 380 56 68 82 84 90
Total Time: 2:13:27.73
Average: 26:41.55
16 Ausable Valley 424 72 79 86 93 94
Total Time: 2:25:52.62
Average: 29:10.53
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Atanasova, Elaine 12 Duanesburg 6:03.2 18:23.79 1
2 Burnell, Carolyn 12 Hoosic Valley 6:20.8 19:17.39 2
3 Czub, Lily 8 Hoosic Valley 6:20.9 19:17.86 3
4 Puzulis, Michelle 10 Berne-Knox-Westerlo 6:22.8 19:23.48 4
5 Swann, Kate 9 Mount Greylock 6:26.1 19:33.66
6 Skeeter, Jen 12 Duanesburg 6:29.0 19:42.31 5
7 Radyn, Elizabeth 10 Lake George 6:31.3 19:49.28 6
8 Cotter, Mary 9 Harley Allen 6:37.4 20:07.95 7
9 Insalaco, Ripley 12 East Rochester 6:42.3 20:22.79 8
10 Cronin, Katie 9 Saratoga Catholic 6:44.7 20:30.08 9
11 Corbett, Elsie 8 Berlin 6:45.1 20:31.22 10
12 Gulick, Isabelle 11 Argyle 6:46.2 20:34.54 11
13 Bakija, Miriam 11 Mount Greylock 6:48.1 20:40.31
14 Dejordy, Savannah 10 Seton Catholic 6:48.9 20:42.82 12
15 Gregg, Emma 12 Chatham Central 6:49.5 20:44.70
16 Cole, Alice 12 Duanesburg 6:49.9 20:45.75 13
17 Dejordy, Sofia 12 Seton Catholic 6:53.5 20:56.75 14
18 Gayton, Kailey 9 Hartford 6:53.7 20:57.31
19 Mclarty, Taylor 9 Lake George 6:53.9 20:58.14 15
20 Avery, Hanna 12 Duanesburg 6:54.9 21:01.18 16
21 Laguerre, Makayla 9 North Warren 6:56.3 21:05.25 17
22 Jordan, Emma 8 Galway 6:57.4 21:08.75 18
23 Hungerford, Cayla 12 Berlin 6:59.9 21:16.27 19
24 Rice, Meagan 8 Hoosic Valley 7:00.7 21:18.65 20
25 Beckwith, Hailey 10 Berlin 7:04.8 21:31.23 21
26 Dejordy, Lea 11 Seton Catholic 7:05.7 21:33.77 22
27 Yang, Faline 9 Seton Catholic 7:07.9 21:40.51 23
28 Rose-Mccandlish, Annie 9 Lake Placid 7:11.6 21:51.77 24
29 Cohen, Harley 7 Lake Placid 7:11.9 21:52.60 25
30 Eggleston, Zoe 10 Granville J 7:12.3 21:53.82 26
31 Elias, Paige 10 East Rochester 7:12.8 21:55.42 27
32 Hills, Brady 9 Berlin 7:14.6 22:01.07 28
33 Crego, Zoe 10 Harley Allen 7:16.4 22:06.33 29
34 Rose-Mccandlish, Sara 12 Lake Placid 7:16.5 22:06.87 30
35 Harper, Sandra 12 Lake Placid 7:19.9 22:17.12 31
36 Zembsch, Natalie 12 Galway 7:21.1 22:20.76 32
37 Chaykowski-Jewett, Haley 12 Berlin 7:22.2 22:24.19 33
38 Schreiner, Katrin 9 Hadley-Luzerne 7:23.2 22:27.19
39 Williams, Fiona 10 Mount Greylock 7:23.6 22:28.21
40 Archambeault, Jessica 9 Duanesburg 7:24.7 22:31.78 34
41 Haines, Anastasia 11 Hunter-Tannersville 7:27.6 22:40.48
42 Mundell, Caroline 11 Berne-Knox-Westerlo 7:28.1 22:42.07 35
43 Keir, Summer 11 East Rochester 7:28.4 22:42.78 36
44 Mitchell, Alana 10 Duanesburg 7:29.3 22:45.60 37
45 Rehm, Chloe 10 Granville J 7:30.6 22:49.60 38
46 Lounsbury, Zoey 9 Berne-Knox-Westerlo 7:34.1 23:00.30 39
47 Suprenant, Taylor 12 Argyle 7:34.7 23:02.12 40
48 Freeguard, Alyssa 9 Hartford 7:35.5 23:04.48
49 Crossett, Cecelia 11 Berne-Knox-Westerlo 7:36.3 23:06.98 41
50 Stevens, Sarah 11 North Warren 7:39.6 23:16.96 42
51 Macdermid, Morgan 11 Lake George 7:40.7 23:20.27 43
52 Salisbury, Amanda 9 Hoosic Valley 7:40.9 23:20.87 44
53 Harper, Alexa 10 Lake Placid 7:41.0 23:21.26 45
54 Russell, Morgan 10 East Rochester 7:42.2 23:24.76 46
55 Howes, Bryanna 12 Argyle 7:45.9 23:36.15 47
56 Anderson, Ava 12 North Warren 7:46.5 23:37.88 48
57 Rose, Katie 9 Hoosic Valley 7:48.5 23:43.90 49
58 Cohen, Maddie 10 Lake Placid 7:48.9 23:45.31 50
59 Millington, Sheridan 11 North Warren 7:49.6 23:47.37 51
60 Bateman, Sydney 10 Edmeston 7:50.9 23:51.21
61 Smith, Maddy 10 Edmeston 7:51.8 23:54.14
62 Robert, Eva 9 Hoosic Valley 7:52.3 23:55.61 52
63 Kosier, Abby 10 Schoharie 7:54.7 24:02.84
64 Mulvey, Hunter 10 North Warren 7:55.4 24:04.99 53
65 Whelan, Hickory 10 Berlin 7:56.8 24:09.38 54
66 Dourin, Morgan 10 Galway 7:58.0 24:12.83 55
67 Wicks, Lauren 12 Hartford 7:58.1 24:13.20
68 Prevost, Malia 9 Warrensburg 7:59.6 24:17.60 56
69 Lansing, Ellen 9 Lake Placid 8:00.7 24:21.12 57
70 Wilson, Piper 9 Harley Allen 8:01.0 24:22.09 58
71 Kaza, Emmy 10 Harley Allen 8:01.8 24:24.39 59
72 Harvey, Shirley 12 Chatham Central 8:03.0 24:28.11
73 Leonardi, Jenna 11 Schoharie 8:04.5 24:32.57
74 Damp, Marli 10 Lake Placid 8:04.6 24:32.87
75 Rohne, Madelyn 11 Saratoga Catholic 8:07.1 24:40.59 60
76 Lints, Zoey 8 Schoharie 8:07.4 24:41.33
77 Biles, Madeleine 10 Lake George 8:07.8 24:42.72 61
78 Sylvie, Bergquist 9 Hawthorne Valley 8:08.4 24:44.52
79 Gill, Danielle 9 Saratoga Catholic 8:09.1 24:46.71 62
80 Mitchell, Mary 8 Saratoga Catholic 8:09.9 24:49.03 63
81 Bilow, Audrie 9 Seton Catholic 8:11.9 24:55.08 64
82 Le, Kelly 9 Lake Placid 8:13.2 24:59.04
83 Colangelo, Vanessa 11 Galway 8:15.1 25:04.95 65
84 Lawrence, Haily 8 Duanesburg 8:16.2 25:08.05 66
85 Lucid, Mackenzie 10 North Warren 8:16.8 25:09.96 67
86 Frazier-Lee, Olivia 9 Warrensburg 8:17.8 25:13.09 68
87 Delaurentis, Melanie 12 Berlin 8:21.0 25:22.72 69
88 Wells, Becca 10 Hadley-Luzerne 8:21.1 25:23.15
89 Sedor, Layla 9 East Rochester 8:24.8 25:34.20 70
90 Kelly, Kaitylyn 9 Granville J 8:26.4 25:39.06 71
91 Munson, Gisele 10 Ausable Valley 8:27.8 25:43.50 72
92 Unkauf, Madelaine 10 Lake George 8:31.1 25:53.48 73
93 Paul, Emma 10 Mount Greylock 8:33.1 25:59.53
94 Cater, Hannah 11 Schoharie 8:36.3 26:09.28
95 Flanigan, Lily 12 Lake Placid 8:38.5 26:15.96
96 Dekalb, Jen 12 Granville J 8:41.1 26:23.99 74
97 Sicluna, Jade 11 Galway 8:41.4 26:24.67 75
98 Zacharcwicz, Emma 10 Saratoga Catholic 8:41.9 26:26.47 76
99 Vavrina, Savannah 11 Germantown 8:43.2 26:30.33
100 Mcginn Unkauf, Aveleen 10 Lake George 8:47.2 26:42.55 77
101 Mayo, Rebecca 9 Stillwater 8:50.2 26:51.49
102 Bourn, Rebekah 12 Argyle 8:53.1 27:00.40 78
103 Bolster, April 12 Dolgeville 8:53.8 27:02.63
104 Janisse, Sophia 10 Ausable Valley 8:54.2 27:03.84 79
105 Austin, Morgan 10 Granville J 8:56.5 27:10.57 80
106 Simpson, Olivia 10 Berne-Knox-Westerlo 8:56.7 27:11.29 81
107 Corr, Erin 8 Warrensburg 8:59.1 27:18.56 82
108 Jones, Madison 12 Hoosic Valley 8:59.2 27:18.91 83
109 Prosser, Ann 11 Warrensburg 9:04.6 27:35.28 84
110 Anderson, Jadyn 11 Argyle 9:05.4 27:37.83 85
111 Giddings, Kiley 12 Ausable Valley 9:10.5 27:53.19 86
112 Polczynski, Amie 10 Dolgeville 9:15.8 28:09.50
113 Fasulo, Vincenzia 10 Lake George 9:19.1 28:19.29 87
114 Gilligan, Savannah 11 Granville J 9:19.5 28:20.74 88
115 Tyler, Briann 11 Hartford 9:21.8 28:27.50
116 Rothberg, Vivian 9 Harley Allen 9:26.4 28:41.44 89
117 Shupe, Jordan 11 Berlin 9:32.8 29:01.08
118 Fruda, Toni 9 Warrensburg 9:33.5 29:03.20 90
119 Radcliffe, Cameron 11 Hunter-Tannersville 9:53.5 30:04.02
120 Pauquette, Zoe 11 Granville J 9:53.9 30:05.32 91
121 Bateman, Michaela 10 Edmeston 9:56.7 30:13.77
122 Howland, Kimberly 9 Berne-Knox-Westerlo 10:04.4 30:37.24 92
123 Hayes, Maggie 11 Ausable Valley 10:24.5 31:38.34 93
124 Rossignol, Morgan 10 Hunter-Tannersville 10:28.5 31:50.23
125 Countryman, Sarah 9 Dolgeville 10:37.1 32:16.60
126 Campbell, Madeline 11 Lake George 10:45.3 32:41.49
127 Burbo, Casey-Lynn 10 Lake George 10:50.4 32:57.04
128 Tsiselski, Adriana 11 Hunter-Tannersville 11:00.5 33:27.58
129 Lincoln, Camryn 12 Ausable Valley 11:02.5 33:33.75 94
130 Sanchez, Charlotte 11 Hadley-Luzerne 11:57.4 36:20.58
Event 8 Boys 4892 Meter Dash CC JV Boys A
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Xavier 39 3 4 9 10 13 16 19
Total Time: 1:26:26.04
Average: 17:17.21
2 Burnt Hills-Ballston Lake 47 1 2 6 18 20 21
Total Time: 1:26:11.19
Average: 17:14.24
3 Guilderland 101 7 8 22 31 33 51 56
Total Time: 1:28:00.59
Average: 17:36.12
4 Monroe-Woodbury 125 11 14 15 36 49 63 76
Total Time: 1:28:36.52
Average: 17:43.31
5 Ballston Spa 132 17 24 27 30 34 39 46
Total Time: 1:28:42.20
Average: 17:44.44
6 Northport 161 12 32 35 40 42 44 61
Total Time: 1:29:39.52
Average: 17:55.91
7 Minisink Valley 178 23 26 29 48 52 67 99
Total Time: 1:29:51.67
Average: 17:58.34
8 Saranac Lake 220 5 25 43 68 79 96 100
Total Time: 1:31:10.96
Average: 18:14.20
9 South Burlington 251 28 41 45 66 71
Total Time: 1:31:59.61
Average: 18:23.93
10 Greece Arcadia 280 38 50 53 69 70 72 73
Total Time: 1:32:46.92
Average: 18:33.39
11 Franklin Academy 304 54 59 62 64 65 85 110
Total Time: 1:33:25.10
Average: 18:41.02
12 Mohonasen 343 37 47 58 90 111
Total Time: 1:35:55.83
Average: 19:11.17
13 Pawling High School 388 60 75 80 84 89 107 118
Total Time: 1:36:30.44
Average: 19:18.09
14 Bethlehem Central 392 74 77 78 81 82 86
Total Time: 1:35:58.53
Average: 19:11.71
15 Hampshire Regional 438 57 91 95 97 98 102
Total Time: 1:39:24.69
Average: 19:52.94
16 Brockport HS 525 55 103 114 123 130 133
Total Time: 1:44:20.26
Average: 20:52.06
17 Ichabod Crane 529 83 104 105 115 122 124 137
Total Time: 1:43:15.14
Average: 20:39.03
18 Plattsburgh HS 560 87 88 117 128 140 143
Total Time: 1:46:18.08
Average: 21:15.62
19 Albany High School 564 92 94 112 131 135 136 138
Total Time: 1:46:55.64
Average: 21:23.13
20 Bellows Free Academy-St A 601 113 116 120 125 127 129 132
Total Time: 1:47:08.96
Average: 21:25.80
21 Albany Academy 601 101 119 121 126 134
Total Time: 1:47:36.08
Average: 21:31.22
22 Roy C. Ketcham 632 93 106 142 145 146
Total Time: 1:58:04.87
Average: 23:36.98
23 Johnstown 641 108 109 139 141 144 147 148
Total Time: 1:54:48.55
Average: 22:57.71
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Sheppard, Ryan 12 Burnt Hills- 5:34.4 16:56.51 1
2 Scribner, Zackary 11 Burnt Hills- 5:34.7 16:57.42 2
3 Goell, Jacob 10 Xavier 5:38.4 17:08.51 3
4 Whiting, Mcallister 10 Xavier 5:38.9 17:10.12 4
5 Jakobe, Tucker 10 Saranac Lake 5:39.1 17:10.70 5
6 Sinnenberg, Matthew 12 Burnt Hills- 5:39.3 17:11.15 6
7 Buff, Jerrod 12 Guilderland 5:41.7 17:18.45 7
8 Rogotzke, Evan 12 Guilderland 5:42.0 17:19.49 8
9 Marchesi, Matteo 11 Xavier 5:42.2 17:19.98 9
10 Edmund, Brandon 10 Xavier 5:42.5 17:21.02 10
11 Brodsky, Skylar 11 Monroe-Woodbury 5:42.7 17:21.46 11
12 Donohue, Ben 12 Northport 5:43.6 17:24.45 12
13 Toledo, Richard 10 Xavier 5:44.3 17:26.41 13
14 Fernandes, Brendan 11 Monroe-Woodbury 5:44.5 17:26.93 14
15 Incledon, J.P. 12 Monroe-Woodbury 5:44.9 17:28.27 15
16 O'Shea, Colin 10 Xavier 5:45.7 17:30.77 16
17 Mascardi, Vincent 11 Ballston Spa 5:45.9 17:31.44 17
18 Gnat, Jake 10 Burnt Hills- 5:46.2 17:32.15 18
19 Mirto, Jack 11 Xavier 5:46.6 17:33.42 19
20 Gideon, Willard 12 Burnt Hills- 5:46.8 17:33.96 20
21 Breton, Nick 12 Burnt Hills- 5:47.8 17:37.15 21
22 Allen, Alex 12 Guilderland 5:48.0 17:37.70 22
23 Talmadge, Kris 11 Minisink Valley 5:48.3 17:38.71 23
24 Wade, Andrew 9 Ballston Spa 5:48.4 17:39.00 24
25 Branch, Sam 12 Saranac Lake 5:49.4 17:41.84 25
26 Sheridan, Tom 11 Minisink Valley 5:49.7 17:42.89 26
27 Huff, Ethan 10 Ballston Spa 5:50.0 17:43.88 27
28 O'Neil, Jon 12 South Burlington 5:50.7 17:45.83 28
29 Freda, Aidan 10 Minisink Valley 5:50.8 17:46.11 29
30 Layer, Justin 10 Ballston Spa 5:51.9 17:49.63 30
31 Avery, Ian 11 Guilderland 5:52.3 17:50.78 31
32 Keifer, Erik 10 Northport 5:53.2 17:53.44 32
33 Spanbauer, Gabe 11 Guilderland 5:53.4 17:54.17 33
34 Staszak, Jack 9 Ballston Spa 5:54.8 17:58.25 34
35 Senior, James 11 Northport 5:54.9 17:58.72 35
36 Juarez, Cesar 11 Monroe-Woodbury 5:55.9 18:01.77 36
37 Ntakirutimana, Janvier 11 Burlington H 5:56.2 18:02.72
38 Morrissey, Logan 10 Mohonasen 5:57.1 18:05.47 37
39 Crowell, Sean 12 Greece Arcadia 5:57.6 18:06.96 38
40 Walz, Riley 11 Ballston Spa 5:58.0 18:08.04 39
41 Jeffery, Brian 12 Northport 5:58.7 18:10.35 40
42 Grossman, Eli 12 South Burlington 5:58.9 18:10.80 41
43 Monaco, Robert 12 Northport 5:59.5 18:12.56 42
44 Duprey, Justin 10 Saranac Lake 5:59.9 18:13.91 43
45 Reid, Ryan 10 Northport 6:00.2 18:14.74 44
46 Duffy, Max 10 South Burlington 6:00.3 18:14.98 45
47 Eisler, Andrew 9 Ballston Spa 6:00.4 18:15.34 46
48 Woodard, Charles 11 Mohonasen 6:00.7 18:16.25 47
49 Harrison, Kyle 10 Minisink Valley 6:00.9 18:17.07 48
50 Cerillo, Matthew 11 Monroe-Woodbury 6:01.3 18:18.09 49
51 Maxwell, Devin 12 Greece Arcadia 6:02.2 18:21.00 50
52 g, g Dummy School 6:02.7 18:22.34
53 Neal, Michael 12 Guilderland 6:03.1 18:23.61 51
54 Reilly, Steel 10 Minisink Valley 6:04.2 18:26.89 52
55 Laframboise, Steven 9 Greece Arcadia 6:05.3 18:30.24 53
56 Robistow, Ethan 10 Franklin Academy 6:05.5 18:30.78 54
57 Haas, Kaleb 11 Brockport HS 6:06.0 18:32.33 55
58 Countermine, Daniel 10 Guilderland 6:06.1 18:32.67 56
59 Mcconnell, Ryan 9 Hampshire Regional 6:06.8 18:34.76 57
60 Abbot, Tim 7 Mohonasen 6:06.9 18:35.24 58
61 Helijas, Tristan 9 Franklin Academy 6:08.2 18:39.18 59
62 Lewick, Keegan 10 Pawling High School 6:08.4 18:39.80 60
63 Fodor, Liam 10 Northport 6:08.6 18:40.29 61
64 Malark, Connor 11 Franklin Academy 6:08.9 18:41.27 62
65 Garcia, Andrew 11 Monroe-Woodbury 6:10.1 18:44.96 63
66 Hobbs, Ethan 11 Burlington H 6:10.4 18:45.93
67 Chodat, Watson 8 Franklin Academy 6:10.7 18:46.69 64
68 Denny, Dylan 10 Franklin Academy 6:10.9 18:47.18 65
69 Davis, Jacob 10 South Burlington 6:11.7 18:49.77 66
70 Krupinski, Alex 10 Minisink Valley 6:12.9 18:53.43 67
71 Mcminn, Connor 10 Saranac Lake 6:13.0 18:53.78 68
72 Wood, Jacob 8 Greece Arcadia 6:13.2 18:54.24 69
73 Curtis, Tim 10 Greece Arcadia 6:13.3 18:54.48 70
74 Maruk, Michael 12 Mount Greylock 6:13.4 18:54.92
75 Schmidt, Luca 11 South Burlington 6:14.5 18:58.23 71
76 Hughes, Aidan 12 Greece Arcadia 6:14.7 18:59.01 72
77 Scott, Aidan 10 Greece Arcadia 6:16.0 19:02.75 73
78 Stickan, Aidan 10 Bethlehem Central 6:16.2 19:03.38 74
79 Housen, Hayden 10 Pawling High School 6:16.9 19:05.66 75
80 Waters, Jaden 10 Monroe-Woodbury 6:17.9 19:08.50 76
81 Blowers, Beau 12 Bethlehem Central 6:18.1 19:09.10 77
82 Pattison, Xander 10 Bethlehem Central 6:18.3 19:09.91 78
83 Shoemaker, Caleb 10 Saranac Lake 6:18.6 19:10.73 79
84 Zarko, Luke 11 Northport 6:19.7 19:14.11
85 Schmidt, Chris 11 Pawling High School 6:19.9 19:14.81 80
86 Fahlenkamp, Brandon 11 Mount Greylock 6:20.8 19:17.54
87 Mocerine, Joey 10 Bethlehem Central 6:21.0 19:17.97 81
88 Friedman, Skyler 10 Bethlehem Central 6:21.0 19:18.17 82
89 Moon, Gregory 9 Ichabod Crane 6:24.3 19:27.92 83
90 Kervick, Declan 10 Burlington H 6:25.9 19:32.77
91 Batista, Elijah 12 Pawling High School 6:26.4 19:34.43 84
92 Royal, Tye 10 Franklin Academy 6:27.8 19:38.66 85
93 Bickerstaff, Trent 12 Bethlehem Central 6:28.0 19:39.32 86
94 Laravia, Hunter 8 Plattsburgh HS 6:30.7 19:47.36 87
95 Jackson, Rowan 10 Plattsburgh HS 6:31.0 19:48.42 88
96 Leske, Robert 10 Pawling High School 6:33.4 19:55.74 89
97 Smith-Growick, Garrick 10 Mohonasen 6:34.7 19:59.75 90
98 Rowinski, Stephen 10 Schuylerville 6:35.2 20:01.07
99 Reynolds, Liam 9 Hampshire Regional 6:35.4 20:01.79 91
100 Gottlieb, Maxim 11 Albany High School 6:35.6 20:02.49 92
101 Cassidy, Liam 9 Roy C. Ketcham 6:37.3 20:07.65 93
102 Mohammed, Asa 11 Albany High School 6:37.6 20:08.53 94
103 Faiella, Jackson 11 Hampshire Regional 6:39.1 20:12.90 95
104 Smith, Griffin 11 Saranac Lake 6:39.5 20:14.38 96
105 Lance, Miles 10 Hampshire Regional 6:40.2 20:16.28 97
106 Brastaad, Aiden 11 Hampshire Regional 6:41.0 20:18.96 98
107 Ellingwood, Finn 10 Mount Greylock 6:42.4 20:23.01
108 Stouber, Hunter 11 Minisink Valley 6:42.7 20:23.94 99
109 Casson, Sawyer 11 Saranac Lake 6:43.0 20:24.87 100
110 Demarco, Nick 9 Albany Academy 6:43.3 20:25.95 101
111 Farbaniec, Daniel 9 Schuylerville 6:43.5 20:26.43
112 Schrauben, Connor 10 Hampshire Regional 6:46.5 20:35.57 102
113 Williams, Zachary 10 Brockport HS 6:46.7 20:36.13 103
114 Wall, Ian 9 Ichabod Crane 6:46.9 20:36.80 104
115 Luckfield, Colton 10 Ichabod Crane 6:47.6 20:38.82 105
116 Cancel, Jordan 10 Roy C. Ketcham 6:49.0 20:43.20 106
117 Wolff, Joseph 9 Pawling High School 6:49.2 20:43.87 107
118 Demarco, Alfio 12 Johnstown 6:53.2 20:55.90 108
119 Draper, Cody 11 Johnstown 6:53.4 20:56.64 109
120 Leroy, Will 9 Franklin Academy 6:53.9 20:57.98 110
121 Brendon, Kiernan 12 Mohonasen 6:54.3 20:59.12 111
122 Hendricks, Devin 9 Albany High School 6:54.7 21:00.33 112
123 Lutz, Will 9 Stillwater 6:55.8 21:03.70
124 Koval, Dylan 10 Bellows Free 6:56.1 21:04.79 113
125 Strong, Nathanael 10 Brockport HS 6:57.0 21:07.32 114
126 Clarke, Dylan 10 Ichabod Crane 6:58.5 21:11.91 115
127 Curry, Thomas 10 Bellows Free 6:59.1 21:13.86 116
128 Knowles, Ryan 10 Plattsburgh HS 6:59.3 21:14.33 117
129 Panzer, Luis 11 Pawling High School 6:59.6 21:15.26 118
130 He, Kaqing 11 Albany Academy 7:00.0 21:16.69 119
131 Rocheleau, Nolan 10 Bellows Free 7:00.7 21:18.61 120
132 Reynolds, Bode 10 Albany Academy 7:00.9 21:19.29 121
133 Delaney, Jameson 10 Ichabod Crane 7:01.0 21:19.69 122
134 Howard, Nathan 11 Brockport HS 7:03.8 21:28.14 123
135 Antalek, Matt 11 Ichabod Crane 7:05.9 21:34.41 124
136 Rocheleau, Liam 11 Bellows Free 7:06.6 21:36.63 125
137 Ramirez, Esteban 9 Albany Academy 7:07.1 21:38.07 126
138 Leone, Gabriel 9 Broadalbin-Perth 7:08.5 21:42.40
139 Dumont, Will 10 Bellows Free 7:12.7 21:55.07 127
140 Perna, Jordan 11 Broadalbin-Perth 7:14.2 21:59.76
141 Ubillo, Gian-Luca 10 Schuylerville 7:15.1 22:02.54
142 Knowles, Drew 8 Plattsburgh HS 7:16.0 22:05.30 128
143 Rucki, Race 12 Bellows Free 7:19.5 22:15.88 129
144 Lloyd, Luke 10 Brockport HS 7:26.2 22:36.34 130
145 Bourgeois, Henry 9 Albany High School 7:27.4 22:39.78 131
146 Weishaar, Jack 11 Bellows Free 7:28.0 22:41.59 132
147 Kemblowski, Henry 10 Brockport HS 7:30.8 22:50.34 133
148 Paige, Michael 10 South Glens Falls 7:30.9 22:50.56
149 Cooney, Aidan 12 Albany Academy 7:32.7 22:56.08 134
150 Wolfgang, Austin 12 Albany High School 7:35.5 23:04.51 135
151 McNiel, Michael 9 Albany High School 7:37.1 23:09.49 136
152 Yost, Jarod 10 Mekeel Christian 7:37.8 23:11.50
153 Greer, Toby 9 Ichabod Crane 7:39.1 23:15.40 137
154 Urich, Quinn 12 Albany High School 7:39.8 23:17.58 138
155 Strumbrice, Terrance 9 Johnstown 7:40.3 23:19.16 139
156 Jolicoeur, Thomas 12 Plattsburgh HS 7:41.5 23:22.67 140
157 Claus, Liam 10 Schuylerville 7:44.5 23:31.69
158 Kobas, Caleb 10 Johnstown 7:56.9 24:09.63 141
159 Kruk, Mark 10 Roy C. Ketcham 8:06.2 24:37.94 142
160 Shateeskumar, Will 9 Plattsburgh HS 8:11.7 24:54.65 143
161 Jennings, Alex 12 Johnstown 8:22.5 25:27.22 144
162 Cruz, Kevin 12 Roy C. Ketcham 8:37.4 26:12.73 145
163 Lancaster, Max 10 Roy C. Ketcham 8:40.9 26:23.35 146
164 Krutz, Shain 11 Johnstown 8:57.2 27:12.90 147
165 Heffernan, Noah 11 Watervliet 8:58.8 27:17.56
166 Haverly, Jackson 10 Johnstown 10:02.3 30:30.82 148
167 Murphy, Luke 9 South Glens Falls 11:00.0 33:26.14
Event 7 Girls 4892 Meter Dash CC JV Girls
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Fairport 32 1 2 4 11 14 18 23
Total Time: 1:44:45.22
Average: 20:57.05
2 Guilderland 38 3 5 8 9 13 15 20
Total Time: 1:45:45.99
Average: 21:09.20
3 Bethlehem Central 97 6 12 16 28 35 43 45
Total Time: 1:50:05.52
Average: 22:01.11
4 Burnt Hills-Ballston Lake 120 7 10 24 29 50 53 80
Total Time: 1:51:11.93
Average: 22:14.39
5 Minisink Valley 138 21 22 30 32 33 41 60
Total Time: 1:52:09.00
Average: 22:25.80
6 Burlington High School 150 17 19 27 36 51 56
Total Time: 1:53:22.45
Average: 22:40.49
7 Colonie 189 25 26 38 42 58 99
Total Time: 1:55:47.41
Average: 23:09.49
8 Saranac 275 34 47 52 69 73 96 110
Total Time: 1:59:46.94
Average: 23:57.39
9 Bellows Free Academy-St A 285 48 54 55 62 66 70 79
Total Time: 2:00:38.99
Average: 24:07.80
10 Ballston Spa 298 46 57 59 64 72 77 104
Total Time: 2:01:20.54
Average: 24:16.11
11 Hoosac Valley High School 340 40 49 78 83 90 111
Total Time: 2:03:40.99
Average: 24:44.20
12 Peru 352 31 44 89 91 97 105 107
Total Time: 2:06:12.29
Average: 25:14.46
13 Hampshire Regional 352 39 63 67 82 101 108 112
Total Time: 2:05:33.93
Average: 25:06.79
14 South Glens Falls 376 37 68 75 87 109 114
Total Time: 2:08:08.06
Average: 25:37.61
15 Emma Willard 389 65 74 81 84 85 88 102
Total Time: 2:05:54.34
Average: 25:10.87
16 New Hartford 436 71 86 92 93 94 100 103
Total Time: 2:10:50.09
Average: 26:10.02
17 Saranac Lake 436 61 76 95 98 106 113
Total Time: 2:13:32.28
Average: 26:42.46
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Farnand, Sarah 12 Fairport 20:26.48 1
2 Sorensen, Rachel 9 Fairport 20:30.80 2
3 Howard, Tyler 11 Guilderland 20:32.13 3
4 Manley, Clara 12 Fairport 20:35.20 4
5 Adami, Savannah 10 Guilderland 20:47.70 5
6 Grossman, Katie 10 Bethlehem Central 21:00.20 6
7 O'Rourke, Mattingly 9 Burnt Hills- 21:14.06 7
8 Fanshawe, Victoria 9 Guilderland 21:20.07 8
9 Thompson, Taylor 11 Guilderland 21:23.84 9
10 Mcclosky, Billie 11 Burnt Hills- 21:27.13 10
11 Adams, Grace 12 Fairport 21:27.83 11
12 Colonno, Anna 10 Bethlehem Central 21:35.59 12
13 Irwin, Elizabeth 9 Guilderland 21:42.25 13
14 Johansen, Hannah 10 Fairport 21:44.91 14
15 Leadermann, Katherine 10 Guilderland 21:55.33 15
16 Manley, Audrey 9 Bethlehem Central 21:56.47 16
17 Mason, Ella 9 Burlington H 21:57.57 17
18 Edwards, Megan 10 Fairport 21:58.17 18
19 Crawford, Elizabeth 10 Burlington H 21:58.50 19
20 Smith, Jessa 12 Guilderland 21:59.94 20
21 Tvedt, Kailey 9 Minisink Valley 22:04.07 21
22 Zahaykevich, Sarah 9 Minisink Valley 22:05.56 22
23 Flora, Madison 11 Ticonderoga 22:06.19
24 Pink, Carolyn 12 Fairport 22:08.09 23
25 Fahsel, Kasia 11 Guilderland 22:11.88
26 Dipasquale, Anna 9 Burnt Hills- 22:13.48 24
27 Jerome, Laila 11 Guilderland 22:15.82
28 Tanner, Margot 11 Guilderland 22:22.46
29 Teale, Madison 10 Colonie 22:28.68 25
30 Ebel, Samantha 12 Colonie 22:29.46 26
31 Standard, Maya 10 Burlington H 22:30.19 27
32 Bucher, Megan 12 Bethlehem Central 22:31.22 28
33 Fox, Madeline 12 Burnt Hills- 22:32.76 29
34 Povill, Abigail 11 Minisink Valley 22:37.41 30
35 Owen, Madison 11 Peru 22:38.59 31
36 Pepe, Skylar 11 Minisink Valley 22:39.46 32
37 Vizcaino, Mia 11 Minisink Valley 22:42.50 33
38 Breen, Shannon 10 Saranac 22:46.41 34
39 Cooney, Kara 9 Albany Academy 22:47.20
40 Van Gorder, Emily 9 Fairport 22:50.49
41 Holland, Olivia 9 Cobleskill-R 22:56.06
42 Baratier, Gabriella 10 Guilderland 22:57.34
43 Bruno, Maya 10 Lake George 23:00.42
44 Keefe, Grace 12 Bethlehem Central 23:02.04 35
45 Padgett, Simran 12 Burlington H 23:02.38 36
46 Ring, Madalyn 10 South Glens Falls 23:02.87 37
47 Osipitan, Tola 12 Colonie 23:07.06 38
48 Kubosiak, Sophia 12 Hampshire Regional 23:19.11 39
49 Barthe, Jamie 12 Hoosac Valle 23:23.00 40
50 Mazariegos, Annavictoria 11 Minisink Valley 23:30.03 41
51 Murillo-Nunez, Paula 12 Colonie 23:30.84 42
52 Berner, Olivia 10 Bethlehem Central 23:31.34 43
53 Morgan, Emmie 12 Peru 23:32.75 44
54 Phillips, Sarah 10 Albany Academy 23:34.36
55 Ridgeway, Sophie 11 Bethlehem Central 23:34.91 45
56 Mcnamara, Shea 10 Ballston Spa 23:35.85 46
57 Lynch, Molly 9 Saranac 23:36.93 47
58 Charron, Carly 9 Bellows Free 23:39.12 48
59 Frank, Sage 9 Argyle 23:40.41
60 Glassman, Sophie 12 Bethlehem Central 23:43.09
61 Barrow, Paige 12 Hoosac Valle 23:43.82 49
62 Muller, Jillian 10 Burnt Hills- 23:44.50 50
63 Gibbons, Nathalia 12 Bethlehem Central 23:44.99
64 Colafati, Amelia 11 Albany High School 23:53.51
65 Hays, Kayley 12 Burlington H 23:53.81 51
66 Cliché, Caitlyn 12 Saranac 23:54.44 52
67 Fernandez, Maria 12 Burnt Hills- 23:56.64 53
68 Curtis, Maddie 10 Bellows Free 23:57.87 54
69 Jaworski, Olivia 9 Northport 23:58.41
70 Davignon, Emma 9 Cobleskill-R 24:01.14
71 Bernard, Lindsay 9 Bellows Free 24:01.94 55
72 Mauck, Litza 10 Burlington H 24:06.75 56
73 Freightenburgh, Zoe 10 Ballston Spa 24:10.17 57
74 Canastra, Melissa 12 Colonie 24:11.37 58
75 Epstein, Jessica 10 Albany Academy 24:16.08
76 Thomas, Madysen 9 Ballston Spa 24:18.07 59
77 Khoufaify, Leila 12 Minisink Valley 24:21.05 60
78 Rutgers, Robyn 11 Saranac Lake 24:21.75 61
79 Gerchikov, Sophie 12 Guilderland 24:22.40
80 Gurney, Presley 11 Minisink Valley 24:23.06
81 Heth, Sydney 10 Bellows Free 24:25.04 62
82 Bulman, Fiona 11 Hampshire Regional 24:28.16 63
83 Loomis, Katie 9 Ballston Spa 24:29.76 64
84 Chu, Amber 9 Emma Willard 24:31.48 65
85 Saldin, Emily 10 Northport 24:34.11
86 Cotter, Kayla 11 Northport 24:34.69
87 Morton, Maia 12 Bellows Free 24:35.02 66
88 Garrido, Kala 9 Hampshire Regional 24:35.85 67
89 Robarge, Courtney 10 South Glens Falls 24:38.48 68
90 Denis, Lexie 9 Saranac 24:40.21 69
91 Casavant, Anna 12 Bellows Free 24:44.21 70
92 Desanctis, Gabby 12 New Hartford 24:46.21 71
93 Brooks, Abigale 10 Ballston Spa 24:46.69 72
94 Cliche, Rachel 9 Saranac 24:48.95 73
95 Fabbricante, Skyla 9 Northport 24:49.88
96 Amadore, Tessa 9 Albany Academy 24:51.45
97 Amato, Bella 12 Bethlehem Central 24:53.75
98 Guo, Callie 10 Emma Willard 24:54.98 74
99 Rich, Trinity 10 South Glens Falls 24:55.80 75
100 Peer, Emma 11 Saranac Lake 24:57.36 76
101 Lunman, Katelyn 12 Ballston Spa 24:57.75 77
102 Hubbell, Ella 10 Albany High School 24:58.24
103 Field, Sarah 11 Hoosac Valle 24:59.31 78
104 Parker, Sami 12 Bellows Free 25:01.34 79
105 Morse, Lina 11 Albany High School 25:02.44
106 Carr, Caitlin 12 Burnt Hills- 25:03.58 80
107 Buckley, Allie 12 Emma Willard 25:04.22 81
108 Reynolds, Eliza 10 Hampshire Regional 25:06.76 82
109 Ewing, Victoria 11 Guilderland 25:24.78
110 Dannible, Ellia 12 Cobleskill-R 25:30.40
111 Mcgrath, Alannah 11 Hoosac Valle 25:33.16 83
112 Pierga Ogale, Autumn 9 Greece Arcadia 25:33.62
113 Washington, Caitlin 12 Minisink Valley 25:34.78
114 Albert, Louise 9 Emma Willard 25:41.54 84
115 Nie, Ann 12 Emma Willard 25:42.12 85
116 Mcdaniels, Rebecca 12 New Hartford 25:42.96 86
117 Seaman, Gretel 11 South Glens Falls 25:44.91 87
118 Huang, Nika 10 Emma Willard 25:50.76 88
119 Kotary, Madeline 12 Bethlehem Central 25:54.89
120 Brock, Sarah 10 Bethlehem Central 25:55.66
121 Timmons, Amber 11 Peru 26:00.29 89
122 Garabedian, Alyssa 9 Hoosac Valle 26:01.70 90
123 Tyler, Zyleen 10 Ticonderoga 26:06.19
124 Martineau, Michelle 11 Peru 26:26.58 91
125 Balarezo, Camilla 10 New Hartford 26:29.13 92
126 Marinov, Alinah 10 Amsterdam 26:41.00
127 Hale, Leah 10 Bellows Free 26:48.44
128 Milby, Rebecca 9 Minisink Valley 26:50.50
129 Dillon, Cece 9 New Hartford 26:54.61 93
130 Tupaj, Julia 10 New Hartford 26:57.18 94
131 Wilson, Katie 12 Bethlehem Central 26:59.80
132 Crowley, Rosemary 11 Saranac Lake 27:07.49 95
133 Armbruster, Christina 12 Bethlehem Central 27:08.91
134 Geesler, Isabella 12 Bethlehem Central 27:12.69
135 Mackenzie, Isabella 12 Bellows Free 27:20.74
136 Willis, Olivia 9 Saranac 27:28.09 96
137 Coleman, Jada 12 Peru 27:34.08 97
138 Bashant, Maddie 12 Bethlehem Central 27:35.68
139 Foley, Sarah 11 Saranac Lake 27:43.98 98
140 Hudak, Kaya 9 Bellows Free 27:46.90
141 Mocerine, Elizabeth 12 Bethlehem Central 27:47.42
142 Scott, Helen 11 Colonie 27:53.43 99
143 Risucci, Grace 9 New Hartford 28:03.71 100
144 Skawski, Laila 9 Hampshire Regional 28:04.05 101
145 Zhang, Stephanie 12 Emma Willard 28:09.06 102
146 Giglio, Anna 10 New Hartford 28:14.15 103
147 Hardiman, Claire 12 Bethlehem Central 28:15.26
148 Lunman, Alyssa 10 Ballston Spa 28:18.26 104
149 Furgele, Olivia 10 Bethlehem Central 28:36.84
150 Denno, Nora 8 Ticonderoga 28:43.77
151 Stoffel, Alyssa 10 Ballston Spa 28:55.79
152 Ashline, Courtney 10 Peru 28:56.25 105
153 Lopez, Sofia 11 Bethlehem Central 28:59.65
154 Ahmed, Abir 11 Lansingburgh 29:07.75
155 Samperi, Sarah 11 Saranac Lake 29:21.70 106
156 Rock, Emily 12 Peru 29:35.73 107
157 Cross, Macy 9 Bellows Free 29:39.56
158 Halpin, Molly 9 Hampshire Regional 29:42.14 108
159 Nadi, Sophia 9 South Glens Falls 29:45.99 109
160 Paquette, Mya 10 Saranac 29:49.69 110
161 Kate, Molinsek 12 Bethlehem Central 30:14.08
162 Roberts, Shay 10 Bethlehem Central 30:16.88
163 Ladoucer, Alexis 9 Hoosac Valle 30:26.83 111
164 Labrie, Shyanne 12 Hampshire Regional 30:30.64 112
165 Williams, Leia 9 Bellows Free 30:37.14
166 Close, Megan 11 Amsterdam 30:40.32
167 Carraher, Cassandra 9 Emma Willard 30:48.06
168 Earleywine, Dahlia 11 Bethlehem Central 30:58.21
169 Evans-Kummar, Willa 11 Saranac Lake 31:18.03 113
170 Ruggeri, Sofia 8 Saranac 31:34.07
171 Magenis, Jillian 11 Guilderland 31:39.75
172 Olabarrieta-Asencor, Usu 11 Guilderland 32:10.71
173 Gebo, Katie 9 Greece Arcadia 32:17.16
174 Elias-Gillette, Mary 11 Hampshire Regional 32:32.99
175 Rashid, Aima 10 Bellows Free 32:37.52
176 Heth, Morgan 12 Bellows Free 32:52.04
177 Hettler, Shayna 10 Greece Arcadia 32:55.34
178 Abarno-Lazarus, Alexa 10 Guilderland 32:56.07
179 Rutherford, Lucy 10 Guilderland 33:03.34
180 Mather, Zoe 9 Lake George 33:04.99
181 Su-Morrill, Clare 10 Albany High School 33:08.03
182 Stigi, Mia 10 Guilderland 33:30.55
183 Flanagan, Megan 12 Bellows Free 33:32.91
184 Snowball, Claire 10 South Glens Falls 34:14.28 114
185 Martineau, Savannah 11 Peru 34:18.52
186 Reilly, Kate 9 Bellows Free 34:26.93
187 Liberti, Adriana 9 Roy C. Ketcham 35:20.00
188 Lamora, Kylie 10 Saranac 35:21.27
189 Smith, Olivia 9 New Hartford 41:07.91
Event 6 Boys 4892 Meter Dash CC JV Boys B
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Xavier 43 1 2 6 14 20 22 26
Total Time: 1:29:51.17
Average: 17:58.24
2 Monroe-Woodbury 65 3 5 9 11 37 51 54
Total Time: 1:31:48.83
Average: 18:21.77
3 Burnt Hills-Ballston Lake 79 4 8 17 18 32 63 84
Total Time: 1:32:46.95
Average: 18:33.39
4 Ballston Spa 87 12 13 15 23 24 29 36
Total Time: 1:33:08.65
Average: 18:37.73
5 Greece Arcadia 141 21 25 28 33 34 41 43
Total Time: 1:35:38.39
Average: 19:07.68
6 New Hartford 183 7 27 44 52 53 58 60
Total Time: 1:37:13.89
Average: 19:26.78
7 Guilderland 186 19 30 38 49 50 55 59
Total Time: 1:37:29.18
Average: 19:29.84
8 Minisink Valley 237 39 42 46 48 62 66 78
Total Time: 1:39:46.22
Average: 19:57.25
9 Schalmont 274 10 31 40 91 102
Total Time: 1:44:41.82
Average: 20:56.37
10 Bethlehem Central 309 35 56 61 64 93 98 100
Total Time: 1:44:28.49
Average: 20:53.70
11 Ticonderoga 315 16 47 74 86 92
Total Time: 1:45:41.78
Average: 21:08.36
12 Pawling High School 344 65 67 69 70 73 82 83
Total Time: 1:45:11.38
Average: 21:02.28
13 Franklin Academy 394 57 72 79 90 96
Total Time: 1:50:20.71
Average: 22:04.15
14 Lake George 419 45 76 88 99 111
Total Time: 2:00:01.46
Average: 24:00.30
15 Hampshire Regional 423 68 71 85 94 105
Total Time: 1:52:44.35
Average: 22:32.87
16 North Warren - Johnsburg 452 75 77 87 104 109 110
Total Time: 1:57:58.30
Average: 23:35.66
17 Bellows Free Academy-St A 466 80 81 95 103 107
Total Time: 1:57:59.77
Average: 23:35.96
18 Albany Academy 501 89 97 101 106 108
Total Time: 2:03:40.18
Average: 24:44.04
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hawkes, Michael 9 Xavier 17:10.95 1
2 Flett, Quincy 9 Xavier 17:21.43 2
3 Berges, Aiden 11 Monroe-Woodbury 17:48.01 3
4 Leech, Ryan 12 Burnt Hills- 17:52.55 4
5 Czerwinski, Ethan 12 Monroe-Woodbury 17:54.53 5
6 Bastianello, Julian 12 Xavier 18:06.55 6
7 Malloy, Casey 9 New Hartford 18:07.40 7
8 Hussey, Max 12 Burnt Hills- 18:13.83 8
9 Pericelli, Eric 11 Monroe-Woodbury 18:18.61 9
10 Willette, Nick 10 Schalmont 18:19.69 10
11 Ruiz, Christopher 11 Monroe-Woodbury 18:21.03 11
12 Zadoorian, Riley 10 Ballston Spa 18:23.29 12
13 Raymond, Charles 11 Ballston Spa 18:24.43 13
14 Ruiz, Christian 12 Xavier 18:27.12 14
15 Vadnais, Levi 12 Ballston Spa 18:28.24 15
16 Tausinger, Emery 9 Ticonderoga 18:34.66 16
17 Ormsbee, Jack 11 Burnt Hills- 18:37.49 17
18 Brady, Collin 12 Burnt Hills- 18:39.24 18
19 Carey, Evan 12 Guilderland 18:44.90 19
20 Velez, Alexander 11 Xavier 18:45.12 20
21 Worden, Liam 10 Greece Arcadia 18:52.07 21
22 Fitzgerald, Ryan 12 Xavier 18:55.19 22
23 Shephard, Aidan 11 Ballston Spa 18:56.23 23
24 Phillips, Ethan 11 Ballston Spa 18:56.45 24
25 Tyler, Max 10 Greece Arcadia 18:56.88 25
26 Moriarty, Terence 12 Xavier 18:57.32 26
27 Durr, Andrew 9 New Hartford 18:58.41 27
28 Kaminsky, Jason 8 Greece Arcadia 19:00.45 28
29 Piscitelli, Evan 12 Ballston Spa 19:07.30 29
30 Duggan, Conor 11 Xavier 19:09.84
31 O'Lena, Riley 12 Guilderland 19:12.47 30
32 Bettex, Jack 10 Xavier 19:22.42
33 Ardis, Giovon 12 Schalmont 19:23.48 31
34 Carr, Alex 11 Burnt Hills- 19:23.84 32
35 Williams, Brandon 10 Greece Arcadia 19:24.07 33
36 Sanders, John 8 Greece Arcadia 19:24.92 34
37 Bronk, John 10 Bethlehem Central 19:25.55 35
38 Guadin, Yann 11 Ballston Spa 19:26.18 36
39 Maddalena, Nathaniel 12 Monroe-Woodbury 19:26.65 37
40 Mcdonough, Thomas 10 Guilderland 19:28.68 38
41 Fellenzer, Frank 10 Minisink Valley 19:29.86 39
42 Reagan, Dalton 12 Schalmont 19:31.46 40
43 Gagnon, Billy 11 Scotia-Glenville 19:32.13
44 Tompkins, Dylan 8 Greece Arcadia 19:33.19 41
45 Hodge, Ethan 10 Scotia-Glenville 19:37.31
46 John, Lacenere 10 Middletown 19:41.77
47 Burger, Adam 10 Minisink Valley 19:43.48 42
48 Mcmanus, Jackson 10 Greece Arcadia 19:43.89 43
49 Owens, Timmy 12 New Hartford 19:46.82 44
50 Smith, Matt 11 Lake George 19:47.70 45
51 Murray-Termine, Nick 10 Greece Arcadia 19:47.98
52 Mcelvein, Riley 11 Greece Arcadia 19:50.86
53 Odland, Luke 9 Minisink Valley 19:56.97 46
54 Labountry, Zachary 12 Ticonderoga 19:59.70 47
55 Fratto, Kyle 11 Minisink Valley 20:01.16 48
56 Staubach, Lucas 12 Guilderland 20:01.38 49
57 Plummer, James 10 Guilderland 20:01.75 50
58 Tong, Justin 12 Monroe-Woodbury 20:03.75 51
59 Griffin, Connor 12 New Hartford 20:05.98 52
60 Ellsworth, Zac 9 Ballston Spa 20:12.17
61 Tibbetts, Kyle 11 Greece Arcadia 20:12.39
62 Pace, Matt 11 Scotia-Glenville 20:13.88
63 Martyniuk, Jacob 9 New Hartford 20:15.28 53
64 Pascale, James 10 Monroe-Woodbury 20:17.12 54
65 Lockwood, Evan 10 Guilderland 20:18.02 55
66 Gaetano, Jakob 10 Greece Arcadia 20:18.66
67 Kelley, Liam 10 Bethlehem Central 20:19.66 56
68 Oddey, Nick 10 Franklin Academy 20:20.93 57
69 Becerril, Irving 10 Monroe-Woodbury 20:21.26
70 Kramer, Caden 9 New Hartford 20:22.45 58
71 Nieto, Antonio 10 Middletown 20:23.33
72 Evanchick, Jake 10 Guilderland 20:25.87 59
73 Karwowski, John 10 New Hartford 20:31.24 60
74 Suflita, Jeff 10 Greece Arcadia 20:31.50
75 Calderon, James 10 Bethlehem Central 20:33.54 61
76 Fratto, Gregory 11 Minisink Valley 20:34.75 62
77 Hackett, Theo 10 Mohonasen 20:38.82
78 Rosen, Jarod 12 Monroe-Woodbury 20:40.81
79 Belanger, Avery 10 Burnt Hills- 20:41.79 63
80 Philips, Hunter 9 Mohonasen 20:42.28
81 Morrisey, Shane 10 Bethlehem Central 20:42.94 64
82 Harrer, Dylan 8 Pawling High School 20:43.65 65
83 Storm, Ryan 11 Lansingburgh 20:44.03
84 Fong, Isaac 11 Albany High School 20:44.38
85 Saha, Sohan 12 Monroe-Woodbury 20:45.10
86 Balfour, Ryan 10 Minisink Valley 20:48.49 66
87 Visker, Grant 12 Guilderland 20:49.06
88 Diponio, Anthony 11 Pawling High School 20:50.66 67
89 Seney, Jack 9 Hampshire Regional 20:54.39 68
90 Ignomirello, Michele 11 Pawling High School 21:07.05 69
91 Mendoza, Reynaldo 11 Pawling High School 21:09.20 70
92 Scott, Patrick 9 New Hartford 21:11.85
93 Wroblewski, Liam 10 Ballston Spa 21:12.54
94 Nichols, Andrew 9 Hampshire Regional 21:14.73 71
95 Guo, William 12 Guilderland 21:17.49
96 Lamica, Evan 12 Franklin Academy 21:18.70 72
97 Falchi, Anthony 10 New Hartford 21:19.69
98 Howe, Tanner 10 Peru 21:20.13
99 Mammola, Connor 9 Pawling High School 21:20.82 73
100 Orozco, Sam 10 Greece Arcadia 21:23.26
101 Facteau, Michael 9 Ticonderoga 21:24.13 74
102 Neal, Wolfgang 11 North Warren 21:25.75 75
103 O'Brien, Oscar 8 Lake George 21:27.37 76
104 Kingsley, Lucas 8 Argyle 21:30.17
105 Bolton, Wes 9 North Warren 21:30.80 77
106 Matzel, Ben 11 Ballston Spa 21:33.18
107 Govel, Jacob 12 Guilderland 21:33.66
108 Strasser, Eric 12 Cobleskill-R 21:34.08
109 Roberts, Joseph 10 New Hartford 21:35.05
110 Martin, Wyatt 10 Saranac Lake 21:40.82
111 Stevens, Jonathan 10 Monroe-Woodbury 21:47.40
112 Clement, Colton 12 Saranac Lake 21:49.53
113 Smith, Kyle 10 Minisink Valley 21:50.36 78
114 Tober, Alex 11 Franklin Academy 21:53.58 79
115 Kielczewski, Chris 11 Minisink Valley 21:55.07
116 Baskin, Zachary 9 Ballston Spa 21:55.68
117 Cotignola, Chris 10 Bellows Free 21:55.90 80
118 Macdonald, Patrick 10 Bellows Free 21:57.86 81
119 Scalice, Andrew 12 Pawling High School 21:59.35 82
120 Miner, Corey 11 Cobleskill-R 22:00.93
121 Abbadessa, Sam 12 New Hartford 22:01.85
122 Karwowski, Connor 9 New Hartford 22:02.81
123 Monahan, Daniel 9 New Hartford 22:03.63
124 Housen, Riley 9 Pawling High School 22:09.22 83
125 Thomas, Tj 11 Burnt Hills- 22:14.64 84
126 Dafonte, John 12 Hampshire Regional 22:17.48 85
127 Swajger, Ben 10 Ticonderoga 22:19.92 86
128 Owens, Zach 9 New Hartford 22:24.51
129 Anderson, David 9 North Warren 22:26.75 87
130 Krizar, Josh 10 Ichabod Crane 22:32.78
131 Brophy-Palsson, Jordon 11 Lake George 22:37.72 88
132 Charczuk, John 10 Pawling High School 22:43.82
133 Fugal, Joshua 10 Burnt Hills- 22:47.55
134 Richards, William 9 Cobleskill-R 22:54.40
135 Fleischer, Cael 12 Albany Academy 22:58.31 89
136 Buyantuyev, Semyon 10 Voorheesville 23:00.53
137 Contreras-Nava, Salvador 12 Monroe-Woodbury 23:03.51
138 Semon, Sam 12 Burnt Hills- 23:03.77
139 Griffin, Carson 11 Franklin Academy 23:06.66 90
140 Sheridan, Matthew 9 Minisink Valley 23:13.17
141 Lohrfink, Gabriel 9 Pawling High School 23:20.76
142 Stuart, Tyler 10 Schalmont 23:22.24 91
143 Larose, Joe 12 Ticonderoga 23:23.37 92
144 Iskander, Joseph 12 Bethlehem Central 23:26.80 93
145 Orozco, Daniel 12 Greece Arcadia 23:28.39
146 Tyler, Elijah 8 Greece Arcadia 23:31.16
147 Constatine, Jake 12 Hampshire Regional 23:32.15 94
148 Barmore, Gregory 9 New Hartford 23:37.77
149 Chambers Jr, Hassan 12 Bellows Free 23:39.94 95
150 Martin, Nathan 10 Franklin Academy 23:40.84 96
151 Anderson, Dan 9 Peru 23:45.13
152 Hamm, Timmy 10 Ichabod Crane 23:48.72
153 Stevens, Sean 9 Albany Academy 23:51.76 97
154 Lydon, Eamonn 10 Bethlehem Central 23:54.32 98
155 Alden, Jay 12 Voorheesville 23:58.39
156 Collins, Kameron 11 Lake George 24:00.03 99
157 Simpson, Vance 8 Greece Arcadia 24:00.75
158 Hardiman, Graham 10 Bethlehem Central 24:02.40 100
159 Bogdan, Nate 9 Albany Academy 24:02.71 101
160 Banks, Jordon 10 Schalmont 24:04.95 102
161 Mackenzie, Lucas 9 Bellows Free 24:09.00 103
162 Garrison, Tyler 12 Ichabod Crane 24:10.56
163 Foley, Sean 11 Voorheesville 24:11.57
164 Williams, Nik 12 New Hartford 24:14.53
165 Dubay, Tommy 11 Peru 24:21.74
166 Smith, Kaleb 9 North Warren 24:31.89 104
167 Baker, Matthew 12 Albany High School 24:40.84
168 Bauer, Bradley 10 East Rochester 24:43.05
169 Williams, West 9 Hampshire Regional 24:45.60 105
170 Eggleston, Nathaniel 9 Mohonasen 24:55.45
171 Bogdan, Drew 12 Albany Academy 25:01.11 106
172 Healy, Brandon 12 East Rochester 25:21.69
173 Praud, Maximilliam 10 Monroe-Woodbury 25:40.37
174 Latour, Tj 10 Saranac Lake 25:42.20
175 Terzian, Jason 10 Roy C. Ketcham 25:48.83
176 Wadnola, Jimi 10 New Hartford 26:00.51
177 Fanshawe, John 10 Guilderland 26:01.49
178 Barina, David 9 Minisink Valley 26:14.62
179 Zada, Kayden 9 Bellows Free 26:17.07 107
180 Kaakour, Deen 9 New Hartford 26:18.81
181 Gamido, Sean 10 Monroe-Woodbury 26:33.12
182 Jeffes, Jarod 11 Scotia-Glenville 27:28.78
183 Jafri, Zain 10 Albany Academy 27:46.29 108
184 Maxwell, Michael 9 North Warren 28:03.11 109
185 Klinkner, Grant 12 New Hartford 28:15.12
186 Burynski, Raymond 12 New Hartford 28:57.76
187 Olulenu, Kyle 10 Minisink Valley 29:20.19
188 Ronca, Justin 10 Burnt Hills- 29:35.35
189 Melendez, Rayshaun 11 Minisink Valley 29:56.71
190 Nole, Bobby 12 New Hartford 30:08.14
191 Navaro, John 10 Schuylerville 30:15.38
192 Morehouse, Alex 11 North Warren 30:52.97 110
193 Furman, Daniel 12 Lake George 32:08.64 111
194 Schromm, Gideon 10 Peru 34:20.47
195 Walsh, Patrick 11 Hoosac Valle 36:55.39
196 Van Pelt, Liam 12 East Rochester 39:46.71
Event 5 Boys 3k Dash CC Mod Boys A
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Mount Greylock 26 1 2 5 8 10 25 29
Total Time: 56:53.73
Average: 11:22.75
2 Saratoga Springs 91 7 11 20 26 27 31 92
Total Time: 1:00:22.06
Average: 12:04.42
3 Monroe-Woodbury 115 6 9 13 41 46 51 80
Total Time: 1:00:55.80
Average: 12:11.16
4 Scotia-Glenville 206 33 34 44 45 50 61 105
Total Time: 1:04:00.01
Average: 12:48.01
5 Peru 224 24 37 48 53 62 67 162
Total Time: 1:04:05.65
Average: 12:49.13
6 Lake George 226 17 23 36 64 86 142
Total Time: 1:03:57.10
Average: 12:47.42
7 Burnt Hills-Ballston Lake 245 15 18 59 71 82 88 97
Total Time: 1:04:11.75
Average: 12:50.35
8 Niskayuna 286 16 28 76 81 85 101 106
Total Time: 1:05:21.48
Average: 13:04.30
9 Lansingburgh 290 14 47 58 72 99 125 134
Total Time: 1:05:38.02
Average: 13:07.61
10 Guilderland 303 30 32 73 75 93 120 124
Total Time: 1:05:52.33
Average: 13:10.47
11 Roy C. Ketcham 313 19 22 54 108 110 116 139
Total Time: 1:06:32.85
Average: 13:18.57
12 Fonda-Fultonville 335 38 42 69 77 109
Total Time: 1:06:58.88
Average: 13:23.78
13 Maple Hill (Modified) 349 4 70 83 89 103
Total Time: 1:06:45.77
Average: 13:21.16
14 Albany Academy 355 57 63 66 79 90 104 118
Total Time: 1:06:59.09
Average: 13:23.82
15 Johnstown 357 49 56 60 65 127 145 147
Total Time: 1:07:44.84
Average: 13:32.97
16 Ticonderoga 386 21 55 87 102 121 123 158
Total Time: 1:08:27.51
Average: 13:41.51
17 South Glens Falls 412 12 43 107 117 133 138
Total Time: 1:10:18.56
Average: 14:03.72
18 Oneonta HS 488 3 74 126 130 155
Total Time: 1:14:57.61
Average: 14:59.53
19 Colonie 496 52 96 98 119 131 146 151
Total Time: 1:12:24.77
Average: 14:28.96
20 Stillwater 520 68 78 95 135 144
Total Time: 1:14:36.31
Average: 14:55.27
21 Schuylerville 528 35 91 129 136 137 153 156
Total Time: 1:15:26.46
Average: 15:05.30
22 Amsterdam 530 39 84 114 143 150
Total Time: 1:16:13.78
Average: 15:14.76
23 Schoharie 572 100 112 113 115 132
Total Time: 1:14:28.74
Average: 14:53.75
24 Berlin 608 94 111 122 140 141
Total Time: 1:17:24.18
Average: 15:28.84
25 Plattsburgh HS 654 40 148 149 157 160
Total Time: 1:27:40.79
Average: 17:32.16
26 Germantown 754 128 152 154 159 161
Total Time: 1:38:25.97
Average: 19:41.20
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Swabey, Oliver 7 Mount Greylock 10:42.93 1
2 Mcdermott, Quinn 7 Mount Greylock 11:12.32 2
3 Gardner, Brandon 8 Oneonta HS 11:20.25 3
4 Sterantino, Sam 8 Maple Hill ( 11:28.19 4
5 Low, Caleb 7 Mount Greylock 11:28.52 5
6 Gilstrap, Colin 8 Monroe-Woodbury 11:31.36 6
7 Talarico, Mason 8 Saratoga Springs 11:33.74 7
8 Doyle, Chase 8 Mount Greylock 11:38.39 8
9 Urciouli, John 8 Monroe-Woodbury 11:43.02 9
10 Rogers, Declan 7 Mount Greylock 11:51.57 10
11 Johnson, Joe 7 Saranac 11:52.71
12 Pritchard, Jacob 7 Saratoga Springs 11:53.34 11
13 Mallette, Trey 8 South Glens Falls 11:54.99 12
14 Jibb, Oliver 7 Monroe-Woodbury 11:56.61 13
15 Mcintyre, Wesley 8 Lansingburgh 11:58.27 14
16 Smith, Ben 7 Burnt Hills- 11:59.45 15
17 Gilson, Jacob 8 Niskayuna 12:01.14 16
18 Mclarty, Everett 7 Lake George 12:03.21 17
19 Marvin, Silas 7 Burnt Hills- 12:03.99 18
20 Masch, Matthew 8 Roy C. Ketcham 12:07.79 19
21 Buck, Ryan 8 Saratoga Springs 12:08.67 20
22 Peron, Carter 7 Ticonderoga 12:08.98 21
23 Hitt, Connor 7 Roy C. Ketcham 12:11.19 22
24 Burns, Samuel 7 Lake George 12:12.12 23
25 Pitcher, Carson 8 Greenville 12:12.54
26 Lederman, Elijah 8 Peru 12:13.86 24
27 Bakija, Jude 7 Mount Greylock 12:15.08 25
28 Butkus, Josh 8 Saratoga Springs 12:21.83 26
29 Bernd, Jacob 8 Saratoga Springs 12:24.48 27
30 Beckmann, Valen 7 Niskayuna 12:27.75 28
31 Baumann, Thomas 8 Greenville 12:29.01
32 Petropulos, Andrew 7 Mount Greylock 12:30.82 29
33 Mclauglin, Kaseem 8 Guilderland 12:31.30 30
34 Lafrance, Brady 7 Saratoga Springs 12:31.90 31
35 Kinal, Bohdan 8 Guilderland 12:32.27 32
36 Brown, Jake 8 Scotia-Glenville 12:32.75 33
37 Winters-Bona, Finn 7 Scotia-Glenville 12:36.74 34
38 Lynch, James 6 Schuylerville 12:39.71 35
39 Denial, Andrew 7 Saranac 12:42.51
40 Pettit, Kaleb 7 Greenville 12:43.44
41 Fahey Stack, Liam 8 Lake George 12:44.56 36
42 Tedesco, Owen 8 Peru 12:45.15 37
43 Sanges, Ty 7 Fonda-Fultonville 12:45.80 38
44 Taylor, Jayden 8 Amsterdam 12:46.20 39
45 Graves, Eamon 7 Plattsburgh HS 12:46.61 40
46 Duffy, Brian 8 Monroe-Woodbury 12:47.67 41
47 Rapoport, Cameron 7 Watervliet 12:48.65
48 Dettenrider, Mattheu 7 Fonda-Fultonville 12:49.03 42
49 Donlan, Jackson 7 South Glens Falls 12:49.80 43
50 Rash, Merrick 8 Schalmont 12:51.28
51 Scanio, Anderw 8 Lake Placid 12:53.97
52 Bednarek, John 7 Scotia-Glenville 12:55.16 44
53 Haverkamp, Tyler 7 Scotia-Glenville 12:56.17 45
54 Sundheimer, Ryan 7 Monroe-Woodbury 12:57.14 46
55 Drescher, Tyler 8 Lansingburgh 12:57.47 47
56 Smith, Hunter 7 Berne-Knox-Westerlo 12:57.87
57 Morgan, Zach 8 Peru 12:58.42 48
58 Downing, Tyler 8 Johnstown 12:58.83 49
59 Wylie, Noah 8 Scotia-Glenville 12:59.19 50
60 Lai, Nick 8 Monroe-Woodbury 12:59.89 51
61 Horanlli, Eduard 8 Colonie 13:00.43 52
62 Moffett, Luke 8 Peru 13:01.74 53
63 Corporan, Eddy 8 Roy C. Ketcham 13:02.10 54
64 St. Andrews, Collin 8 Ticonderoga 13:03.05 55
65 Elston, Jayden 8 Johnstown 13:03.54 56
66 Vartuli, William 8 Albany Academy 13:03.92 57
67 Dudek, James 7 Lansingburgh 13:04.31 58
68 Frattarola, Ralston 7 Burnt Hills- 13:04.72 59
69 Bobowski, Garrett 8 Johnstown 13:05.09 60
70 Knaggs, Tyler 8 Scotia-Glenville 13:05.58 61
71 Mero, Gavin 8 Peru 13:06.48 62
72 Sears, Brady 7 Albany Academy 13:06.80 63
73 Herrick, Oliver 7 Lake George 13:09.31 64
74 Townsend, River 8 Berne-Knox-Westerlo 13:09.84
75 Jackson, Dylan 7 Johnstown 13:10.37 65
76 Wulfken, Christopher 7 Warrensburg 13:13.41
77 Sahorta, Jasraj 8 Albany Academy 13:13.98 66
78 Graves, Connor 8 Peru 13:14.46 67
79 Ghorayeb, Amoun 8 Stillwater 13:18.36 68
80 Cline, Tristan 7 Fonda-Fultonville 13:19.85 69
81 Selmer, Dean 7 Maple Hill ( 13:20.60 70
82 Dugan, Brody 7 Burnt Hills- 13:21.00 71
83 Hepp, Hunter 7 Lansingburgh 13:22.21 72
84 Pezzulo, John 8 Guilderland 13:23.49 73
85 Gustafson, Owen 7 Oneonta HS 13:24.03 74
86 Snyder, Aiden 8 Broadalbin-Perth 13:24.43
87 Davis, Gavin 8 Guilderland 13:24.74 75
88 Greene, Landon 7 Niskayuna 13:26.79 76
89 Susi, Joey 7 Fonda-Fultonville 13:27.99 77
90 Doubleday, Nevan 8 Stillwater 13:35.20 78
91 Giarrusso, John 8 Greenville 13:37.53
92 Kelley, Dean 8 Saranac 13:37.87
93 Kamali, Dhev 7 Albany Academy 13:38.59 79
94 Franko, Tom 8 Monroe-Woodbury 13:40.21 80
95 Samaniuk, Alex 7 Niskayuna 13:41.35 81
96 Lee, Heng Yi 8 Burnt Hills- 13:42.59 82
97 Civerolo, Zack 7 Maple Hill ( 13:43.54 83
98 Brennan, Kai 8 Amsterdam 13:44.00 84
99 Bach, Jackson 8 Niskayuna 13:44.45 85
100 Battersea-Manna, Brendan 7 Lake George 13:47.90 86
101 Facteau, David 8 Ticonderoga 13:52.26 87
102 Mcfarland, Nolan 7 Burnt Hills- 13:53.11 88
103 Marra, Luc 7 Maple Hill ( 13:53.69 89
104 Cataldo, Andrew 8 Albany Academy 13:55.80 90
105 Connelly, Esa 6 Schuylerville 13:57.23 91
106 Dominguez, Alex 8 Saratoga Springs 13:58.93 92
107 Melchoir, Liam 7 Guilderland 14:00.53 93
108 Van Dyk, Aidan 7 Berlin 14:01.25 94
109 Rubenstein, Ben 7 Stillwater 14:06.89 95
110 Towe, Henri 8 Hawthorne Valley 14:09.94
111 Hillicoss, Derek 7 Colonie 14:11.20 96
112 Agans, Ryan 7 Burnt Hills- 14:15.06 97
113 Nixon, Tanner 8 Colonie 14:15.36 98
114 Thornton, Anthony 8 Lansingburgh 14:15.76 99
115 Sayles, Jayden 7 Schoharie 14:16.38 100
116 Choi, Matthew 8 Niskayuna 14:16.94 101
117 Facteau, Christopher 7 Ticonderoga 14:19.38 102
118 Basile, Anthony 7 Maple Hill ( 14:19.75 103
119 Norwood, Eric 7 Albany Academy 14:20.22 104
120 Percenti, Aidan 7 Scotia-Glenville 14:23.64 105
121 Matia, Kasper 7 Niskayuna 14:26.90 106
122 Huber, Ethan 7 Warrensburg 14:30.34
123 Miller, Brandon 7 Hoosac Valle 14:30.84
124 Revell, Jacob 8 South Glens Falls 14:31.72 107
125 Sanders, Elisha 8 Hudson Falls 14:32.10
126 Usher, Jonah 8 Roy C. Ketcham 14:33.93 108
127 Gawlak, Colin 8 Fonda-Fultonville 14:36.21 109
128 D'Amato, Thomas 7 Roy C. Ketcham 14:37.84 110
129 Yacobellis, Torbjorn 7 Berlin 14:39.00 111
130 Kruzinski, Edward 8 Schoharie 14:39.37 112
131 Repicky, Keenan 8 Schoharie 14:40.75 113
132 Burfeind, John 8 Hawthorne Valley 14:42.34
133 Johnson, Matthew 8 Amsterdam 14:43.97 114
134 Woolley, Jesse 7 Hoosac Valle 14:45.59
135 Brooks, Jahpaul 7 Schoharie 14:47.93 115
136 Cannella, Jackson 8 Roy C. Ketcham 14:51.34 116
137 Hilleboe, Noah 7 South Glens Falls 14:52.85 117
138 Rafferty, Ethan 7 Albany Academy 14:56.56 118
139 Cash, Ethan 7 Lake Placid 14:57.69
140 Ruggles, Samuel 7 Colonie 14:58.44 119
141 Casavant, Trevor 7 Guilderland 15:02.58 120
142 Swajger, Alex 7 Ticonderoga 15:03.84 121
143 Chaykowski-Jewett, Layne 7 Berlin 15:04.36 122
144 Lauzon, Colin 8 Ticonderoga 15:05.09 123
145 Parsels, Orion 11 Warrensburg 15:11.98
146 Hickey, Evan 7 Guilderland 15:14.10 124
147 Abuzaid, Sam 8 Lansingburgh 15:16.29 125
148 Babbie, Sebastian 8 Edmeston 15:17.65
149 Renaud, Josh 8 Granville J 15:20.16
150 House, Elias 7 Oneonta HS 15:22.26 126
151 Petralia, Elijah 8 Johnstown 15:27.01 127
152 Moore, Carson 7 Germantown 15:33.31 128
153 Teer, Tristan 7 Granville J 15:33.94
154 Smith, Colby 8 Edmeston 15:38.76
155 Delorier, Daniel 6 Schuylerville 15:44.10 129
156 Kienzle, Tim 7 Notre Dame-B 15:48.18
157 Rabbitt, John 7 Burnt Hills- 15:50.90
158 Rubin, Alan Michael 7 Oneonta HS 15:58.70 130
159 Dixon, Michael 7 Colonie 15:59.34 131
160 Astorino, Shawn 7 Hoosac Valle 16:02.92
161 Ringuette, Jacob 7 Schoharie 16:04.31 132
162 George, Jovanni 7 Watervliet 16:04.85
163 Chase, Samual 8 South Glens Falls 16:09.20 133
164 Damon, John 8 Lansingburgh 16:11.76 134
165 Clark, Andrew 7 Warrensburg 16:14.42
166 Sahager, Colin 8 Schalmont 16:17.17
167 Roth, Sean 7 Lake Placid 16:17.49
168 Mctague, Aiden 8 Schalmont 16:21.40
169 Conklin, Adam 8 Stillwater 16:25.19 135
170 Levin, Jack 8 Schalmont 16:27.72
171 Scire, Ben 8 Schuylerville 16:31.49 136
172 Buettner, Christopher 8 Schuylerville 16:33.93 137
173 Powhida, Aj 7 South Glens Falls 16:39.32 138
174 Rostron, Shane 7 Roy C. Ketcham 16:39.74 139
175 Jones, Cole 7 Berlin 16:46.94 140
176 Chrisikos, Alexander 7 Berlin 16:52.63 141
177 Decanio, Sean 7 Lake George 17:09.94 142
178 Wimberly, Atom 8 Amsterdam 17:10.27 143
179 Williams, Gabe 8 Stillwater 17:10.67 144
180 Ferrera, Matthew 7 Johnstown 17:14.12 145
181 Langer, Daniel 7 Colonie 17:29.83 146
182 Lamora, Connor 7 Saranac 17:33.55
183 Rose, Holden 7 Johnstown 17:34.31 147
184 Geddes, Jacob 8 Plattsburgh HS 17:36.45 148
185 Brennan, Owen 7 Plattsburgh HS 17:40.78 149
186 Thomsen, Owen 7 Lake Placid 17:46.69
187 Kowalczyk, Kevin 8 Amsterdam 17:49.34 150
188 Rushford, Nick 7 Colonie 17:52.20 151
189 Heuer, Samuel 7 Germantown 17:53.15 152
190 Bombardier, Nicholas 7 Hudson Falls 17:58.76
191 Levin, Nathaniel 6 Schuylerville 18:04.50 153
192 Adickes, Ethan 7 Germantown 18:21.91 154
193 Kitchner, Alex 7 Hudson Falls 18:31.79
194 Sorenson, Tyler 7 Oneonta HS 18:52.37 155
195 Kelly, Christian 7 Granville J 18:55.49
196 Durr, Tucker 6 Schuylerville 19:10.47 156
197 Brennan, Brayden 7 Plattsburgh HS 19:30.77 157
198 Fingland, Alex 8 Ticonderoga 19:43.52 158
199 Carr, Logan 7 Watervliet 19:59.89
200 Stier, Owen 7 Germantown 20:01.39 159
201 Dubay, Isaac 8 Plattsburgh HS 20:06.18 160
202 Bennett, Thomas 8 Edmeston 20:53.66
203 Decker, Garrett 7 Berne-Knox-Westerlo 21:24.94
204 Marasco, Dominic 7 Germantown 26:36.21 161
205 Dubay, Mark 8 Peru 26:42.84 162
206 Carpenter, Ian 11 Bellows Free 1:23:21.00
Event 4 Girls 3k Dash CC Mod Girls
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Mount Greylock 24 2 4 5 6 7 9 15
Total Time: 1:03:48.80
Average: 12:45.76
2 Scotia-Glenville 88 1 13 22 23 29 41 45
Total Time: 1:06:59.74
Average: 13:23.95
3 Niskayuna 133 10 18 21 40 44 49 51
Total Time: 1:09:36.52
Average: 13:55.31
4 South Glens Falls 177 11 12 19 42 93
Total Time: 1:11:20.85
Average: 14:16.17
5 Lake George 217 26 31 37 43 80 90 94
Total Time: 1:12:52.70
Average: 14:34.54
6 Oneonta HS 244 3 16 33 91 101 119 124
Total Time: 1:14:10.08
Average: 14:50.02
7 Amsterdam 251 20 38 53 65 75 86 96
Total Time: 1:14:12.45
Average: 14:50.49
8 Colonie 285 27 47 60 70 81 88 99
Total Time: 1:15:25.37
Average: 15:05.08
9 Cobleskill-Richmondville 288 8 39 54 84 103 112
Total Time: 1:15:53.44
Average: 15:10.69
10 Queensbury (Modified) 291 25 32 35 89 110 111
Total Time: 1:17:14.15
Average: 15:26.83
11 Schuylerville 292 14 24 36 95 123
Total Time: 1:18:55.42
Average: 15:47.09
12 Guilderland 299 55 56 57 62 69 97 98
Total Time: 1:15:24.89
Average: 15:04.98
13 Burnt Hills-Ballston Lake 301 17 30 71 74 109
Total Time: 1:17:24.96
Average: 15:29.00
14 Albany Academy 330 28 46 61 77 118
Total Time: 1:19:12.89
Average: 15:50.58
15 Galway 356 58 59 66 67 106
Total Time: 1:19:09.38
Average: 15:49.88
16 Hoosic Valley 402 52 68 79 87 116 129
Total Time: 1:21:40.66
Average: 16:20.14
17 Duanesburg 408 50 64 82 104 108
Total Time: 1:22:01.55
Average: 16:24.31
18 Hoosac Valley High School 441 63 73 92 100 113
Total Time: 1:23:34.56
Average: 16:42.92
19 Stillwater 451 48 76 83 114 130
Total Time: 1:33:40.82
Average: 18:44.17
20 Lansingburgh 455 34 78 102 120 121 122
Total Time: 1:26:59.96
Average: 17:24.00
21 Maple Hill (Modified) 484 72 85 105 107 115
Total Time: 1:26:39.18
Average: 17:19.84
22 Germantown 623 117 125 126 127 128
Total Time: 1:51:06.26
Average: 22:13.26
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 James, Stephanie 8 Scotia-Glenville 12:03.49 1
2 Abel, Ainsley 8 Mount Greylock 12:17.21 2
3 Forbes, Jordan 8 Oneonta HS 12:36.88 3
4 Keating, Erin 7 Mount Greylock 12:49.35 4
5 Mcdermott, Lily 7 Mount Greylock 12:50.60 5
6 Kornell, Juliet 8 Mount Greylock 12:51.85 6
7 Polumbo, Sarah 8 Mount Greylock 12:59.79 7
8 Powers, Maddy 8 Argyle 13:07.24
9 Johnson, Morgan 7 Cobleskill-R 13:07.46 8
10 Malone, Grace 7 Mount Greylock 13:08.39 9
11 Sciortino, Juliana 7 Niskayuna 13:10.26 10
12 Killian, Alivia 8 South Glens Falls 13:12.18 11
13 Mcnulty, Lily 7 South Glens Falls 13:13.51 12
14 Smith, Erin 7 Scotia-Glenville 13:13.73 13
15 Letzring, Lillian 8 Schuylerville 13:21.03 14
16 Art, Annie 8 Mount Greylock 13:24.06 15
17 Barnes, Phoebe 7 Mount Greylock 13:30.21
18 Billings, Ainsley 7 Dolgeville 13:30.64
19 Liu, Alexia 7 Oneonta HS 13:34.05 16
20 Ireland, Mary 8 Burnt Hills- 13:35.89 17
21 Mongelli, Sara 8 Niskayuna 13:43.91 18
22 Malone, Cecelia 7 Mount Greylock 13:44.33
23 Hogan, Tessa 8 South Glens Falls 13:45.50 19
24 Kelly, Briana 8 Amsterdam 13:48.38 20
25 Pesce, Gianna 7 Mount Greylock 13:49.40
26 Ronan, Camryn 8 Niskayuna 13:49.78 21
27 Krogh, Sadie 7 Scotia-Glenville 13:50.79 22
28 Mcweeney, Lucy 7 Mount Greylock 13:51.52
29 Goldstein, Kara 7 Scotia-Glenville 13:51.82 23
30 Becker, Abigail 6 Schuylerville 13:54.87 24
31 Kelly, Ava 8 Queensbury ( 13:56.79 25
32 Stark, Mattison 8 Lake George 13:57.27 26
33 Duffy, Madeline 7 Colonie 13:57.89 27
34 Frazier, Lucie 7 Albany Academy 13:58.17 28
35 Miller, Emily 7 Scotia-Glenville 13:59.91 29
36 Hartwell, Seri 8 Burnt Hills- 14:01.92 30
37 Chamberlain, Cadia 8 Peru 14:03.38
38 Chamberlain, Rylee 8 Peru 14:06.92
39 Guidetti, Emily 7 Lake George 14:09.12 31
40 Madden, Leah 8 Saranac 14:11.40
41 Miller, Isabella 7 Fonda-Fultonville 14:11.81
42 Mower, Shauna 8 Queensbury ( 14:12.14 32
43 Sloth, Anya 8 Oneonta HS 14:13.39 33
44 Muller, Paige 8 Lansingburgh 14:14.40 34
45 Guey, Briana 7 Queensbury ( 14:14.70 35
46 Sisk, Calleigh 7 Saratoga Catholic 14:15.54
47 Heller, Mackenzie 7 Argyle 14:17.60
48 Vancott, Riley 7 Schuylerville 14:19.30 36
49 Tennyson, Valerie 7 Lake George 14:21.63 37
50 Ferlazzo, Brittney 9 Amsterdam 14:22.23 38
51 Clark, Nichole 7 Cobleskill-R 14:24.11 39
52 Gibbs, Amber 7 Granville J 14:24.38
53 Lafargue, Caitlyn 8 Niskayuna 14:24.58 40
54 Mccarthy, Karaline 7 Scotia-Glenville 14:24.99 41
55 Mcdonough, Kaitlin 8 South Glens Falls 14:26.32 42
56 Unkauf, Sophie 7 Lake George 14:26.54 43
57 Stevens, Kiersten 7 Glens Falls 14:27.61
58 Kreig, Hannah 8 Niskayuna 14:27.99 44
59 Henderson, Matilde 7 Mount Greylock 14:28.95
60 Wheeler, Annabele 8 Scotia-Glenville 14:29.51 45
61 Cooney, Natalie 7 Albany Academy 14:32.21 46
62 Armstrong, Chloe 7 Schoharie 14:32.50
63 Miner, Gillian 7 Saranac 14:32.74
64 Rogers, Lillian 7 Colonie 14:33.10 47
65 Locci, Jacey 8 Stillwater 14:33.93 48
66 Equiza, Hawa 7 Niskayuna 14:34.26 49
67 Bates, Alison 7 Duanesburg 14:35.71 50
68 Elsbree, Hayley 8 Niskayuna 14:37.94 51
69 Squires, Sophia 7 Hoosic Valley 14:38.73 52
70 Sculco, Rosalie 8 Amsterdam 14:41.19 53
71 Mink, Kelsey 8 Cobleskill-R 14:43.08 54
72 Williamson, Seneca 7 Hudson Falls 14:43.48
73 Chorbajian, Katherine 8 Guilderland 14:44.18 55
74 Shoemaker, Maya 8 Guilderland 14:45.40 56
75 Messier, Riley 7 Guilderland 14:49.54 57
76 Burtt, Katelyn 7 Berne-Knox-Westerlo 14:59.20
77 Styer, Anna 7 Greenville 14:59.63
78 Barlow, Samantha 8 Fort Plain 15:02.05
79 Mitchell, Emma 7 Galway 15:02.34 58
80 Gullet, Abby 7 Galway 15:04.36 59
81 Lin, Erica 8 Broadalbin-Perth 15:05.15
82 Williams, Sophia 7 Colonie 15:06.42 60
83 Young, Caroline 7 Fonda-Fultonville 15:12.27
84 Rini, Julianna 7 Greenville 15:14.85
85 Whitley, Abigail 8 Mount Greylock 15:15.33
86 Smith, Emily 7 Greenville 15:16.92
87 Porter, Georgia 8 Berne-Knox-Westerlo 15:23.17
88 Plastiras, Isabella 8 Albany Academy 15:23.47 61
89 Cring, Jenna 8 Brockport HS 15:24.78
90 Ewing, Brooke 7 Guilderland 15:25.29 62
91 Allen, Sophia 7 Scotia-Glenville 15:25.76
92 Garabedian, Taylor 7 Hoosac Valle 15:25.94 63
93 Skinner, Euphemia 8 Mount Greylock 15:27.03
94 Gitterman, Annabelle 7 Mount Greylock 15:29.14
95 Morin, Natalie 7 Granville J 15:30.56
96 Adams, Gabby 7 Duanesburg 15:31.15 64
97 Fedullo, Annie 8 Amsterdam 15:31.76 65
98 Smith, Grace 8 Broadalbin-Perth 15:32.26
99 Gabri, Danielle 7 Galway 15:32.76 66
100 Imba, Carmen 7 Galway 15:33.60 67
101 Olmer, Phoebe 8 Notre Dame-B 15:35.18
102 Anagnos, Ava 7 Mount Greylock 15:36.52
103 Bauer, Emily 7 Hoosic Valley 15:38.14 68
104 Hubbard, Elca 8 Guilderland 15:40.48 69
105 Ramundo, Alyssa 8 Colonie 15:42.01 70
106 Brooks, Natalie 8 Hudson Falls 15:42.94
107 Wetmore, Olivia 8 Burnt Hills- 15:44.02 71
108 Ackerman, Kate 7 Maple Hill ( 15:44.67 72
109 Plouffe, Acelyn 8 Berlin 15:45.49
110 Walsh, Hanna 7 Hoosac Valle 15:47.01 73
111 Zepf, Ana 8 Burnt Hills- 15:47.34 74
112 Schaufelberg, Brooke 8 Amsterdam 15:48.89 75
113 Peppin, Kyla 7 Stillwater 15:52.06 76
114 Burton, Ava 8 Albany Academy 15:52.38 77
115 Freebern, Lainey 7 North Warren 15:52.97
116 Mckay, Chelsea 8 Lansingburgh 15:54.08 78
117 Valcik, Sydney 8 Hoosic Valley 15:54.65 79
118 Hanlon, Katelyn 8 Hadley-Luzerne 15:55.75
119 Manna-Battersea, Arin 7 Lake George 15:58.14 80
120 Rich, Elizabeth 8 Ticonderoga 16:04.78
121 Isaacson, Elizabeth 7 Colonie 16:05.95 81
122 Moran, Sophia 7 Roy C. Ketcham 16:08.14
123 Faucet, Rachel 7 Duanesburg 16:08.84 82
124 Hansen, Sarah 7 Stillwater 16:11.61 83
125 Knowles, Annastasia 7 Cobleskill-R 16:17.19 84
126 Musztacs, Elana 7 Glens Falls 16:17.65
127 Stearns, Kaitlyn 8 Fonda-Fultonville 16:18.31
128 Sanger, Morgan 8 Saranac 16:19.02
129 Gray, Alyssa 7 Maple Hill ( 16:21.11 85
130 Boyd, Sarell 8 Amsterdam 16:23.43 86
131 Thurber, Grace 7 Hoosic Valley 16:24.62 87
132 Wade, Katelyn 7 Colonie 16:26.43 88
133 Janssen, Ava 8 Queensbury ( 16:28.37 89
134 Johnson, Ella 7 Hudson Falls 16:33.47
135 Tennyson, Samantha 8 Lake George 16:36.09 90
136 Yatsuhashi, Fumi 7 Oneonta HS 16:37.71 91
137 Sholz, Olivia 7 Hoosac Valle 16:40.17 92
138 Rutledge, Zoe 7 South Glens Falls 16:43.34 93
139 Lapoint, Olivia 7 Lake George 16:48.48 94
140 Hubbell, Adeline 8 Albany High School 16:53.22
141 Evans, Kierstan 6 Schuylerville 16:53.48 95
142 Guisti, Isabella 8 Amsterdam 16:56.13 96
143 Lamme, Lauren 8 Guilderland 17:00.99 97
144 Mastrangelo, Delana 8 Guilderland 17:02.14 98
145 Guiliana, Alexis 7 Johnstown 17:02.80
146 Adams, Ayla 7 Hudson Falls 17:04.52
147 Callaghan, Sophia 7 Colonie 17:05.43 99
148 Daury, Limoge 7 Hoosac Valle 17:05.89 100
149 Erwin, Anicka 8 Lake George 17:06.90
150 Lacoste, Haley 7 Granville J 17:07.39
151 Snyder, Jadyn 8 Oneonta HS 17:08.05 101
152 Grier, Elizabeth 8 Niskayuna 17:10.20
153 Wilson, Grace 7 Lake George 17:11.99
154 Jones-Williams, Ty'Ejiah 7 Lansingburgh 17:14.68 102
155 Strum, Eliza 7 Ticonderoga 17:15.42
156 Thibodeau, Natalie 8 Fort Plain 17:20.49
157 Rightmyer, Anna 8 Cobleskill-R 17:21.60 103
158 Downs, Natalia 8 Fort Plain 17:24.43
159 Depew, Carlie 7 Argyle 17:29.19
160 Adler, Gavriela 7 Albany High School 17:37.74
161 Bielefeld, Caroline 7 Saratoga Catholic 17:39.25
162 Kantrowitz, Kimber 8 Duanesburg 17:42.02 104
163 Carroll, Annalise 9 Colonie 17:43.37
164 Nayak, Preta 8 Guilderland 17:43.82
165 Reish, Angelina 8 Guilderland 17:51.31
166 Nusbaum, Tori 7 Maple Hill ( 17:53.29 105
167 Angelini, Bryn 8 Mount Greylock 17:55.27
168 Marinani, Emma 7 Galway 17:56.32 106
169 Nocera, Alyssa 7 Roy C. Ketcham 17:58.19
170 Parsels, Adalynn 7 Warrensburg 17:58.62
171 Lavoie, Demi 7 Maple Hill ( 17:59.62 107
172 Crawley, Mikaela 7 Greenville 18:02.25
173 Capron, Lauren 7 Duanesburg 18:03.83 108
174 Dumond-Halse, Victoria 7 Fort Plain 18:13.24
175 Hyde, Ashley 8 Burnt Hills- 18:15.79 109
176 Troelstra, Johanna 7 Queensbury ( 18:22.15 110
177 Rodewald, Molly 7 Queensbury ( 18:30.67 111
178 Gray, Alicia 7 Cobleskill-R 18:31.20 112
179 Gregory, Jasmine 7 Hoosac Valle 18:35.55 113
180 Delucia, Gabriella 8 Schalmont 18:36.64
181 Renaud, Hailee 7 Stillwater 18:38.48 114
182 Backus, Amber 8 Granville J 18:39.49
183 Mccarthy, Kerrigan 7 Maple Hill ( 18:40.49 115
184 Mcmillan, Ainsley 8 Roy C. Ketcham 19:01.75
185 Phillips, Angela 6 Hoosic Valley 19:04.52 116
186 Sickles, Amara 8 Germantown 19:08.25 117
187 Guart, Almitra 8 Albany Academy 19:26.66 118
188 Kennedy, Maura 7 Oneonta HS 19:32.59 119
189 Blair, Savannah 8 Lansingburgh 19:38.10 120
190 Wong, Elissa 8 Mount Greylock 19:39.51
191 Sutter, Rose 8 Mount Greylock 19:44.13
192 Espada, Gabriella 7 Lansingburgh 19:58.70 121
193 Athens, Kaleighanne 8 Albany High School 19:59.19
194 Roepe, Elyse 8 Albany High School 20:03.92
195 Mclear, Lauren 7 Niskayuna 20:15.64
196 Martin, Skylarrose 8 Lansingburgh 20:25.18 122
197 Farstad, Bella 6 Schuylerville 20:26.74 123
198 Swoap, Emma 7 Mount Greylock 20:33.56
199 Fanelli, Emilia 7 Roy C. Ketcham 20:45.89
200 Daum, Cassandra 8 Oneonta HS 20:56.25 124
201 Frasier, Emily 8 Glens Falls 21:12.37
202 Pelerin, Sydney 7 Ticonderoga 21:39.79
203 Vilardo, Ella 7 Ticonderoga 21:40.71
204 Morrison, Hailey 8 Cairo-Durham 21:44.74
205 Skorupski, Jasmine 7 Mount Greylock 21:47.24
206 Grimshaw, Eveyanna 8 Plattsburgh HS 21:52.29
207 Deieso, Abigail 7 Germantown 22:52.46 125
208 Calero, Eleanor 7 Germantown 22:52.68 126
209 Kelly, Isabella 7 Germantown 23:05.74 127
210 Whittaker, Madison 7 Germantown 23:07.13 128
211 Skutt, Olivia 7 Lake Placid 23:21.73
212 Svec, Sophia 7 Hoosic Valley 23:54.46 129
213 Curran, Elaine 8 Peru 24:11.05
214 Donavan, Bethany 7 Stillwater 28:24.74 130
Event 3 Boys 3k Dash CC Mod Boys B
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Queensbury (Modified) 41 1 2 5 12 21 23 47
Total Time: 1:03:27.34
Average: 12:41.47
2 Mount Greylock 71 3 6 15 16 31 49 51
Total Time: 1:05:50.20
Average: 13:10.04
3 Monroe-Woodbury 79 11 13 14 17 24 25 32
Total Time: 1:06:27.11
Average: 13:17.43
4 Duanesburg 155 18 20 27 38 52
Total Time: 1:09:20.11
Average: 13:52.03
5 Glens Falls 168 4 10 22 28 104
Total Time: 1:12:36.12
Average: 14:31.23
6 Hoosic Valley 178 7 19 39 56 57
Total Time: 1:10:13.47
Average: 14:02.70
7 Albany High School 202 9 30 33 64 66 77 83
Total Time: 1:11:01.02
Average: 14:12.21
8 Niskayuna 209 26 34 46 48 55 60 63
Total Time: 1:11:08.13
Average: 14:13.63
9 Saratoga Springs 228 29 40 44 53 62 85
Total Time: 1:12:07.68
Average: 14:25.54
10 Cobleskill-Richmondville 265 8 45 50 67 95 98
Total Time: 1:15:17.51
Average: 15:03.51
11 Guilderland 290 35 37 54 80 84 88 89
Total Time: 1:14:52.23
Average: 14:58.45
12 Schalmont 356 58 59 70 75 94
Total Time: 1:19:08.88
Average: 15:49.78
13 Scotia-Glenville 360 43 65 79 86 87 96 106
Total Time: 1:18:55.86
Average: 15:47.18
14 Lansingburgh 365 41 71 72 82 99 103
Total Time: 1:20:13.76
Average: 16:02.76
15 Roy C. Ketcham 376 42 73 78 91 92 97 100
Total Time: 1:20:50.28
Average: 16:10.06
16 Rensselaer 376 36 61 81 93 105
Total Time: 1:23:04.02
Average: 16:36.81
17 Albany Academy 435 68 74 90 101 102 110
Total Time: 1:26:43.94
Average: 17:20.79
18 North Warren - Johnsburg 469 69 76 107 108 109
Total Time: 1:42:21.53
Average: 20:28.31
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hughes, Liam 8 Hadley-Luzerne 11:46.95
2 Jenkin, Ben 7 Queensbury ( 11:54.12 1
3 Caron, Adrian 8 Queensbury ( 12:11.62 2
4 Shin, Noah 8 Mount Greylock 12:40.86 3
5 Henry, Tristan 8 Glens Falls 12:42.09 4
6 Garrelts, Christian 8 Queensbury ( 12:44.87 5
7 Barnes, Seamus 8 Mount Greylock 12:45.43 6
8 Seror, Logan 7 Hoosic Valley 12:48.42 7
9 O'Connor, Jackson 8 Hadley-Luzerne 12:51.44
10 Pauquette, Nathan 8 Cobleskill-R 12:53.83 8
11 Rockwell, Isiah 8 Dolgeville 12:55.81
12 Chittur, Neel 8 Albany High School 12:57.07 9
13 Healy, Ryan 7 Glens Falls 13:01.85 10
14 Antoine, Andrew 7 Monroe-Woodbury 13:04.57 11
15 Olsen, Carter 8 Queensbury ( 13:08.12 12
16 Cinque, Chris 8 Monroe-Woodbury 13:10.37 13
17 Leitner, Marcus 7 Monroe-Woodbury 13:16.96 14
18 Buda, Austin 7 Mount Greylock 13:20.21 15
19 Keating, Ryan 7 Mount Greylock 13:20.70 16
20 Rogozinski, Matt 8 Monroe-Woodbury 13:22.97 17
21 Coons, Ryan 8 Duanesburg 13:26.93 18
22 Rando, Tyler 8 Gloversville 13:27.20
23 Sheldon, Ethan 7 Hoosic Valley 13:27.58 19
24 Hyde, Murphy 8 Duanesburg 13:27.97 20
25 Batcher, Eddie 8 Queensbury ( 13:28.61 21
26 Olden, Zachary 8 Glens Falls 13:29.76 22
27 Kretser, Martin 8 Fort Plain 13:30.24
28 Aguilar, Dan 8 Queensbury ( 13:31.72 23
29 Foley, Matt 8 Monroe-Woodbury 13:32.24 24
30 Taber, Caden 7 Monroe-Woodbury 13:32.94 25
31 Curless, Lance 7 Cairo-Durham 13:33.42
32 Laing, Alex 8 Niskayuna 13:38.19 26
33 Benway, Jimmy 8 Duanesburg 13:39.24 27
34 Batchelder, Dan 7 Glens Falls 13:40.01 28
35 Maurer, Tommy 8 Saratoga Springs 13:40.52 29
36 Durkee, Jacob 7 Argyle 13:40.94
37 Shahinfar, Jackson 7 Albany High School 13:42.15 30
38 Jaros, Jason 7 Mount Greylock 13:43.00 31
39 Kelleher, John 8 Monroe-Woodbury 13:43.32 32
40 Kelly, Will 7 Albany High School 13:44.69 33
41 Gathan, Adam 7 Niskayuna 13:47.60 34
42 Scanlan, Miles 7 Guilderland 13:48.19 35
43 McNeil, John 8 Monroe-Woodbury 13:50.68
44 Davies, Greg 7 Rensselaer 13:51.03 36
45 Koca, Ali 7 Guilderland 13:54.26 37
46 Mcmillar, Rainn 7 Galway 13:57.15
47 Myers, Ethan 8 Duanesburg 13:59.84 38
48 Adams, Matt 7 Hoosic Valley 14:03.75 39
49 Thomas, Brady 7 Saratoga Springs 14:12.25 40
50 Prince, Dominique 8 Lansingburgh 14:12.52 41
51 Reyes, Amani 7 Roy C. Ketcham 14:12.79 42
52 Wilkenson, Andrew 7 Scotia-Glenville 14:14.86 43
53 Carroll, Randy 8 Saratoga Springs 14:16.02 44
54 Lawn, Gus 7 Monroe-Woodbury 14:21.23
55 Rice, Michael 8 Cobleskill-R 14:22.21 45
56 Tibbitts, Lucas 7 Niskayuna 14:24.61 46
57 Dennett, Devin 7 Queensbury ( 14:25.94 47
58 Mclane, Sean 8 Niskayuna 14:26.99 48
59 Weinstock, Ian 7 Colonie 14:29.35
60 Sharma, Krish 8 Mount Greylock 14:30.86 49
61 Miller, Gehrig 7 Cobleskill-R 14:37.67 50
62 Clarke, Casey 7 Galway 14:38.36
63 Munemo, George 7 Mount Greylock 14:40.10 51
64 Saliba, Austin 7 Monroe-Woodbury 14:42.82
65 Rojas, Matt 8 Monroe-Woodbury 14:44.38
66 Llamasares, Vanz 8 Duanesburg 14:46.13 52
67 Sidway, Will 8 Saratoga Springs 14:47.02 53
68 Gruendle, Evan 7 Queensbury ( 14:48.29
69 Gregory, Jack 7 Guilderland 14:48.74 54
70 Anagnos, Lex 7 Mount Greylock 14:49.45
71 Ross, Brendan 7 Niskayuna 14:50.74 55
72 Beaudoin, Tyler 12 Hoosic Valley 14:56.04 56
73 Shaw, Soren 8 Hoosic Valley 14:57.68 57
74 Weber, Jake 7 Queensbury ( 14:58.30
75 Shaw, Caleb 7 Schalmont 14:58.61 58
76 Lamphere, Jacob 8 Dolgeville 14:58.99
77 Kreav, Evan 7 Schalmont 14:59.36 59
78 Richmond, Isaiah 7 Mekeel Christian 15:03.81
79 Countryman, Jay 7 Dolgeville 15:06.78
80 Geurin, Colby 8 Niskayuna 15:10.93 60
81 Songui, Kimanie 7 Rensselaer 15:11.26 61
82 Dacey, Luke 7 Saratoga Springs 15:11.87 62
83 Esposito, Matthew 8 Niskayuna 15:12.29 63
84 Marsh, Will 8 Mount Greylock 15:13.98
85 Martinelli, Cosmo 8 Albany High School 15:16.26 64
86 Jansen, Ethan 8 Scotia-Glenville 15:17.96 65
87 Viggiani, Ben 7 Albany High School 15:20.85 66
88 Haynes, Kaden 8 Cobleskill-R 15:22.99 67
89 Gravini, Anthony 7 Albany Academy 15:25.09 68
90 Ocampo, Jae 7 Colonie 15:31.69
91 Maxwell, Jaden 8 North Warren 15:34.09 69
92 Steel, Tim 7 Schalmont 15:34.38 70
93 Golden, Stephen 7 Lansingburgh 15:35.55 71
94 Ganc, Joeseph 8 Lansingburgh 15:35.82 72
95 Jornov, Tyler 8 Roy C. Ketcham 15:47.86 73
96 Mayer, Elliott 7 Fort Plain 15:48.57
97 Reid, Ethan 8 Albany Academy 15:49.33 74
98 Vanhaverbeke, Henry 7 Schalmont 15:49.75 75
99 Peet, Carson 8 North Warren 15:50.13 76
100 Juckett, Sean 8 Hunter-Tannersville 15:51.78
101 Cassella, Louis 8 Albany High School 15:55.58 77
102 Bray, Evan 8 Niskayuna 15:55.97
103 Colombos, John 7 Roy C. Ketcham 15:56.39 78
104 Secor, Shane 7 Scotia-Glenville 15:59.35 79
105 Shoemaker, Nathaniel 7 Guilderland 16:04.58 80
106 Krause, Seth 7 Rensselaer 16:06.58 81
107 Foster, Joeden 8 Lansingburgh 16:06.98 82
108 Miller, Zion 7 Albany High School 16:13.17 83
109 Haessig, Broden 7 Guilderland 16:16.46 84
110 Dominguez, Matt 7 Saratoga Springs 16:17.31 85
111 Anuszewski, Clark 8 Galway 16:22.47
112 Eagan, Carson 8 Galway 16:27.87
113 Derenches, Steven 8 Mekeel Christian 16:32.52
114 Taylor, Mathew 7 Scotia-Glenville 16:40.53 86
115 Fluman, Sean 8 Scotia-Glenville 16:43.16 87
116 Wheeler, Elisha 10 East Rochester 16:43.55
117 Bitkuri, Mahen 7 Guilderland 16:52.15 88
118 Young, Alex 7 Guilderland 16:52.75 89
119 Gerardi, Nicholas 6 Schuylerville 16:56.50
120 Rosecrans, Connor 7 Guilderland 17:07.06
121 Griffin, Kyvell 8 Albany Academy 17:15.83 90
122 Long, Brandon 7 Roy C. Ketcham 17:24.63 91
123 Justiniano, Jaden 7 Roy C. Ketcham 17:28.61 92
124 Patrick, Reed 7 Rensselaer 17:32.74 93
125 Keane, Brady 7 Fort Plain 17:42.02
126 Ricciardi, Nick 7 Schalmont 17:46.78 94
127 Mcdonald, Seth 8 Cobleskill-R 18:00.81 95
128 Hubbard, Ethan 7 Fort Plain 18:07.90
129 Reed, Bryan 8 Scotia-Glenville 18:11.24 96
130 Auguilar, Carl 7 Queensbury ( 18:19.56
131 Aldarondo, Sean 8 Roy C. Ketcham 18:21.96 97
132 Schel, Holden 7 Cobleskill-R 18:23.04 98
133 Lanahan, Dominic 8 Lansingburgh 18:42.89 99
134 Leung, Arthur 7 Niskayuna 18:47.65
135 Ayala, Connor 7 Colonie 18:48.88
136 Dykeman, Nathaniel 8 Roy C. Ketcham 18:50.57 100
137 Ng, Gregory 7 Albany Academy 19:01.34 101
138 Vrooman, Riley 7 Albany Academy 19:12.35 102
139 Hine, Addison 7 Albany High School 19:26.90
140 Espada, Alberto 8 Lansingburgh 19:39.27 103
141 Thatcher, Dylan 7 Glens Falls 19:42.41 104
142 Roney, Tyler 7 Niskayuna 19:42.92
143 Clarke, Christian 7 Niskayuna 19:46.17
144 Kyaw, Min 7 Rensselaer 20:22.41 105
145 Sanders, Nate 8 South Glens Falls 20:31.00
146 Warner, Alexander 7 Scotia-Glenville 21:55.39 106
147 Neal, Levi 7 North Warren 22:27.74 107
148 Girard, Spencer 7 South Glens Falls 23:34.67
149 Smith, Nathaniel 8 North Warren 24:13.95 108
150 Bradway, Cole 8 North Warren 24:15.62 109
151 Jackson, Ryan 7 Albany Academy 24:27.26 110
Event 2 Boys 3k Dash CC Fresh Boys
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Burnt Hills-Ballston Lake 25 1 2 5 7 10 32 35
Total Time: 54:15.81
Average: 10:51.17
2 Monroe-Woodbury 66 6 9 14 18 19 20 21
Total Time: 57:57.16
Average: 11:35.44
3 Bethlehem Central 70 8 11 13 16 22 29 30
Total Time: 58:30.13
Average: 11:42.03
4 Northport 72 3 4 15 24 26 28
Total Time: 57:51.07
Average: 11:34.22
5 Guilderland 134 12 25 27 31 39
Total Time: 1:02:59.15
Average: 12:35.83
6 Brockport HS 153 17 23 34 37 42
Total Time: 1:06:49.98
Average: 13:22.00
7 Amsterdam 188 33 36 38 40 41
Total Time: 1:08:50.23
Average: 13:46.05
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Grock, Nick 9 Burnt Hills- 10:18.70 1
2 Allison, Ryan 9 Burnt Hills- 10:23.53 2
3 Meiner, Brandon 9 Northport 10:40.65 3
4 Semo, Wyeth 9 Northport 10:43.56 4
5 Rounds, Matthew 8 Burnt Hills- 10:48.27 5
6 Doscher, Ethan 9 Monroe-Woodbury 11:04.51 6
7 Darling, Alec 9 Burnt Hills- 11:15.66 7
8 Hayes, Eamonn 9 Bethlehem Central 11:18.72 8
9 Mcentyre, Brendan 9 Monroe-Woodbury 11:21.73 9
10 Casey, Keller 8 Burnt Hills- 11:29.65 10
11 Rocklein, Bodie 9 Bethlehem Central 11:32.14 11
12 Burke, Finn 8 Guilderland 11:34.52 12
13 Winters, Parker 9 Mount Greylock 11:38.87
14 Koplik, Nathaniel 9 Bethlehem Central 11:40.08 13
15 Tomassi, Daniel 9 Monroe-Woodbury 11:43.78 14
16 Murphy, Dylan 9 Northport 11:47.72 15
17 Shaw, Teddy 9 Bethlehem Central 11:48.53 16
18 Levesque, Justin 9 Hoosac Valle 11:50.40
19 Lippa, Sean 9 Brockport HS 11:51.85 17
20 Douglas, Reed 9 Fort Plain 11:52.18
21 Winters, Daniel 9 Monroe-Woodbury 11:53.32 18
22 Yastion, Mark 9 Monroe-Woodbury 11:53.82 19
23 Allen, Patrick 9 Scotia-Glenville 11:55.01
24 Wasto, Dominic 9 Monroe-Woodbury 11:57.10 20
25 Wilsey, Porter 9 Duanesburg 12:07.90
26 Hillmann, William 9 Voorheesville 12:08.82
27 Melillo, Joey 9 Monroe-Woodbury 12:09.67 21
28 Colonno, Connor 9 Bethlehem Central 12:10.66 22
29 Cheathem, Julian 9 Middletown 12:14.53
30 Leverenz, Gavin 9 Brockport HS 12:15.48 23
31 Gibbons, Sam 9 Northport 12:17.58 24
32 Lamberton-Dunham, Caelan 9 Voorheesville 12:18.42
33 Parsons, Will 7 Guilderland 12:18.88 25
34 Loughlin, Aidan 9 Northport 12:21.56 26
35 Cusato, Rob 9 Guilderland 12:23.71 27
36 Greenwood, Philip 9 Northport 12:25.93 28
37 Buckley, Aiden 9 Monroe-Woodbury 12:27.24
38 Shetti, Aman 9 Monroe-Woodbury 12:29.37
39 Davis, Robert 9 Bethlehem Central 12:30.89 29
40 Sherwin, Thomas 9 Saratoga Catholic 12:34.69
41 Vogt, Chris 9 Duanesburg 12:38.80
42 Winston, Ezra 9 Bethlehem Central 12:41.80 30
43 Iyer, Aakash 7 Guilderland 12:42.27 31
44 Van Winkle, Andrew 9 Monroe-Woodbury 12:46.08
45 Mcclosky, Charlie 9 Burnt Hills- 12:47.77 32
46 Pelcin, Andrew 9 Monroe-Woodbury 12:48.00
47 Harris, Michael 9 Fort Plain 12:54.51
48 Rodriguez, Doni 9 Monroe-Woodbury 12:55.36
49 Quinones, Errol 9 Amsterdam 12:55.70 33
50 Crocetta, Samuel 9 Brockport HS 12:56.71 34
51 Chrzan, Kyle 9 Burnt Hills- 12:57.37 35
52 Palma, Emanuel 9 Middletown 12:58.40
53 Lago, Dylan 9 Schuylerville 12:58.63
54 Frost, Parker 9 Argyle 13:01.19
55 Melita, Bennett 8 Fonda-Fultonville 13:04.85
56 Blendell, Sam 9 Bethlehem Central 13:08.92
57 Brown, Kyle 9 Burnt Hills- 13:10.10
58 Husain, Syed 9 Amsterdam 13:12.44 36
59 Murphy, Connor 9 Bethlehem Central 13:13.31
60 Carletta, Quinn 9 Brockport HS 13:14.57 37
61 Guisti, Larry 9 Amsterdam 13:22.85 38
62 Mcdermith, Colton 9 Bethlehem Central 13:26.06
63 Burke, Alec 9 Saratoga Catholic 13:41.00
64 Meyer, Sean 8 Troy 13:45.80
65 Whitmore, Louis 9 Monroe-Woodbury 13:46.62
66 Abiodun, Tomi 9 Middletown 13:49.19
67 Jansen, Adam 9 Scotia-Glenville 13:51.98
68 Hallam, Jack 12 Hoosic Valley 13:58.27
69 Teague, Liam 9 Guilderland 13:59.77 39
70 James, Braxton 9 Fonda-Fultonville 14:01.25
71 Santiago, Justin 8 Amsterdam 14:02.08 40
72 Sunderland, Kurt 9 Fort Plain 14:03.23
73 Barrett, Elliot 9 Bethlehem Central 14:06.74
74 Longacker, Ryan 9 Schuylerville 14:18.33
75 Cohen, Zachary 9 Monroe-Woodbury 14:27.67
76 Svec, Dylan 9 Hoosic Valley 14:35.82
77 Potter, Ryan 9 Duanesburg 14:38.16
78 Himelrick, Kohlby 8 Schuylerville 14:41.88
79 Hosgood, Cody 7 Voorheesville 14:51.83
80 Grunes, Andrew 9 Monroe-Woodbury 14:57.35
81 Bashant, Sam 8 Voorheesville 15:02.99
82 Stachnik, Matthew 9 Amsterdam 15:17.16 41
83 O'Brien, Dean 9 Bethlehem Central 15:51.69
84 Dykeman, Logan 9 Rhinebeck 16:19.03
85 Rodriguez, Ruben 9 Monroe-Woodbury 16:19.38
86 Natale, Nicholas 9 Brockport HS 16:31.37 42
87 Hattat, Jeffery 9 Fonda-Fultonville 18:31.61
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Guilderland 31 2 5 6 8 10 14 15
Total Time: 1:06:37.44
Average: 13:19.49
2 Colonie 43 3 7 9 11 13 17 19
Total Time: 1:07:38.92
Average: 13:31.79
3 Troy 79 1 12 21 22 23
Total Time: 1:12:03.84
Average: 14:24.77
4 Bethlehem Central 82 4 16 18 20 24 25
Total Time: 1:12:50.39
Average: 14:34.08
Event 1 Girls 3k Dash CC Fresh Girls
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Vianese, Megan 8 Schuylerville 12:27.76
2 Fera, Avery 8 Troy 12:57.58 1
3 Irwin, Erika 8 Guilderland 13:07.79 2
4 Lupe, Emma 7 Colonie 13:11.06 3
5 Piccinini, Violet 9 Bethlehem Central 13:14.46 4
6 Chorbajian, Emily 9 Guilderland 13:16.10 5
7 Melanson, Lindsay 9 Guilderland 13:16.46 6
8 Renko, Liz 9 Colonie 13:22.90 7
9 Casavant, Abigail 9 Guilderland 13:24.60 8
10 Lawson, Juliann 9 Mount Greylock 13:25.71
11 Boissy, Alyson 11 Colonie 13:31.68 9
12 Delpozzo, Angela 8 Guilderland 13:32.49 10
13 Cahill, Liz 10 Colonie 13:39.20 11
14 Bishop, Laura 9 Brockport HS 13:43.11
15 Stachowicz, Lily 8 Troy 13:46.40 12
16 Stewart, Anastacia 8 Colonie 13:54.08 13
17 Kiracov, Emily 9 Brockport HS 13:56.00
18 Velasco, Sophia 9 Scotia-Glenville 13:57.65
19 Burleigh, Amanda 9 Guilderland 14:01.72 14
20 Alexander, Maryn 9 Guilderland 14:11.57 15
21 Hepp, Olivia 9 Lansingburgh 14:12.67
22 Shorter, Katherine 9 Guilderland 14:15.69
23 VanSteele, Katie 9 Bethlehem Central 14:19.72 16
24 Anderson, Emma 9 Colonie 14:20.80 17
25 Reilly, Lauren 9 Guilderland 14:23.85
26 Schraa, Mackenzie 9 Scotia-Glenville 14:25.65
27 Lagios, Isabella 7 Guilderland 14:28.22
28 Bell, Elise 9 Hoosic Valley 14:41.02
29 Cotton, Aliza 9 Bethlehem Central 14:41.59 18
30 Clancy, Teagan 7 Colonie 14:42.79 19
31 Wyland, Rachel 9 Colonie 14:43.11
32 Convertinol, Stella 9 Bethlehem Central 14:45.14 20
33 Napples, Phelicia 9 Lansingburgh 14:52.81
34 Lagios, Brooklyn 7 Guilderland 14:53.02
35 Redmond, Alexis 9 Middletown 14:58.04
36 Sohn, Inari 8 Troy 15:03.25 21
37 Flayter, Kassidy 9 Colonie 15:04.03
38 Cupp, Samantha 9 Troy 15:06.59 22
39 Thomson, Madison 9 Fonda-Fultonville 15:06.92
40 Chen, Ada 9 Colonie 15:08.82
41 Mccleery, Hannah 9 Troy 15:10.02 23
42 Jarvis, Arianna 9 Hoosic Valley 15:13.09
43 Wieczorek, Jazmyn 8 Voorheesville 15:44.32
44 Eckels, Avery 8 Voorheesville 15:49.25
45 Knox, Irely 9 Bethlehem Central 15:49.48 24
46 Taggart, Alexandrea 9 Middletown 15:53.65
47 Vink, Lily 9 Voorheesville 15:53.82
48 Reik, Kimberly 9 Guilderland 16:02.01
49 Grimaldi, Claudia 9 Bethlehem Central 16:22.85 25
50 Clarkson, Shaylee 9 Hoosic Valley 16:35.65
51 Van Patten, Emma 9 Colonie 16:39.77
52 O'Connor, Katie 9 Guilderland 16:42.36
53 Freeman, Kaylee 9 Fonda-Fultonville 16:44.18
54 Bennett, Genevieve 11 Colonie 17:02.01
55 Witt, Madison 9 Middletown 17:05.18
56 Van Dyck, Marissa 10 Colonie 17:21.70
57 Hodge, Oriel 9 Brockport HS 17:40.22
58 Wheeler, Sammi 9 Middletown 17:57.41
59 Rorke, Lily 9 Mount Greylock 18:04.18
60 Phillips, Caitlyn 7 Hoosic Valley 18:46.60
61 Yun, Evelyn 9 Fonda-Fultonville 19:26.12
62 Reynolds, Sarah 9 Mount Greylock 20:40.18
63 Lewis, Emma 9 Hudson Falls 22:53.93
|